Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Резултати от 166 до 170 от общо 170
Like Tree12Одобрявам

AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008

Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

...с виртуализация става

2.  
  3. Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020

Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ...с виртуализация става
    Аз съм с виртуализация,но мисля,че и без нея става,просто няма 2-та канала(в случая),но обектно базирания звук,вместо редуване в отделните колони,както при другите стандарти си го има.Така ми се струва,а и четох подобни в статии...т.е. че звуковата лента на Атмос се наслагва в каналите и ако ресивера няма Атмос просто я губиш.(Не съм сигурен,че правилно го предавам...)
    Колоните ще ги монтираме,като му дойде времето.Блу рея(т.е. CD-тата,за друго не го ползвам) свирна през чинчовете,може и да е проблем през hdmi.....наистина.
    Само че в момента не ми се усилва (ясно защо)да чуя как е на по-сериозни нива музиката.

п.с. За музиката не ми харесва,че няма(не виждам такива) поне елементарни бързи корекции на ниски/средни/високи,каквито гледах на дистанционните на ONKYO.Ще видим по-нататък с приложенията.Ако има запаметени настройки на еквалайзера ще е добре.
    Пробвах вече приемника на А1-Xploretv свързан директно и през ресивера и не виждам никаква разлика в картината.
    Така си и мислех,въпреки някои противни мнения.
    Този пост е редактиран от inches9; 31-07-21 в 20:24.

4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017

Ако няма 5.2.1 даже не би трябвало на ресивъра да излезе Dolby Atmos, виртуализация има и един прост саундбар

5. Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020

DD на HBO и HLG на UHD каналите също вървят акуратно.
    Настроих р-ра на 5 колони,колкото са вързани в момента и DATMOS разбира се излиза.А факта,че има 5 канални ресивери с Атмос-ON.393/PI534....
    За мен това не е много интересно.

6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017

Ресивъра както и да го настроиш за Долби Атмос трябват определен брой канали , а именно 5.1-2.2.
    1-2 е броя на субовете, но така или иначе трябват 7 колони , 2 отпред , център, 2 отзад , 2 отгоре.
    Варианта 5.1 с Атмос може само виртуално, не знам Денон дали го има. като виртуалния секс е - почти секс , ама сам.

7.  
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Подобни теми

1. Отговори: 40
    Последно: 27-06-21, 13:20
  2. Отговори: 921
    Последно: 26-05-21, 09:05
  3. Отговори: 91
    Последно: 29-04-21, 10:22
  4. Отговори: 117
    Последно: 05-11-20, 21:33
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе