Резултати от 1 до 5 от общо 5

Въпрос за свързване на компоненти.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    96
    #1

    Въпрос за свързване на компоненти.

    Имам LCD ТВ свързан с компютър посредством HDMI кабел. Все по често гледам и тегля филми с DTS или DTS-HD.
    Имам и 3D домашно кино 5.1 което поддържа тези формати. Искам да гo свържа с компютъра и ТВ-то. По скоро с ТВ-то, че имам и HD телевизия.
    Тоест PC към ТВ към 5.1 киното. Ако свържа ТВ-то с киното с spdif кабел, като пусна DTS- HD 5.1 филм от PC-то, дали ще го изкарва и ще го разпознава домашното кино.

    Четох че подобни домашни системи не поддържат всички аудио кодеци през spdif. А не мога да намеря никъде дали моето поддържа.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #2

    Re:Въпрос за свързване на компоненти.

    Цитат Първоначално публикувано от Bobini
    Имам LCD ТВ свързан с компютър посредством HDMI кабел. Все по често гледам и тегля филми с DTS или DTS-HD.
    Имам и 3D домашно кино 5.1 което поддържа тези формати. Искам да гo свържа с компютъра и ТВ-то. По скоро с ТВ-то, че имам и HD телевизия.
    Тоест PC към ТВ към 5.1 киното. Ако свържа ТВ-то с киното с spdif кабел, като пусна DTS- HD 5.1 филм от PC-то, дали ще го изкарва и ще го разпознава домашното кино.

    Четох че подобни домашни системи не поддържат всички аудио кодеци през spdif. А не мога да намеря никъде дали моето поддържа.
    НЕ. никоя система не може да възпроизвежда DTS-HD MA, или DolbyHD през SPDIF.
    като минимум са необходими HDMI или analogue 5.1/7.1 като връзка, и възможност на уреда за декодиране на по-новите lossless кодеци.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    96
    #3

    Re:Въпрос за свързване на компоненти.

    Ок, мерси. Ами ако системата има LAN и подържа DLAN тогава дали ще стани номера?

  5. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #4

    Re:Въпрос за свързване на компоненти.

    не, тъй като всеки куплунг е стандартизиран за определена работа, а RJ45 едва ли включва декодиран пренос на DTS-HD MA/DolbyHD в своята спесификация.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    96
    #5

    Re:Въпрос за свързване на компоненти.

    Ясно. Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG BD660 проблем със възпроизвеждане на субтири
    От accorde във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 29-12-11, 22:41
  2. Спряна продажбата на 14' CRT телевизор JVC със сто&#
    От Samisam във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 11-12-10, 10:47
  3. Въпрос към профитата за слънчев панел с п.
    От marian1 във форум Други начини за отопление
    Отговори: 3
    Последно: 02-03-10, 22:03
  4. Отговори: 3
    Последно: 18-07-07, 00:28
  5. Отговори: 3
    Последно: 06-01-07, 15:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе