Здравейте, не съм сигурен дали въпросът ми е за точно този подфорум, но ми се струва че има най-голямо отношение именно към аудиотехниката. Става дума за следното. Най-накрая изградих домашната развлекателна система, която има следните съставки - ТВ - 47" 3D LED LG, домашно кино ONKYO HT-S 9405, Булстаком с приемник ZHD 100 (който за съжаление ONKYO-то не открива сред фабрично включените и следователно не мога да заменя дистанционното на приемника с това на рисийвъра както направих с телевизора), настолен компютър с 2ТБ твърд диск, видеокарта ATI Saphhire VAPOR-X HD5770 и дъно GIGABYTE P55A-UD3-LGA1156. Звуковата карта е вградена в дъното и е със следните характеристики 1. Realtek ALC888 codec; 2. High Definition Audio; 3. 2/4/5.1/7.1-channel; 4. Support for S/PDIF In/Out; 5. Support for CD In. Всички изброени компоненти са свързани с рисийвъра (ONKYO HTR-990) с хубави HDMI кабели. Проблемът ми е, че тъй като това е първият рисийвър който някога съм купувал, не съм наясно с настройките му. А такива има колкото искаш. Цялата аудио система е THX certified, но освен ТНХ Cinema и ТНХ Games има още може би около 10 други режима, които не ми говорят абсолютно нищо. Друго интересно е, че част от тях могат да бъдат активирани само ако рисийвъра е в съответния режим - Movies/TV, Game, Music и четвъртия режим не го помня какъв беше. Питането ми е следва ли да правя специални настройки по звуковата карта на компютъра и дали такива евентуални настройки ще оказват влияние на качеството на звука, преработен от рисийвъра? Също така не съм никак наясно с различните аудио формати на филмите. Ако може някаква информация или линк, където е обяснено в каква градация върви качеството при разните Dolbi-та, DTS, losless и т.н., за да се ориентирам какъв звук да търся от филмите, които свалям, а също така дали трябва да променям настройките на рисийвъра когато пускам аудио със съответния формат. Съжалявам ако въпросите ми звучат тъпо, но наистина не разбирам много от тези неща, а тепърва започвам да навлизам в темата и ми се иска да извлека максималното от системата. Благодаря предварително.