Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Избора на компоненти за домашно кино -pappi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    10
    #1

    Избора на компоненти за домашно кино -pappi

    здравейте,решил съм и аз да се гмурна в света на доброто звучене ;, ще ви помоля за съвет прилагам няколко линка ,които има възможност да сподели мнение
    Pioneer VSX-923-K | Усилватели и Ресивъри Pioneer | Avitel
    YAMAHA RX-V673 BLACK :: Ресивъри :: Ресивъри :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    за тонколони още се чудя всеки предлага нещо а не навсякъде мога да ги чуя.....
    DALI Zensor Family 7 Black | Тонколони Dali | Avitel това казват че е добро но ми идва малко скъпо и на първо време ще ги взема без суб приемам съвети и зза други модели и марки ,благодаря ви

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Няма нищо лошо да почнеш с 5.0 комплект. То и без това събуфер с 12" за 700 лв. ще е огромен компромис.
    Като алтернативни марки разгледай и Monitor Audio BX серията, Klipsch Reference и KEF.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря lazarus ,kакво ви е мнението за ресивърите? Компромис за 12" субуфер значи че е скъп нали?

  5. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #4

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Привет...отскоро съм с Pioneer VSX-923-K и DALI Zensor Family 7 Black.Мога да кажя,че не съжелявам за парите които съм дал....

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pappi Виж публикацията
    Благодаря lazarus ,kакво ви е мнението за ресивърите? Компромис за 12" субуфер значи че е скъп нали?
    Аз лично съм фен на Yamaha моделите като звук. Pioneer обикновено са с повече екстри, но типа усилватели, който ползват и звука, който докарват никога не ми е допадал. Конкретно този не съм го слушал, но не вярвам да са сменили характера си.
    Събуфера е прекалено евтин за да е хубав. Отделно 12" модел си иска голямо помещение.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    10
    #6

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    ето ме с ново предложение как ви се струва?Musicworld.bg - YAMAHA STUDIO&PA HS80M Pair + Monitor Stands_bundle

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не са за твоите нужди. Това са активни монитори за слушане отблизо.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    10
    #8

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    имам нова конфигурация https://www.technomarket.bg/products...-rx-a730-black това ще е май а за тонколониMusicworld.bg - Cerwin-Vega Home Audio VE-5M
    а за фронт се чудя между Musicworld.bg - Cerwin-Vega Home Audio VE-8 но това ме заплени като звук
    Musicworld.bg - Cerwin-Vega Home Audio VE-12 какво е мненито ви

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #9

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Що ще мъчиш хубавия ресивър с тия дръвчета - за нивото им не ти трябва толкова скъп ресивър/усилвател .

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pappi Виж публикацията
    имам нова конфигурация https://www.technomarket.bg/products...-rx-a730-black това ще е май а за тонколониMusicworld.bg - Cerwin-Vega Home Audio VE-5M
    а за фронт се чудя между Musicworld.bg - Cerwin-Vega Home Audio VE-8 но това ме заплени като звук
    Musicworld.bg - Cerwin-Vega Home Audio VE-12 какво е мненито ви
    Абсурдна комбинация.
    Ако искаш някой да ти помогне както трябва дай повече информация за това в каква стая ще свирят, как ще са разположени, какъв тип музика ще слушаш и тн.
    Иначе само си приказваме, ти правиш каквото си искаш и крайния резултат може да е далеч от оптималния.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    10
    #11

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    здравейте,да сигурно е абсурдно за вас,но аз не съм във час и за това ви моля за съвет,някои като ми каже нещо и го приемам за правилно.......ок сега за помещението 17 кв метра,единствено фронталните няма да са разположени като по учебник защото в единия ъгъл е врата ,дясната тонколона ще е със 70 см по близко до центъра, или лява център и дясна ще са разположени на разстояние 2 м и 60 см ,lazarus вашето мнение е за ресивърите какво е пионеера или ямахата .благодаря жи предварително за експертното мнение

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Аз ти казах, че съм пристрастен към Yamaha, но така или иначе Pioneer 923 е доста по-нисък клас от Yamaha Aventage RX-A730. Ако ще ги сравняваш ще трябва да е с Pioneer 1123 примерно.
    Въпроса е, че така в това, което гледаш като компоненти няма баланс. Няма логика да комбинираш сравнително скъп ресийвър с колони от по 500 лв за чифт.
    В никакъв случай не препоръчвам слагането на колони с толкова голям говорител в стая 17 кв.м. Говоря за VE 12.
    Уточни и някакъв бюджет за системата. То е ясно, че сигурно ще го надскочиш, но поне да имаш ориентир.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    10
    #13

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    2500- 2800 ,ако тонколоните ще са по скъпи ще слезна с едно стъпало надолу и за ресивъра за да може да съм в баланс,като както казах не съм сигурен за субуфер...... а само за фронт ,център и две съраунд,благодаря.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #14

    Отговор: Избора на компоненти за домашно кино -pappi

    изобщо тая марка Вега не я гледай ,не свирят .. бих препоръчал нещо на B&W въпреки че вече се правят в китай

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Отговор: Избора на компоненти за домашно кино -pappi

    Тази сума за колони 5.0 + ресийвър ли са?

    Alexi, то B&W хубаво, ама човека ще трябва да вдигне бюджета 3-4 пъти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blu-ray 3D домашно кино
    От HukuT0 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-13, 09:18
  2. Домашно кино
    От blag0 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-13, 17:42
  3. Домашно кино?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-11, 19:26
  4. Домашно кино ?!?!
    От w3ezy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 16
    Последно: 29-08-11, 12:09
  5. Отговори: 3
    Последно: 12-02-09, 09:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе