Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #1

    Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    Имам следното питане - искам да слушам музика само на две тонколони за и за целта имам избор между стереоресивър, който захранва само 2 колони и ресивър 5.1, който става и за домашно кино от една и съща марка. Няма значение каква. Въпроса ми е кое е по-добро откъм мощност и качество на звука - стереоресивъра или 5.1 ресивъра, или няма значение? Четох мнения, че не било добре да се взема за слушане само на стерео 5.1 защото не било хубаво да има свободни канали ,мощността падала...четох,че стерео усилвателите предлагали по-качествен и мощен звук от 5.1 ресивърите....
    Та се чудя - ако се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

  2.  
     
  3. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #2

    Отговор: Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    няма звукови различия ,ако вземеш а/в ресийвър който има отделен процесинг за аудио и видео,,,,,

    такъв а/в ресивър има преимущество пред обикновен стерео усилвател,тъй като може да модулира цифрови HD audio формати,,,,които да слушаш ,както в стерео -2,така и в съраунд на 5.1- 7.1 колони .
    Този пост е редактиран от maxim7; 14-09-13 в 01:16.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #3

    Отговор: Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    Цитат Първоначално публикувано от maxim7 Виж публикацията
    няма звукови различия ,ако вземеш а/в ресийвър който има отделен процесинг за аудио и видео,,,,,

    такъв а/в ресивър има преимущество пред обикновен стерео усилвател,тъй като може да модулира цифрови HD audio формати,,,,които да слушаш ,както в стерео -2,така и в съраунд на 5.1- 7.1 колони .
    Ето кое ме кара да задам въпроса: Имаме ресивър 1, който е двуканален:

    Мощност основни колони (RMS):2x100W при 8оhm
    · Мощност основни колони (RMS):2x150W при 6Ohm
    · Мощност основни колони (RMS):2x200W при 4Ohm
    · Радио тунер:AM/FM
    · Импеданс: 4-8hm
    · Настройка на високите честоти- +/- 14dB(10KHz)
    · Настройка на ниските честоти- +/- 14dB(100HZ)
    · Отношение сигнал/шум <80dB
    · Честотна лента: 20Hz-20KHz
    · Чувствителност на входа <650mV
    · Входове:AUX,CD/VCD
    · ЕКСТРИ: AC3,DSP,KARAOKE

    И ресивър 2, който е 5.1 със следните характеристики:


    • Изходна мощност(RMS):
      • Център - 20W при 8 oma
      • Център - 40W при 4Ohm
      • Съраунд колони - 2x20W при 8 ohm
      • Съраунд колони - 2x40W при 4Ohm
      • Основни колони - 2x60W при 8 ohm
      • Основни колони - 2x120W при 4Ohm




    • Чувствителност на входа: <650mV
    • Настройка на високите честоти: +/- 10dB(10KHZ)
    • Настройка на ниските честоти: +/- 10dB(100HZ)
    • Отношение сигнал/шум без караоке: >80dB
    • ТУНЕР:AM/FM
    • Честотна лента: 20 Hz - 20 kHz
    • Входове: AUX, CD/VCD,DVD, 5.1 CH AC-3
    • Изход за субууфер
    • Поддържа от 4 Ohm до 16 Ohm
    • ЕКСТРИ: AC3-digital,CINEMA DSP DIGITAL, KARAOKE



    И двата са от една и съща марка, нарочно не я споменавам защото въпроса е принципен. Та мисълта ми е, че ще вържа две колони които са 6 ома. За ресивър 1 дават при 6 ома: Мощност основни колони (RMS):2x150W. А за ресивър 2,който е 5.1: дават мощност на основни колони - 2x120W при 4ома...

    Реално погледнато има ли съществена разлика кое ще се купи и кое ще вади по-хубав звук? колоните са с максимална мощност всяка по 150 W , 6 oма.

  5. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #4

    Отговор: Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    Колега , тази мощност RMS (root mean square ) , средно квадратична мощност , характеризира средната мощност при постоянно , активно и номинално натоварване ( за дом. системи 4 , 6 или 8 Ома ) при което , акустичната система може да работи продължително време . Това е общоприет стандарт и обективно характеризира изменението на работната мощност на усилвателя или акустичната система .

    Реално погледнато може да не усетиш никаква разлика от този " No name " усилвател и какво ще си купиш зависи от твоите нужди - дали искаш стерео или многоканално аудио .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #5

    Отговор: Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Колега , тази мощност RMS (root mean square ) , средно квадратична мощност , характеризира средната мощност при постоянно , активно и номинално натоварване ( за дом. системи 4 , 6 или 8 Ома ) при което , акустичната система може да работи продължително време . Това е общоприет стандарт и обективно характеризира изменението на работната мощност на усилвателя или акустичната система .

    Реално погледнато може да не усетиш никаква разлика от този " No name " усилвател и какво ще си купиш зависи от твоите нужди - дали искаш стерео или многоканално аудио .

    Искам стерео, но клоня към 5.1 заради допълнителните функции,които предлага.

    - - - - - - - - - -

    Моля за пояснение относно функциите Loudness i DSP. Какво представляват и за какво се използват?
    Лоуднес е за обем на звука, а DSP е като еквилайзер - така си мисля аз, или погрешно си мисля?

  7. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #6

    Отговор: Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    И по-точно какви екстри предлага - тези които си изброил по-горе ? Поне да имаше и DTS декодер !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #7

    Отговор: Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    И по-точно какви екстри предлага - тези които си изброил по-горе ? Поне да имаше и DTS декодер !
    Да , този който е 5.1 има копче на което пише DTS, само дето не знам какво значи това...

  10. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #8

    Отговор: Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    Копче - странно !
    DTS - технология за многоканално аудио от Digital Theater Systems.Inc , като Dolby Digital , но с по-малка компресия на звука .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #9

    Отговор: Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    Добре ли е да купя кабел 2.5 квадрата ще ми трябват два кабела по 3 метра. Сечението добро ли е?Нали по-дебел кабел е по-добре? Освен това видях,че колоните имат 4 входа отзад - Подобно на това на снимката. Защо са 4 входа? Нали кабелите са само два - + и -

    Как е по-добре да се свържат? Само на долния ред и да оставя пластинката за мост? Или да махна пластинката и да направя мост със същия кабел - прилагам примерни снимки...

    Значи може така (снимките са примерни) , по един от двата начина, нали?



  12. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #10

    Отговор: Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    Колега , на тези снимки е показан само един начин на свързване в две версии . В едната се ползва пластина , в другата - парче кабел .
    Иначе това свързване си има име - Bi amping или Bi wiring , но в крайна сметка резултата е почти еднакъв .
    За кабела - 4мм2 е по-добре , може и по-тънък като сечение , но по-качествен като материали и изработка .

  13. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #11

    Отговор: Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    Цитат Първоначално публикувано от krasiika Виж публикацията
    Ето кое ме кара да задам въпроса: Имаме ресивър 1, който е двуканален:

    Мощност основни колони (RMS):2x100W при 8оhm
    · Мощност основни колони (RMS):2x150W при 6Ohm
    · Мощност основни колони (RMS):2x200W при 4Ohm
    · Радио тунер:AM/FM
    · Импеданс: 4-8hm
    · Настройка на високите честоти- +/- 14dB(10KHz)
    · Настройка на ниските честоти- +/- 14dB(100HZ)
    · Отношение сигнал/шум <80dB
    · Честотна лента: 20Hz-20KHz
    · Чувствителност на входа <650mV
    · Входове:AUX,CD/VCD
    · ЕКСТРИ: AC3,DSP,KARAOKE

    И ресивър 2, който е 5.1 със следните характеристики:


    • Изходна мощност(RMS):
      • Център - 20W при 8 oma
      • Център - 40W при 4Ohm
      • Съраунд колони - 2x20W при 8 ohm
      • Съраунд колони - 2x40W при 4Ohm
      • Основни колони - 2x60W при 8 ohm
      • Основни колони - 2x120W при 4Ohm




    • Чувствителност на входа: <650mV
    • Настройка на високите честоти: +/- 10dB(10KHZ)
    • Настройка на ниските честоти: +/- 10dB(100HZ)
    • Отношение сигнал/шум без караоке: >80dB
    • ТУНЕР:AM/FM
    • Честотна лента: 20 Hz - 20 kHz
    • Входове: AUX, CD/VCD,DVD, 5.1 CH AC-3
    • Изход за субууфер
    • Поддържа от 4 Ohm до 16 Ohm
    • ЕКСТРИ: AC3-digital,CINEMA DSP DIGITAL, KARAOKE



    И двата са от една и съща марка, нарочно не я споменавам защото въпроса е принципен. Та мисълта ми е, че ще вържа две колони които са 6 ома. За ресивър 1 дават при 6 ома: Мощност основни колони (RMS):2x150W. А за ресивър 2,който е 5.1: дават мощност на основни колони - 2x120W при 4ома...

    Реално погледнато има ли съществена разлика кое ще се купи и кое ще вади по-хубав звук? колоните са с максимална мощност всяка по 150 W , 6 oма.
    Реално погледнато ,мога да ти посоча това което вади както казваш ,хубав звук ..........
    Top Audio Video Shop :: MARANTZ

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...KARDON-AVR-156

    за тонколони,,,гледай да са 8омови и по възможност по-мощни ,,,,,,,,,,,,,
    нещо такова ->
    http://prodavalnik.com/celestion-f3-...kers-i19490421
    обърни внимание ,че са с 2брх3м. ориг.кабели към тях
    Този пост е редактиран от maxim7; 14-09-13 в 23:13.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #12

    Отговор: Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    Но на каква цена ? За 3500лв и аз мога да ти посоча кое вади повече от добър звук , но ти може да не го харесаш . Това , което аз харесвам , не е задължително да се харесва и на теб , нали така ?

  16. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #13

    Отговор: Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    няма такъв сценарий...............

    Marantz SR 4003

    -----700.00 лв.


    HARMAN KARDON AVR-156 ----

    569.05 лв
    The SR4300 A/V receive
    втора ръка ,,,,,,,,,,ги има в момента на половината цена от посочената !
    Този пост е редактиран от maxim7; 14-09-13 в 16:11.

  17. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #14

    Отговор: Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    Колега , оспамихме темата на човека , но не си ме разбрал . Това , че му предлагаш ресивър без да имаш на идея какви колони ще ползва , няма как да се разбере добър ли е звука или не . Аз предлагам за тези пари и двете - ресивър+колони , но тука въпроса не е за парите , а по принцип .

  18. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #15

    Отговор: Aко се купи ресивър 5.1 и се вържат към него само две колони, добре ли е или не?

    първо не си ,запознат със цените,,,,,,,,,,второ човека търси ресийвър ,,,,,,,,,какви колони 6е връзва незнам,,,,,посочил съм по горе какво съпротивление на колоните ще му е нужно .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ресивър + колони
    От koko_k във форум Аудиотехника
    Отговори: 28
    Последно: 03-01-13, 19:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 11:48
  3. 5.1 ресивър+колони
    От svetlio_88 във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 11-01-12, 23:57
  4. Мнение за колони и ресивър
    От Thermalright във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 11-06-11, 21:15
  5. кои колони и ресивър да избера
    От venci79 във форум Аудиотехника
    Отговори: 28
    Последно: 12-12-09, 00:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе