Резултати от 1 до 4 от общо 4

Sony STR-DB1070QS vs Onkyo TX-SR603E 7.1 DolbyDigital/DTS и малко въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    10
    #1

    Sony STR-DB1070QS vs Onkyo TX-SR603E 7.1 DolbyDigital/DTS и малко въпроси

    Здравейте на всички. Намислил съм да купувам втора ръка и си мисля за тези два приемника. Та въпросите са ми -


    1. Кой от двата си заслужава повече, разликата в цената не е толкова съществена ? Ще слушам главно музика, като ще трябва да превключвам и колони на тераса, тоест те трябва да вървят с основния звук от централните. Не играя игри, но може някой път да изгледам филм от ДВД.
    2. В този смисъл Сонито има два изхода за фронт – А и Б- предполагам ,че са равностойни и се превключват с предния класически превключвател. Онкио-то пък има втора зона – тя равностойна ли е на фронта ?
    3. Имам колони 4 ома 125 Вата. Омовете добре ли са за фронт и ако си вземам втори колони за сърраунд 8 омови ли да са ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #2

    Отговор: Sony STR-DB1070QS vs Onkyo TX-SR603E 7.1 DolbyDigital/DTS и малко въпроси

    Тоест ако съм те разбрал правилно, ще правиш мултизонално озвучаване - превключваш озвучаването от едно помещение на друго ?
    И двата модела имат такава подръжка, като Сонито е по-висок клас

    При Сони е front B - щипките горе в дясно
    Sony STR-DB1070QS

    Онкиото също има такава подръжка - щипките горе в средата - zone 2 speakers
    http://www.eu.onkyo.com/assets/1/4/7...2_R976x488.png

    Onkyo | TX-SR603E

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Sony STR-DB1070QS vs Onkyo TX-SR603E 7.1 DolbyDigital/DTS и малко въпроси

    Да, това ми е идеята, като за втората зона колоните ще са много по-маломощни и малки, т.е. по-тиха музика. в Този смисъл превключване ѝ-Б върши работа ако имат различни нива. В онкио-то разбрах, че зона 2 е със самостоятелни настройки, но дали при Сони Б може да се настройва отзелно като звук или върви на едно ниво с А ?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Отговор: Sony STR-DB1070QS vs Onkyo TX-SR603E 7.1 DolbyDigital/DTS и малко въпроси

    Zone 2 и Front B са различни неща. Провери хубаво в упътването защото при свързване едновременно на колони на A и В има разни ограничения в омовете.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Малко въпроси за DOS и мрежа с Уиндоус!!!?
    От backinblack във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 20-06-14, 15:30
  2. Onkyo TX-NR616, Onkyo TX-NR609, Onkyo TX-NR414
    От Julian Yordanov във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 25-04-13, 09:28
  3. Малко въпроси за Windows 7
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 124
    Последно: 30-09-10, 09:42
  4. Малко въпроси за конфигурация
    От X-RAY във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 18-10-07, 20:14
  5. Малко въпроси за термини в прането...
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 04-12-06, 12:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе