Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 94

AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #76

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Човека е питал за стар модел на половин цена от споменатите серии, така че не мисля има възможност за толкова скъпи ресивъри.
    Мисля , че в случая е по-важно да каже колко е голямо помещението и какви ще са озвучителните тела, но за нормален БГ хол тип 5х4 м ще си е напълно достатъчен . Все пак от тия старите модели общо взето май Ямаха е по-добър и по-безпроблемен избор .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 17-05-20 в 00:35.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #77

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    То Ямаха винаги си е най-добрия избор , друг е въпроса , че цените им са по-дебели. Ама има защо.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от z_harris Виж публикацията
    Новите модели на Onkyo вече нямат този проблем с HDMI бордовете. Не знам какъв е бюджета, но аз бих ти препоръчал да гледаш RZ серията наOnkyo ( имах 810 и бях много доволен от него). Друг добър вариант е Denon X3600. Зависи какво искаш да постигнеш. Колко канала ще се ползват, колко е голямо помещението. Какви кодеци те интересуват.
    Според мненията на проверени купувачи / не според мен/, проблемите с Онкио са си актуални.Визирам Амазон.
    Колегата е доста ограничен бюджетно и 3600 му е далечна переспектива.

  4. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #78

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Възможно е да имат проблеми. Аз за две години не съм имал никакви. Имам двама познати с Onkyo и до момента нямат никакви. До тук ми се простират и наблюденията. Спрях да се интересувам от развитието. До колкото съм чел (не съм експерт) проблемите са били с по - стария стандарт на HDMI 1.4 бордовете. След смяната с 2.0 това не е проблем. Знам със сигурност, че са изключително капризни от към ток. Трябва всичко да е наред с всички устройства (занулявания и еднородни или фази от един кръг) За Ямаха нямам почти никакви наблюдения и не бих дал мнение. Чувал съм всичко на всичко един модел и определено не ми хареса. Денон мисля, че са качествени и стабилни (изработка, представяне и софтуер) в ценовите си класове.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    4
    #79

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Вече съм направил своя избор с помощта на колегата slushatel и Реших да бъде ямаха HTR4072. Надявам се до остана доволен от качество на възпроизвеждане. Благодаря на отзовалите се.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    4
    #80
    Мисля че се получи много добре.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #81

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Честито ! Ама си за раздела на ямаха !

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    4
    #82
    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Честито ! Ама си за раздела на ямаха !

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2020
    Мнения
    1
    #83

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, пиша по един малко странен казус с ресийвър Onkyo TX-NR686. Когато свържа лаптопа към ресийвъра по bluetooth и пусна какъвто и да било звук, било то mp3 или примерно youtube през браузър, звука започва с 3 секунди закъснение, когато превъртам или го спра, всяко нещо се случва с 3 секунди закъснение. Прилича на някакъв буфер/лаг. Реших че проблема е в bluetooth-а, изключих го нацяло и свързах лаптопа към ресийвъра чрез DTS Play-Fi, което работи чрез WiFi. Ресийвъра е на кабел към рутера, лаптопа е свързан на 5Ghz с AC и скоростта е доста висока - съответно абсолютно същите 3 секунди като през bluetooth. Това се случва с winamp, windows media player, VLC, за youtube използвам Chrome.
    В следващия момент свързвам телефона ми (Iphone) към ресийвъра и пускам YouTube, след което прехвърлям звука към Onkyo-то чрез AirPlay (на Apple глупостите) и там такъв лаг нямаме.
    Решавам че чрез AirPlay работи. Инсталирам Itunes на лаптопа, който също поддържа AirPlay - еми да, ама отново 3 секунди лаг...
    Лаптопа е Dell Vostro 3580 с Realtek звукова карта и WiFi/Bluetooth на един чип Qualcom Atheros QCA9377. Всички драйвъри са последните възможни, ресийвъра е с последен възможен firmware.

    Дали има някакво решение на проблема? Благодаря.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    2
    #84

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,някой има ли впечатления от Onkyo TX-SR674E .
    Този пост е редактиран от Милен Бонев; 18-12-20 в 20:47.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #85

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Стар модел ли е , то очаквай проблеми с HDMI.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #86

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Този модел е с HDMI версия 1.1 - това значи, че пропуска видео до 1080p - Full HD и аудио: Supported Audio Formats• 2-channel linear PCM (32–192 kHz, 16/20/24 bit)• Multichannel linear PCM (5.1 ch, 32–96 kHz, 16/20/24 bit)• Bitstream (Dolby Digital, DTS), но няма да може да декодира Dolby TrueHD и DTS-MA - за тях трябва HDMI версия 1.3



  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    2
    #87

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Аудио сигнала ще влиза само през оптиката аз за видео най вероятно нищо няма да минава през ресивъра.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #88

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Добре, щом така ще се ползва ще върши работа - има голям траф 600 вата, сигурно и мощност - остава въпросът за цената - трябва да е около 150 лв(с дистанционно) според мен - иначе, ако ти искат много по-висока цена - се огледай за друг модел втора употреба. А иначе - според мен най-много се развалят чиповете по HDMI платките на следващите ONKYO 7, 8 серия(но ONKYO 608 е добре) , тоест, които са с HDMI 1.3 - понеже най-много развалени с подобен проблем се продават в EBAY,.

    Сещам се сега и аз, че имам един проблем свързан донякъде с темата - за тези, които ползваме по-стари модели ресивъри: става въпрос, че бях видял в някой от софтуерните плеери на WIndows, че има такава опция/настройка многоканалните аудио формати като ACC, Dolby TrueHD и DTS-MA и подобни да се конвертират в многоканален PCM формат и така да ги подава през HDMI към ресивъра - така дори да си със HDMI версия 1.1 ще може да си слушаш без загуби и многоканално ACC, Dolby TrueHD и DTS-MA, въпреки че няма декодери за тези формати. Кой обаче беше този плеер не мога да си спомня, а мисля че проверих POTplayer, GOM player и КМ player?
    Този пост е редактиран от morandis; 20-12-20 в 19:33.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #89

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не знам кой е, но моя блурей има тая опция и мисля доста модели блурей я поддържат.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    2
    #90

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    Някой знае ли какво става с ONKYO?
    От три месеца търся да си купя TX 8270 или TX 8390, но греда.
    Ще ги има ли или фалираха?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 17:32
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 18:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 13:01
  4. Отговори: 39
    Последно: 02-03-23, 14:28
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 19:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе