
Първоначално публикувано от
vdsvicky
Не е вярно, че Pioneer затъва. Напротив - стават все по-добри. Единственото неприятно е объркващото им меню за настройките, но един път направиш ли ги, се радваш на прекрасен звук. Denon се стараят, но все още не разбраха, че подпирането на звука с дълбок бас е печелившо! При тях без суб, си е катастрофа със звука.
- - - - - - - - - -
Идеалната пропорция за слушане е 3 метра разстояние между ОТ-тата и и точно толкова от тях до слушателя! Нещо като равностранен триъгълник. Нивото на високочестотния говорител трябва да нивото на ухото. Стаята е хубаво да има на пода килим, пердета, плюшена мебел и картини по стените. Пред слушателя е добра идея да има малка масичка за питиетата и пепелника за пури, както и бутилка с добро отлежало уиски. Жената не би била добре да е в помещението, защото ще разсейва слушането на музика. Времето за слушане е най-подходящо между 20.00 и 22,00 часа - тогава съседите ще оценят музиката която се слуша.