Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45

Pioneer или Sony?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #1

    Pioneer или Sony?!?

    Здравейте,

    Четох, четох, но не мога да реша какво да е, та да Ви помоля всеки да си каже мнението... и моля, без караници!

    Спрял съм се на 2 варианта - Pioneer и Sony, както следва:

    Pioneer - VSX-521 - http://www.pioneer.eu/eur/products/4...521/index.html
    със S-ES3TB - http://www.pioneer.eu/eur/products/4...3TB/index.html

    Sony STR-DH520 - http://www.sony.bg/product/hcs-home-...iver/str-dh520
    и SS-FCR6000 - http://www.sony.bg/product/hfc-speaker/ss-fcr6000

    Да Сони-то е 7.1 срещу 5.1, но това е ценовия клас който търся аз.
    Цените на двете системи е една и съща. В случай, че някой ми предлага нещо друго, то трябва да е съобразено с цената и държа да е ново...

    Ясно ми е, че това е евтина системка, но предпочитам някой от тези варианти (допълнително с Blu-Ray плейър и някой ден Subwoofer) отколкото домашно кино от сорта на http://technomarket.bg/products/09107924/lg-hx-906ta, поне така смятам и ако греша - поправете ме.

    Помагайте, защото дилемата ми е голяма...

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Re:Pioneer или Sony?!?

    Pioneer със сигурност.
    п.с. Само ми обясни откаде ще изкопаш филм 7.1 канала???

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #3

    Re:Pioneer или Sony?!?

    Дори и да не се появи скоро, все пак има възможност за разширение, а и тия кодеци за какво са тогава ако няма смисъл от тях. Все пак ми звучи добре, ако реша да си взема още две тонколони и да разширя системата...
    Даааа, почти всеки казва Pioneer, но защо? Звука ли ще е по-хубав? Каква е разликата в най-ниските класове?

  5. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #4

    Re:Pioneer или Sony?!?

    Точно така Pioneer се славят с по добрия си саунд но доколкото аз знам саунд от ресивър неможеш да изкараш само и единствено усилвател може да ти изкара качествен саунд но понеже явно на теб ще ти трябва за филми pioneer-a е по доброто решение.
    Не се ангажираи с моето мнение поразрови в нета прочети ревюта мнения за конкретните марки в близките 2 години.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #5

    Re:Pioneer или Sony?!?

    През повечето време се слуша музика, отколкото да се гледат филми (това не значи, че не гледам филми)... трябва ми нещо и за двата варианта.
    От суматия време чета, но нищо... то толкова ревюта прочетох, че чак се чудя как може да има такива некадърници - в едно от ревютата (поредното което оплюват Сонито), твърдят, че няма част от кодеците - нищо подобно, има си всички.
    Даже като гледам ето тази тема: https://forum.setcombg.com/index.php...ewResults.html
    и по-точно http://www.testfreaks.com/a-v-receivers/?sort=score

    резултати:
    Sony - 9,3
    Pioneer - 8,7

    Ти си на обратното мнение... тааа, помагайте щото ми е сложно - нов съм в тази област

  7. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #6

    Re:Pioneer или Sony?!?

    Абе аз съм на мнение Денон ама там цифрата вече става х2 х3 така че за този бюджет компромиси но съм чувал пионерче 5.1 старичко 3-4 годишно и се представя доста прилично затова така съветвам (като модел немога да ти кажа какво е ).
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318622314[/time]_________________________________________________

    изчакаи лазарус да се появи той ще да де по компетентно мнение.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #7

    Re:Pioneer или Sony?!?

    Роската, мерси! (долното не е заради теб!)

    Да взема да уточня нещата за пореден път, щото разни хора ми пишат на лични и ми предлагат за тях добри решения но не и за мен:

    Бюджет 900 кинта, нито лев повече. Горните две предложения съм си ги намерил на тази цена!
    Ако ми предлагате нещо, трябва да е до 900. Системата ми трябва за първа - да и се накефя, да разбера каква е разликата спрямо говорителите на ТВ-то и на DVD 5.1 от панти века...да мога да си гледам 3D-то през нея, да си пусна някой музикален канал да си свири там. Не съм маниак, просто щото не мога да хвана още разликата. Няма да правя дискотека. Искам Entry Level система, да свикна, след някоя друга годинка тоя комплект заминава в другата стая и си вземам нещо по-добро... Не ме интересуват кои били най-добрите за миналата година и не знам си какво още по-по-най... не ми трябва. И да, вземам си BluRay дискове! Някакъв проблем ли виждате в това?

    Изрично питам за тези двата модела или аналог до тези пари!

    Имаше един виц:

    Каква е разликата между американски, руски и български форум?
    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #8

    Re:Pioneer или Sony?!?

    На визия пионера по ми харесва , малко по тежък е и консумира повече ток (415W срещу 240W на сони) . Съжалявам , че не мога да дам съвет за конкретните модели защото не съм ги слушал . Иди и ги чуй в технополис ги има и двата може да ги сравниш.

  11. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #9

    Re:Pioneer или Sony?!?

    bios аз изказвам лично мение по твоя въпрос несъм специалист в подписа ми се вижда моята система която сглобявам засега това занапред останалите компоненти за бюджета ти това са си наи добрите предложения други няма желателно е да ги чуеш както те посаветваха по горния пост но с твоите колони защотот от колони до колони разлика огромна.
    В ТП или Тм ще свирят едно с някакви джамо а с твоите друго освен ако няма аналог на твоите в полисите.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #10

    Re:Pioneer или Sony?!?

    Пионера и ресивъра и колоните ги има в Технополис Младост със сигурност , за другите магазини трябва да се провери.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Re:Pioneer или Sony?!?

    Цитат Първоначално публикувано от bios
    Каква е разликата между американски, руски и български форум?
    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
    За българския форум по-скоро вярното твърдение е - Питаш, обяснява ти се, а ти си взимаш каквото си решил.
    Не визирам теб, а по принцип. Макар че и ти си тръгнал в тая посока.

    Щом си наясно, че системата ти е ще е от най-ниския възможен клас, нямаш големи очаквания от нея и си склонен да я замениш изцяло след година две с по-добра, действай. Което и да вземеш от тези, които си посочил резултата ще е един и същ - една идея по-добра от въпросното LG домашно кино.
    Щом като ще наблегяш на музиката защо не почнеш с по-добър ресийвър и само две колони?
    Yamaha RX-V471 е транзисторен и с Burr-Brown дакове за всеки канал.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #12

    Re:Pioneer или Sony?!?

    Роската, аз ти благодаря за мнението, както и на останалите! Предишния пост, както писах е, защото някои хора ми писаха на лично, после скайп и те така...

    Днес ходих по магазините, да "слушам"...

    Тоя Pioneer, както се изрази търговеца - "все едно някой ги е хванал за гърлото". Абеее трагедия... аз не разбирам, ама това е ужасно.
    Като излязах от магазина, направо си бях отчаян.

    Реших за всеки случай да мина през ЦУМ, Sony Center. Имаше същия модел тонколони включени на 1020 ресийвър. Пуснаха ми ги ииии.... то балкан разлика спрямо Pioneer-а. Огледах се, имаше и ресийвъра 520, хората само казаха "да разбирасе, ще го свържем" - смениха ги, пуснаха, звука същия (поне аз не открих разлика между двата ресийвъра).

    Та от двата варианта, определено Сони-то.
    Цената на предните 2 тонколони е 400лв. В комплект с център и 2 съраунда 480лв.

    lazarus18,

    Като за първа система, бюджета беше определен 1000лв. но за да не е кръгла сумата се стигна на 1100-1150лв.
    От тази сума 250лв. за BluRay а остатъка Ви е ясно за какво.

    Още с раждането на идеята за такава система бях решил Ямаха Мислех точно за RX-V471 с NS-555 BL. Но разбрах грозната истина - дават описание "тонколони" а цената е за 1бр. И от там се тръгна да се сваля на по-евтините варианти.

    С този ресийвър, не виждам какви говорители ще си взема за останалите 250лв.? Ако имаш някакви предложения, целия съм в слух.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #13

    Re:Pioneer или Sony?!?

    Мисля, че купуването на която и да е от тези 2 системи е чиста проба хабене на средства!
    Ако приемем, че рисивърите в най-ниския клас са необходимо зло, то закупуването на такъв тип комплекти озвучителни тела, според мен не е оправдано от нито една гледна точка.

    Особено след като се спомена слушане на музика, мисля, че единствения разумен подход в случай като този, би бил закупуването на рисивър(или стерео усилвател) + 2 прилични букшелф колони. Така би имало надежда някой ден да се изгради прилична система.

    Закупуването на гореспоменатите комбинации според мен не е пестене на пари, а точно обратното - хабене на пари. А хората с ограничен бюджет, би трябвало най-вече да са пестеливи към средствата си.

    Другото нещо, което ми убягва като смисъл, е закупуването, особено пък на нисък клас Блу-Рей плеър - при наличието на десетки модели HD плеъри на пазара и възможността парите за Блу-Рей дискове да се вложат в по-смислена система.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #14

    Re:Pioneer или Sony?!?

    Evlampio
    ето BluRay-а http://www.lg.com/bg/televizor-audio...eiar-BD660.jsp

    Какво повече дава HD плеъра и какво му липсва на този?

    ОК, съгласен съм с всички, това е евтина система, качеството няма да е кой знае какво и т.н. (за всеки влак си има пътници все пак)

    Просто никой не ми дава алтернатива за тази сума! Само общи приказки до тук.

    Най-накрая ще взема да си дам парите за DreamBox и сателит

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Re:Pioneer или Sony?!?

    Няма нищо лошо в Блу-рей плеъра ако го ползваш за такъв. Казваш, че си купуваш всичките филми, похвално. Изгодно? Едва ли.
    По два филма на седмица да гледаш/купуваш, за една година ще си похарчил пари да изградиш много по-стойностна система.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.
    От Arkadietz във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 01-12-16, 09:54
  2. pioneer PDP482XD KURO или sony KDL-40D3500
    От mitko_dd във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-07-08, 18:32
  3. Sony ili Pioneer
    От skalata6290 във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 26-07-07, 12:38
  4. Избор на AV Ресивър: Sony vs Pioneer
    От bicubic във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 12-12-06, 17:16
  5. DVD-RW:Teac,Sony,LG 4040 ili Pioneer A06
    От breiii във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 01-01-04, 23:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе