Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

колко MHz ми е RAM-a....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #1

    колко MHz ми е RAM-a....

    Значи с вин98 сам,по принцип би трябвало да е на 400Mhz,обаче при рестарт в началото ми пише че е на 133 ( 2x133 ).Има ли някакв начин тва да се настрои от някаде,и с каква програма мога да провера на колко е със сигорност.Ползвах Sandra-та обаче там нито пише каква марка е нито на колко MHz e.Конфигурацията ми я има в сигнатурата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    240
    #2

    колко MHz ми е RAM-a....

    Ами би трябвало да може да се пипа от БИОС-а! Иначе като каква си я купил (имам в предвид Мхц-и)!!!В биос-а има да ци я пипаш ръчно, иначе би трябвало а е на AUTO!!!Успех!!!

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #3

    колко MHz ми е RAM-a....

    ами купил сам я уж че е на 400,ама въпроса е че ми исписва друго,пак и ниама ли нещо с което да може да се види на колко е в деиствителност,и таи като процесора ми е на 266 тва означава ли че макс. ще мога да я ползвам до 266MHz.То ако е такава работата аз по добре да си бях купил на 133,хем по ефтино хем... същата работа[:-banghead]

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #4

    колко MHz ми е RAM-a....

    От БИОС-а можеш да и зададеш да е на повече мегахерци отколкото ти и СРИ-то (ако не си клоквал - 133), но ще си асинхронно - а това може да доведе дори до загуба на производителност. В идеалния случай пускаш процесора и паметта на 200 мегахерца шина синхронно и си свиркаш. За целта сваляш множителя и ... ако си късметлия [:D][:D][:D]



    P.S. ... множителя ти е отключен, ако процесорът ти е наистина Тороубред, аз лично не знаех, че има и 2000+.



    >

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #5

    колко MHz ми е RAM-a....

    Грешка, сори[:I]



    >

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #6

    колко MHz ми е RAM-a....

    и аз незнаех ама поне ми го продадоха за такъв пак и мисля че пишеше че е такъв.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #7

    колко MHz ми е RAM-a....

    P.S. а тогава какъв е смисала да си взимаш на 400МHz,след като върви на 133 ( маи маи се прее*ах) с тая RAM.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #8

    колко MHz ми е RAM-a....

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by spoofer


    P.S. а тогава какъв е смисала да си взимаш на 400МHz,след като върви на 133 ( маи маи се прее*ах) с тая RAM.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Ами смисълът е, че с тази памет ще можеш да постигнеш (евентуално) по-висока шина с по-агресивни настройки, в сравнение с по-слаба памет.



    >

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #9

    колко MHz ми е RAM-a....

    ахам ясно,а някакв софтваре да инфото на рам-а да знаеш?

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #10

    колко MHz ми е RAM-a....

    Пробвай с CPU-Z - дава ти и таймингите на паметта.



    >

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #11

    колко MHz ми е RAM-a....

    С две думи - вземай повече вместо по-бързо. При 266 МХц процесор си е излишно 400 МХц памет.

    ....Според мен де!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    86
    #12

    колко MHz ми е RAM-a....

    Az sam slojil 6inata na 133 ama RAMa mi pak si e na 266mhz.A kak e nai-dobre da se naglasiat nastroikite a.V momenta sam s 2-2-2-5 a biaha 2,5-3-3-6

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #13

    колко MHz ми е RAM-a....

    Ами незнам ама в биоса има да се дига до 200,някои с моята сигнатура пробвал ли е да види дали се даржи стабилно?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #14

    колко MHz ми е RAM-a....

    Ами то при всеки е различно, пусни го тоя процесор на 200х11 и виж как се държи и не забравяй да дигнеш малко напрежението на паметта

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #15

    колко MHz ми е RAM-a....

    На самя рам не си ли пише. Там дето пише каква марка е иколко МБ е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко е X ?
    От MitkoS във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 27-10-11, 15:25
  2. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  3. До колко да clockna?
    От mmaks във форум Овърклок
    Отговори: 21
    Последно: 17-03-05, 21:16
  4. На колко Mhz сте?
    От DeathKnight във форум Анкети
    Отговори: 46
    Последно: 15-05-04, 12:32
  5. с колко KB/s теглите!!!
    От king_pin във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 06-05-04, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе