Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #16

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Имам едно питане - защо предпочете HTR-4065 модела пред RX-V475? И като цяло защо се спря на HTR линията - има разлика в дизайна или какво?

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #17

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Да, това беше моделът, който се предлага в цвят титан и ме устройва като цена/качество, а и разликата общо взето, доколкото разбрах, е в начините на дистрибуция - HRT се предлагат предимно в онлайн магазини, или в такива с друго предназначение (както нашия Карфур, например) и т.н. Дори исках HTR-3065, защото реално нямам чак такава нужда от онлайн радио, например - качеството е гадно най-малкото, но имаше само една издраскана мостра, в останалите магазини също бяха само мостри, с изключение на този в София, Надежда. Цялата стая е в светли тонове и всичката тази черна сбирщина от аудио компоненти много натежава визуално... Опитах се да има поне малко цвят металик (на самите колони има, ако се свалят решетките). Цялата конфигурация беше най-приемливия компромис между цена (е, добре де, тук много ме боли сърцето), качество и дизайн. Щеше ми се колоните да са изцяло металик, но предлагането е съвсем ограничено и цените са по-солени.
    Какво да се прави... винаги съм мечтал за някой такъв звяр, вече одъртях и страстта намаля, но не изчезна... ще преглътнем малко черен цвят в стаята, за да задоволя една детска мечта...

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #18

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Хора, каква е врътката да се пускат в DTS .wave албуми, които нямат .cue файл? При мен се получава така, че ако заредя image-а във виртуално устройство, foobar2000 ги възпроизвежда в DTS без проблеми, но ако просто ги отворя ги просвирва като PCM.

    И друго - струва ли ми се или повечето DTS албуми не са много DTS... т.е. са с обикновено качество?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #19

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    То какво му е необикновеното на DTS. Компресиран многоканален звук.
    Иначе много записи, пускани в DTS са изкуствено направени от стерео в многоканален звук.
    И аз по едно време бях залитнал в тази посока. Оказа се, че с 2-3 изключения многоканалния звук не е за музика.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #20

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Хора, каква е врътката да се пускат в DTS .wave албуми, които нямат .cue файл? При мен се получава така, че ако заредя image-а във виртуално устройство, foobar2000 ги възпроизвежда в DTS без проблеми, но ако просто ги отворя ги просвирва като PCM.

    И друго - струва ли ми се или повечето DTS албуми не са много DTS... т.е. са с обикновено качество?
    Аз не ги отварям, ами ги екстракт-вам с Ultra ISo в папка на харда, със същото разширение .wav. Така мога да избирам коя песен да си пусна, а не да вървят поред, когато се плейва имиджа от виртуалният диск.
    Както е написал вече lazarus18, разликата в качеството често идва от това дали са направени такива /с DTS Audio Suite, примерно/ или албума е издаден в DTS 5.1.
    Последното би трябвало да го пише в инфо файла към торента, ако ъплоудера си е направил труда, разбира се.
    Има ментета, наистина, които директно отиват в коша, но се намират и доста качествени релиизи, които направо ме "хвърлят в оркестъра"

    Както казват - че апетита идвал с яденето, сега вече хванал му цаката на DTS аудиото, току виж си се "сборил" и с DTS-HD MA саунда в .mkv риповете на Blu-ray.
    При мен /плейвани от лаптопа/ малко трудно захапват - има доста дразнещо насичане на звука в началото, после произволно време вървят сравнително гладко. Пак насичане, пак гладко възпроизвеждане ... и така. Това, което ми е странно, че ресивъра изписва пак DTS 5.1, а същият файл, пуснат от Дива-та се разпознава като DTS-HD MA и върви перфектно без каквито и да е засечки.
    Качих си за проба DTS-HD Master Audio Suite 2.60.22, но засега нямам напредък с решението на проблема.

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #21

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Да, явно наистина някои са конвертирани, а не са издавани в DTS. Досега най-впечатляващо е едно DVD на Жан Мишел Жар, буквално на всяка секунда сменя каналите + 1 двоен диск на Куин, но не в такава степен като първия. На мен пък това ми харесва, като превключа само предните колони на стерео сякаш музиката губи живина... Обичам да се върти около мен и да има обем. Всеки луд с номера си.

    Иначе, чуденката ми е за торентите, които нямат .cue. Тях ги хващам и ги хвърлям направо в плеъра, но си е обикновено стерео.

    Филмите онзи ден ги бях нагласил, всички си тръгваха без ядове в PotPlayer, но вчера вечерта се заиграх нещо с настройките и край... 1 час си играх уж да ги върна, тези които мислех, че работят и не можах да ги оправя, дори след reset.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #22

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Препоръчвам ти това XBMC за гледане на филми или това Home – MPC-HC . С PotPlayer съм брал много ядове, а и не можеш да си направиш по свой вкус. На мен лично XBMC ми харесва най-много като звук и картина за .mkv файлове, а с MPC-HC гледам предимно xvid кодирани филми. А, да и послушай тези преди мен - музика е най-добре да се слуша стерео, освен концертни изпълнения. Това, че "музиката губи живина" в стерео не е от качеството на записа.
    Поздрави.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #23

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    За филмите бих ти предложил да пробваш Splash Pro. Има супер елементарни настройки и навигация, както и тази опция за аудиото, за която писах по-рано - HDMI Bitstream.
    Слагаш му хапчето, забраняваш актуализациите и пей сърце.. :rolleyes:

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #24

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Благодаря пак, хора! Всичко е наред с новите плеъри, точно по 5 минути ми трябваха общо за инсталация и настройка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. The device, \Device\Harddisk0\D, has a bad block.
    От Rick във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-10, 20:18
  2. Отговори: 7
    Последно: 16-04-10, 21:59
  3. S.M.A.R.T error detect, kak da go mahna
    От Vespasian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-01-05, 15:42
  4. Ралика между Audio CD и Super Audio CD?
    От trastikata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 04-12-03, 02:14
  5. HARDUER DETECT
    От rony във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-03, 21:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе