Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 125

Малко въпроси за Windows 7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #1

    Малко въпроси за Windows 7

    Здравейте!

    Понеже ще си ъпгрейдвам компютъра мисля направо да си сложа Win 7, но понеже досега съм бил само с XP имам някои питания...

    1. Коя версия да си търся? Някакви съвети? Има ли я някъде качена?
    2. Системата на 32 или 64 бита да я правя?
    3. Драйвери - гледам че за Win 7 още няма - тези от Виста дали ще станат?

    Ето я конфигурацията ако това има някакво значение:

    Дъно: Gigabyte MA785GT-UD3H
    Процесор: Athlon II™ X2 245 (BOX) - Dual Core, 2.9GHz, 2MB, 65W, socket AM3

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #2

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    В момента съм с Windows 7 Ultimate, но при следващата инсталация ще пробвам Win 7 Professional. Ultimate има излишни неща, които никога няма да ползвам. Compare
    Ако си взел 4 GB RAM слагай 64 битовата версия.
    В сайта на Gigabyte за посоченото дъно има драйвери - ХОП
    Добре е да си заделиш около 50GB или поне 40GB за системен дял, че при мен в момента с Ultimate имам от 24GB само 4GB свободни, а нямам кой знае какво по системния дял!

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #3

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    То и аз няма да имам кой знае какво по системния дял понеже ползвам предимно "portable" програми.

    Тук се сещам да задам един въпрос - ако си остана на 32 битова система - тези файлове които ги имам сега - ще вървят ли под Вин7? Как стоят нещата с 64 бита? Не говоря за инсталирани програми, а просто за exe файлове - те са ми на отделен диск.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    1. ultimate, защото.... e ultimate

    2. 64бита, защото си с 64-битов процесор, а и защото в най-скоро ще си с 4 GB рам (май беше поръчал 2, нали?)

    3. драйвери 7-цата:
    3.1. има МНОГО вградени
    3.2. тегли директно от нета, без дори да знаеш
    3.3. ползва и тези на вистата
    ако и след тези три подточки все още имаш проблеми, виж тук: http://forum.setcom.bg

    P.S. под 64 бита не вървят 16-битови програми, но то винаги и навсякъде е било така

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #5

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Хубаво... предварително се извинявам, защото усещам, че съм на път да задам няколко глупави въпроса поради доста повърхностните ми познания...

    Та - това дали е 32 или 64 бита отразява ли се на файловата система по някакъв начин. С други думи всички тези неща които имам на 2рия диск (Вина ще инсталирам на 1вия) ще бъдат ли активни през новия Вин?

    Отделно - каза че 16 битовите няма да вървят - това значи ли че 32 битовите ще вървят?

    И още нещо - мисля да си сложа Вин7 на един стар 40ГБ диск, който е АТА май - с онези големите куплунги, това дали ще има голямо влияние върху работата на Вина? Или по този начин на практика си обезсмислям ъпгрейда на компа?

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Аз ползвам от 5-6 месеца 64 битова седмица и до сега май само няколко елементарни програмки не можах да подкарам. Като цяло всичко си върви добре. Колкото до PATA диска, просто ще ти е малко по-бавна скороста на зареждане и работата на операционната система когато ползва диска. Като това ще е заради скоростта на трансвер а не толкова до интерфейса. Все пак 40 гигабайтовите дискове не са от най-бързите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #7

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Сложих си Вина - тук можете да прочетете първите ми впечатления: http://forum.setcom.bg/index.php/top...79075.html#new

    Чудя се за антивирусна - дали да ползвам тази на Вина (ако този има де, но вярвам че ще има) или да си търся друга... ако друга то тази на Commodo дали става - понеже си сложих Firewall и ми предложи и антивирусната да сложи безплатно...

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Цитат Първоначално публикувано от dmitry
    Чудя се за антивирусна - дали да ползвам тази на Вина (ако този има де, но вярвам че ще има) или да си търся друга...
    windows 7 няма антивирусна, той е като другите, само с firewall, тъй, че си търси.

  11. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #9

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Сложи си AVAST. Безплатна, работи добре и не създава проблеми.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #10

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Имам проблем с инсталацията на Windows 7.Записвам си ДВД диска с Windows 7 ботващ със неро .Слагам да го инсталирам зарежда се и спира на синия екран, където трябва да ме пита каква версия да инсталирам и 32 или 64 битова . Опитвам на друг комп същия проблем ,записвам с Ашампо пак там спира ,тегля друг Windows 7 , записвам с двете програми пак спира там ,зареждам през демон тула и записвам, пак спира и на двата компа на синия екран .Вече незнам колко диска сам направил. Направо се изнервих ,тръгва и там спира . Комповете на са слаби единия е 4 гига рам ,процесор 6000 карта ,незнам къде греша ,ако може малко помощ ще бъда благодарен.

  13. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #11

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    SATA драйвери?
    зареждам през демон тула и записвам
    това какво трябва да значи?Bootable диск се прави директно от .iso файла.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #12

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    така:
    1. зареждаш исо файла в даймън тулс
    2. Пускаш нерото, цъкаш на Copy, от там избираш Copy entire DVD (зависи коя е версията на нерото, но предполагам ще се ориентираш).
    3. В отворилия се прозорец след избиране на опцията copy, в Source drive указваш мястото на заредения в даймън туулс iso файл, а в Destiantion drive оптичното устройство (записвачката).
    Препоръчително е да го печеш на по ниска скорост. Цъкаш Copy от долу, и чакаш да се изпече.
    Това е . Ами и така го записах някаде го прочетох , нестава ами прочетох коментарите и на двата Windowsа които записах никой не споменава сата драйвери ,работи им добре .Ами продължавам да тарся отговор.

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    @astra
    виж сега, аз не виждам, що изобщо трябва, да качваш имиджа на един софт, за да го запишеш с друг!
    Първо, щото Nero знае, да записва ".iso", и после, дори и да не знае, можеш да използваш програма, която прави е двете, като примерно alcohol120% или powerISO.

  17. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #14

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    @astra
    неправилно създаваш bootable dvd-то.Не се ползва daemon tools въобще, ами от секциата data или favorite на неро-то избираш да създадеш bootable dvd и от опцията open , на появилия се прозорец,си избираш местоположението на iso файла. След това печеш на средна скорост.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #15

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Да с това започнах.така направих диска след това пробвах и с демъна .Зарежда се и като излезе синия екран там спира (където Ще ме пита 32 или 64 да избера) с няколко програми направих дискове и все там спира ,пробвах и на трети комп същото, 3 Windowsа 7 свалих все едно и също пълна мъгла мие сега писах за сата драивери дали има Windows 7 .С XP SP3 съм и май ще си остана на него .Поне него си ми тръгва .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Малко въпроси за DOS и мрежа с Уиндоус!!!?
    От backinblack във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 20-06-14, 16:30
  2. Малко въпроси относно PlayStation 2
    От benzol във форум Конзоли за игра
    Отговори: 6
    Последно: 16-11-13, 09:13
  3. Отговори: 3
    Последно: 24-10-13, 11:10
  4. Малко въпроси за конфигурация
    От X-RAY във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 18-10-07, 21:14
  5. Малко въпроси за термини в прането...
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 04-12-06, 13:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе