Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    18
    #1

    Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Здравейте,

    не разбирам много, но съм се спрял на следната конфигурация ресивър Denon AVR-1611 - 800 лева и колони Focal Sib&Cub 5.1 - 1400 лева.
    Стаята е 20 кв.м. системата ще я ползвам главно за филми.
    Помагайте да сглобя горе-долу прилична система

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Това става !
    А ти какво искаш ? Под прилична система може да се крие всичко , но парите за колони не са много и избора е да си вземеш готова такава 5.1 или да си ги купуваш на парче !

    А защо не Денон 1612 ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    16
    #3

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Точно преди месец имах същата дилема. Аз лично си купих Pioneer 520 - ресивъра е уникален. Свири убийствено и цената му в БГ е добра (а не надута като денон и онкио). Чете ХД формати - само дето след това ще се чудиш как да му ги пуснеш . Ако не държиш на ХД формати и HDMI вход се огледай за втора ръка ресивър в ljclub. Колони си взех cerwin vega странични и център - нови. Предни си купих втора ръка - Pilot. Буфер не ти трябва, ако са ти хубави предните. Прегледай за колони добре втората употреба - всичко ново е такъв боклук, че здраве му кажи. Ходих да гледам и ямаха и елтакс и джамо и кво ли не. Всичко е боклук, талашит, малки говорителчета, много пудра и някъв голям буфер със силен бас да компенсира немощта на всичко друго. Да ти кажа пилотките дето ги взех втора ръка за 280 лв. двете тежат по 20 кила и като ги пуснах щях да подпикна от кеф Ай, не му мисли много, че губиш ценно време за слушане. В орка аудио в момента има перфектни предни колони. http://orca-audio.com/index.php?opti...emid=2&lang=bg
    http://orca-audio.com/index.php?opti...emid=2&lang=bg


  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Денон е с нормални цени , но Онкио-не !

    И човека е ограничен от към пари , иначе предложения много , но ти харесваш едно , а той -друго !
    А и субуфера е задължителен елемент от една модерна и съвременна система за дом.кино !
    Варианти има , пари -не !!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    16
    #5

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Pioneer 520 - 529 лв. Денон 1611 - 800 лв. Един клас са. С една и съща цена са на запад. Ревютата им са еднакви. Марките са еднакво реномирани. Звученето им е еднакво за нормален слушател. При цена 220 паунда в Англия не знам кое му е нормалното на денона. Другото, което е с нормални цени за БГ е Ямаха, но ги внасят само Техномаркет и затова не взех от тях. Адски са некоректни. Това, което давам като съвет на човека е от личен опит и ще му се върже на цена около 1200 - 1500 лв. За буфер не съм съгласен, но всеки си има мнение. А за буфера - винаги може да се купи допълнително, просто не е нужно с хубави предни, които и без това си възпроизвеждат добре ниските.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #6

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Всъшност al_g_hr говори без да си е направил труда да провери нещата усърдно.

    Официалната цена на 1611 в германския сайт на Denon(Германия е депото за източна европа) е 429 Евро!

    http://denon.de/de/Product/Pages/Pro...e=Discontinued

    Официалната цена на 1611 в Англия е 350GBP

    http://www.whathifi.com/news/denons-...rs-due-in-july

    Това, че някой онлайн магазин в Англия е решил да направи промоция, няма отношение към официалната цена.

    А както може да се види от линковете по-горе, цените на Denon в България, са съобразени с немските - такива каквито трябва да бъдат за региона.

    Струва ми се странно и нескромно, човек чийто опит с озвучителни тела се изчерпва с наличното в Техно*** магазините, и оборудвал себе си със Cerwin Vega... да дава такива необмислени и явно несъстоятелни съвети.

    Идеите, че "всичко ново е такъв боклук, че здраве му кажи.", както и това, че с достатъчно големи фронт колони, субуфер в кино система е излишен, сами по себе си са достатъчни, за да изяснят до голяма степен нивото на което се намира al_g_hr в разбирането си за аудио техниката... а може би и не само.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    16
    #7

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Мнението ми е основано на много внимателно проучване на цените и това, което получавам срещу тях, по простата причина, че давам своите пари. Опитах се да бъда конкретен. Няма да отговарям на нападките. Ако питащият иска мнението ми, нека пита.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    18
    #8

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Благодаря за изказаните мнения
    Задължително ще се наложи със скромния бюджет, който имам, да събера цяла система ресивър и колони 5+1,нови, без втора употреба. За мен HDMI входа е важен /все пак ще трябва да мога да му вържа поне един лаптоп/ и Pioneer 520, който ми предлага al_g_hr не ме устройва

    Най-вероятно ще взема Денон 1612 за колони може би Focal Sib&Cub, но още не съм сигурен обикалям, слушам, събирам мнения.

    Каква e алтернативата на Yamaha спрямо Денон 1612 ? Заслужава ли си да намаля бюджета за ресивър , да взема нещо за около 500-600 лв., след което да останат повече пари за колони.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Ямаха 471/571 ! Това става !И Онкио 509 не е зле , но трябва да си го поръчаш извън БГ / цената у нас е надута / . Какво му е на Пайнер-а 520 ?

    Всеки иска най-доброто за възможно най-ниската цена , но не става , винаги има компромис - ресивъра не е проблем , но с колоните избора е бил винаги по-сложен !

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #10

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Чудно ми е от къде ще вземеш Denon 1612, като в България няма внасяни и не се очакват скоро?

    Идеята да се вземе съвсем начален клас рисивър за да останат пари за по-добри колони, не ми се струва разумна. Ако рисивъра не захранва подобаващо колоните, то получения резултат би бил далеч от възможностите им.

    На твое място бих взел Denon 1911 за 990лв., докато още има налични бройки. На него вече можеш спокойно да вържеш по-сериозни колони(сега или в бъдеще).

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    Чудно ми е от къде ще вземеш Denon 1612, като в България няма внасяни и не се очакват скоро?
    Това да му е проблема ! Като ги има парите , ще си намери начин да си го купи !

    А защо не Денон 1912 ! Цената му е почти като на 1911 !!
    Денон 1612 - 350 паунда до БГ , а има вариант и за по-малко ! Това е варианта , ако не му се чака !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #12

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    За мен идеята да се взима рисивър с неважаща за България гаранция, без значима разлика в цената е неразумна.
    Колкото до 1912 или 1911 - и двете са добри решения, въпроса е до колко е разтеглив бюджета.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #13

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio

    За мен идеята да се взима рисивър с неважаща за България гаранция, без значима разлика в цената е неразумна.
    Има нещо вярно , но сам каза , че не се знае кога ще се появи у нас ! Аз съм така , но с друга марка и разликата е значителна и си заслужава риска - техниката си работи перфектно ! А ако опра до сервиз ще си платя и пак съм на плюс !! Но това си е лично мой избор !

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    16
    #14

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Приятелю, за да те предпазя от моята грешка - имай предвид, че почти няма лаптоп, който през ХДМИ да пуска дтс, долби и т.н. Аз си взех чисто нов ХП с точно същата идея като теб. Висок клас видео карта - радеон 4 серия. Оказа се, че пренася само даунмикс до стерео. Тоест до рисивъра отива обикновено стерео. Сега търся някой ХД плеър, за да използвам кодеците на ресивъра. Специално Пайнера има доста режими да разхвърля стереото по всички колони, но пак си е само стерео. Моля, ако някой сега ме напада, да бъде поне малко конструктивен. Просто виждам, че момчето върви по моя път и искам да му предам адекватен опит.
    Аз първо се бях спрял на Ямаха 467/567 - оказа се, че в БГ ги внася само Техномаркет. Освен това имат само бройки, които са изложени и ползвани незнайно колко. Отстъпки не правят. После се разрових по английски сайтове. Основните са Amazon.co.uk , homeavdirect, richersounds. Като сложиш шипинг и възможността да се развали и в БГ да няма кой да ти го оправи, разликите в цените стават неоправдани. Имай предвид, че това са и доста тежки машини и с кашона са по 10-12 кг. което са около 50-70 паунда доставка. Обидно е обаче как българските дистрибутори определят цените - в Англия Денън 1612 след 2-3 месеца ще бъде вече с поне 30% отстъпка. В БГ още няма да е вкарано и ще си продават старите залежали серии. Затова се спрях в крайна сметка на Пайниър или Ямаха - разликите в цените между там и тук са най-малки. Денъна е почти на двойна цена, Онкиото е на 150% почти. Пайниъра тук е с около 30% по-скъп. Ямахата седи на официални цени, т.е. с около 30 % по-скъпо от реално предлаганите там. Мога да продължавам с конкретика с имена на фирми и дистрибутори за БГ. Харман Кардъна, което ми беше първата идея не се окуся в БГ - двойни цени.
    За качества и функционалност чети ревютата на cnet.com i audioholics. Не знам защо отхвърли Пайниър така леко, няма никаква разлика с Денона, който си харесал, дори ревютата му дават по-високи оценки. Единствен недостатък на практика за мен е липсата на меню, което излиза на екрана на телевизора. Това го има в по-високия модел - 820, но това е Денъна го няма. Аудио ретърн и двата имат, ама такива телевизори няма. Мога да ти изброя функциите една по една и ще ти кажа кое е реално и кое е само буквички и цифри. А за сила на звука ... всеки от изброените ресивъри никога няма да увеличиш и на половина - гарантирам ти го.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #15

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Колега и ти си прав , но донякъде !
    В БГ всички марки , който си изброил имат сервиз ! За транспорта до БГ има вариант да е много по-евтин - пример - ако доставката в ЮК е безплатна , то 15 кг до БГ идват за 15 -20 паунда , а не за 50-70 - има разлика нали , съгласен ли си ?? Цените у нас няма да ги коментирам - като не ми харесват не си купувам от нашия пазар и напоследък се случва доста често !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ресивър + колони
    От koko_k във форум Аудиотехника
    Отговори: 28
    Последно: 03-01-13, 18:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 10:48
  3. 5.1 ресивър+колони
    От svetlio_88 във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 11-01-12, 22:57
  4. Мнение за колони и ресивър
    От Thermalright във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 11-06-11, 20:15
  5. кои колони и ресивър да избера
    От venci79 във форум Аудиотехника
    Отговори: 28
    Последно: 11-12-09, 23:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе