Резултати от 1 до 6 от общо 6

помощ, на колко ома съм ги свързал.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на divxxx
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    22
    #1

    помощ, на колко ома съм ги свързал.

    понеже ми изгоряха говорителите от субуфера, ще му ползвам филтъра за други 2 тонколони които ще ги ползвам за бас. може ли някой да ми каже, при това свързване, на колко ома свирят тонколоните. благодаря. снимката на филтъра е с оригиналното му свързване.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #2

    Отговор: помощ, на колко ома съм ги свързал.

    "Рисунката", продай в eBay.Вариант 1 : с парите купуваш каквото ти трябва.
    2 : купуваш за 5-6лв чайна мултиметър и мериш колко ома си навързал.
    3 : 0тваряш учебник-гугъл и четеш.Има и едно друго "нещо" мощност, но за
    него другия път.Още нещо си забравил, какво ще свързваш ?

  4. Junior Member Аватара на divxxx
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    22
    #3

    Отговор: помощ, на колко ома съм ги свързал.

    какво не разбра, и къде не бях ясен, какво общо има мощността, мен ме интересуват омовете, а не мощността, на снимката ясно се виждат озвучителните тела които са с по 2 говорителя на 20 вата, на 4 ома.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #4

    Отговор: помощ, на колко ома съм ги свързал.

    След доста кьорене в снимката давам глас за 8 ома на тонколона. За тая цел се ползва уредче, както са те посъветвали. Доколкото разбирам, в случая искаш да ползваш филтър, май от втори ред и от него да подадеш сигнал на други нискочестотни говорители, които да заместят изгорелите в субуфера. Най-вероятно ще стане супер мазало, щото колкото и да е чайна филтъра е пресметнат за конкретния говорител в субуфера. На теб може и да ти хареса, хора различни.
    Питал си "на колко ома свирят". Това никой не знае.

  6. Junior Member Аватара на divxxx
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    22
    #5

    Отговор: помощ, на колко ома съм ги свързал.

    баса и филтъра са на cat. не използвам китайски боклуци. свиренето на тонколоните е доста добре. то е ясно че са свързани да са на 8 ома, но загадката идва преди филтъра, подавам моно сигнал на стерео филтър, като му свързвам двата канала паралелно чрез мост. на баса пише 100 вата 8 ома, но на говорителите не пише какви параметри имат, следователно разбирам че са по 50 вата на 4 ома. за жалост изгоряха защото май ги свързах на 2 ома... а усилвателя подава от 6 ома, ако бяга на 4 ома щяха да издържат ама.....

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #6

    Отговор: помощ, на колко ома съм ги свързал.

    И те изгорели... Проблемът е във волумето - много го въртиш. Години наред ползвах тонколони с импеданс 4 ома на усилвател с 8 ома изход. Нищо не изгоря през това време.
    Най-добрия вариант е ремонт на оригиналните говорители на субуфера. А и тези филтри нискочестотни ли са?
    А и начинът по който си задал въпроса гони знаещите, не биха се ангажирали да ти отговарят.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 12:51
  2. Колко е X ?
    От MitkoS във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 27-10-11, 16:25
  3. Помощ, климатик с избеляла табела колко да дозирам!
    От ferari1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 10
    Последно: 05-03-10, 15:49
  4. На колко Mhz сте?
    От DeathKnight във форум Анкети
    Отговори: 46
    Последно: 15-05-04, 13:32
  5. колко MHz ми е RAM-a....
    От spoofer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 13-03-03, 00:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе