Резултати от 1 до 14 от общо 14

Съраунд сетъп за хол

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #1

    Съраунд сетъп за хол

    Здравейте,

    Трябва ми съвет за surround sound екипировка за хола. Не е много голям, около 20 кв. м. Прикачам и снимки за да се придобие представа.

    Значи спрял съм се на Yamaha RX-V473 receiver. Мисля че няма да искам в бъдеще 7.1, така че този като 5.1 и интернет порт би трябвало да е ОК, освен ако за същите пари няма по-добро (DNLA, ethernet, ARC)

    За 5.1, тука ми е трудно. Бюджета ми е даречем към 700 лв. Не съм кой знае какъв аудиофил и не искам да изкарвам съседите извън нерви всеки път като гледам. Така че търся нещо с приличен звук. Насочил съм се към едни 5.0 колонки Amazon.com: Energy 5.1 Take Classic Home Theater System (Set of Six, Black): Electronics, които могат да ми купят от САЩ (пакета без събуфера) и да ми донесат. Имат страхотни отзиви в интернет. За събуфер ще мисля допълнително. Какво мислите, правилно ли съм се насочил? Ако не, какво мога да си купя от аудио магазините или amazon.co.uk ili amazon.de?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от azsamsancho; 14-10-12 в 19:56.

  2.  
     
  3. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #2

    Отговор: Съраунд сетъп за хол

    здр,
    четири броя от Dali Concept 1 ,с център на Dali Concept е някакъв вариант,но къде може да се прослушат.....?
    http://www.avitel-bg.com/home_audio/...ers/concept_1/

    п.с Energy 5.1 Take Classic Home Theater System няма смисъл да се коментира.......................
    Този пост е редактиран от maxim7; 14-10-12 в 19:35.

  4. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #3

    Отговор: Съраунд сетъп за хол

    Както и бюджет от 1200 лв за Далито човека е посочил бюджета. Ако това ти е бюджета бих ти предложил Елтакс отзивите неса лоши .
    п.с. Аудиофилите не вдигат блока на главата си а се наслаждават на качествената музика има разлика.

  5. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #4

    Отговор: Съраунд сетъп за хол

    2 x 299=598 + 259=857лв.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #5

    Отговор: Съраунд сетъп за хол

    Цитат Първоначално публикувано от maxim7 Виж публикацията
    здр,
    четири броя от Dali Concept 1 ,с център на Dali Concept е някакъв вариант,но къде може да се прослушат.....?
    Авител :: HOME HI-FI, CAR AUDIO & SECURITY :: Преглед на продукт

    п.с Energy 5.1 Take Classic Home Theater System няма смисъл да се коментира.......................
    Dali определено ще са ми над бюджета.. А какво за Energy Take Classic? Чувал ли си ги? Поне като чета ревюта не виждам никакви негативи..

    Иначе винаги мога да по4на с някакви сетъпи дето техномаркет промотират. например като старт v473 receiver + YAMAHA NS-F150... Но това ще ме накара да се охарча много..


  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #6

    Отговор: Съраунд сетъп за хол

    Цитат Първоначално публикувано от maxim7 Виж публикацията
    п.с Energy 5.1 Take Classic Home Theater System няма смисъл да се коментира.......................
    Така ли ? Защо ?

    azsamsancho ,Energy 5.1 Take Classic без субуфър няма смисъл .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #7

    Отговор: Съраунд сетъп за хол

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished Виж публикацията
    Така ли ? Защо ?

    azsamsancho ,Energy 5.1 Take Classic без субуфър няма смисъл .

    Тоест искаш да кажеш че в този сет най-силната част е събуфера?

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #8

    Отговор: Съраунд сетъп за хол

    Цитат Първоначално публикувано от azsamsancho Виж публикацията
    Тоест искаш да кажеш че в този сет най-силната част е събуфера?
    Не,просто не видях в първото ти мнение,че ще мислиш за суб допълнително . Той е задължителен,независимо дали този от комплекта или някакъв друг . Ако има как да ти ги донесат с тяхния си суб ще е по-добре ,отколкото да си вземеш от тук някакво Jamo за 150 лв . Също така помисли за ресийвър Онкио ,Ямаха + Енерджи звучи малко остро при някой стилове музика,въпреки че в други е супер .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #9

    Отговор: Съраунд сетъп за хол

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished Виж публикацията
    Не,просто не видях в първото ти мнение,че ще мислиш за суб допълнително . Той е задължителен,независимо дали този от комплекта или някакъв друг . Ако има как да ти ги донесат с тяхния си суб ще е по-добре ,отколкото да си вземеш от тук някакво Jamo за 150 лв . Също така помисли за ресийвър Онкио ,Ямаха + Енерджи звучи малко остро при някой стилове музика,въпреки че в други е супер .

    Ами аз ще гледам главно ТВ, стреаминг на филми от пс-то... А и едва ли мога да намеря onkyo receiver с тези характеристики като на v473 за такава цена. Не знам дали звучи остро, но в ПС МАГ са изполвали точно тази комбинация и са мн положителни: Yamaha RX-V473 Review & Rating | PCMag.com

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #10

    Отговор: Съраунд сетъп за хол

    Имам колони Енерджи от по-висок клас ,както и ресийвър Ямаха от по-висок клас ,не вярвам по-евтините да имат по-мек звук .При филми няма проблем .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #11

    Отговор: Съраунд сетъп за хол

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished Виж публикацията
    Имам колони Енерджи от по-висок клас ,както и ресийвър Ямаха от по-висок клас ,не вярвам по-евтините да имат по-мек звук .При филми няма проблем .
    Ясно. Ами не знам, от моите проучвания от долниа клас ресивъри с тези неща които искам ((DNLA, ethernet, ARC, HD audio).. не знам за тези пари освен Ямахата. Има и мн добър app за Андроид също.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #12

    Отговор: Съраунд сетъп за хол

    Ако не слушаш метъл и подобни резачки нямаш грижи .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #13

    Отговор: Съраунд сетъп за хол

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished Виж публикацията
    Ако не слушаш метъл и подобни резачки нямаш грижи .
    ХАХА, абе слушам рок предимно, но и топ 40 също. НО, това не е критерият, купувам 5.1 не за музика а за да гледам филми от PC-то чрез DNLA 10-те HD канала които имаме... Може и PS3 си взема един дено, но нямам време да я играя.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #14

    Отговор: Съраунд сетъп за хол

    Е,значи няма проблеми .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Стойки за съраунд колони
    От pstoev във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 07-01-15, 18:37
  2. Обновяване на медия плеър сетъп-а - препоръки
    От yavorvm във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 25-12-13, 16:48
  3. Помощ за връзване на SUB със съраунд тонколони.
    От Innocent във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 03-10-13, 15:52
  4. Съраунд система за телевизор
    От dreamwizard във форум Аудиотехника
    Отговори: 16
    Последно: 12-01-11, 20:10
  5. Център и Съраунд говорители
    От raiders във форум Тонколони
    Отговори: 10
    Последно: 16-11-10, 19:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе