Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #1

    Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Здравейте,

    Заглавието казва достатъчно. Допълвам само следните детайли:

    - Връзката е PC -> HDMI -> Receiver -> HDMI -> TV
    - Видео картата е Geforce GTS450
    - Windows 7

    В Control Panel се показва само телевизорът. Имам картина на телевизора, както и звук на receiver-a (2 channels!) Някакви идеи как Windows да "види" и Yamaha-та?

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #2

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Привет

    Тъй като не даваш инфо какво си пробвал, ще изброя няколко "идеи"...

    1. Актуализация на драйверите за видеото - най-вече за тези HD аудио, включени в пакета
    2.Рестарт на компа след включването на ресивъра /ако още не е видим/.
    3. Настройка на многоканално аудио от в Playback devices след като е видим ресивъра. Избираш 5.1 или 7.1 според твоя случай и кликваш на всеки канал на схемата. Трябва да се чуе звук само от съответстващата му колона.
    4. В настройките на ресивъра - за HDMI in - да е на Control On. При Ямаха менютата вероятно са различни, но функционалността би трябвало да е същата.

    Настройките обикновено си ги помни, поне докато не зададеш аудио изход на друго устройство. Примерно, говорителите на монитора през HDMI интерфейса.

    Успех!

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #3

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Здравей,

    1. Драйверите са последните от сайта на nVidia.
    2. Опитах няколко пъти. В гореописаната ситуация винаги се detect-ва единствено телевизора, а receiver-ът е все едно "прозрачен". Единственото, което успях да постигна след като пуснах тази тема, беше че след като разкачих телевизора от HDMI порта успях да видя все пак receiver-a в Windows, но състоянието му е винаги Not Connected, въпреки че очевидно е свързан и е включен. Друго, което забелязах е, че в конфигурация PC -> HDMI -> Receiver -> HDMI -> TV, ако изкюча телевизора, дори двуканалният звук изчезва.
    3. Тук имам 2 варианта: Ако телевизорът е в играта, имам налични само 2.0 конфигурации (ясно защо ). Ако пък телевизорът не е свързан с HDMI, то тогава, както споменах в предната точка, Yamaha-та e Not Connected и нямам достъпни настройки.
    4. Настройката е пусната.


    Edit: При изключен телевизор, след рестарт на receiver-a, все пак го засича (TV_off.png)
    При включен телевизор, изчезва (TV_On.png)
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Shmi; 10-11-13 в 12:27.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #4

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Много странно, наистина. Доколкото разбирам, без свързан ТВ не можеш да си ползваш ресивъра,
    А при включен ТВ имаш ли избор за аудиото да е през домашното кино?
    Предполагам си пробвал всички HDMI входове. Не че има някакво значение в кой точно е свързан компа, но все пак...
    Иначе, при изключване на ТВ докато се възпроизвежда някакво аудио е нормално звука от ресивъра да спре за кратко /секунди/, но след това се възстановява.

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #5

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Всичко е голяма мъгла, да - особено за мен, който никога досега не е имал никакъв досег с такава техника.
    Ъпдейтнах предния си пост, ако ти помага с нещо новата информация... Мен още повече ме обърква.
    При включен ТВ, настройките дефакто са за самия телевизор (тогава receiver-ът не се показва като device), 2-канално аудио, но интересното е, че все пак го чувам на колоните на receiver-a, а не на тези на самия телевизор?!
    Пробвах 2 от 4 входа, усъмних се с първия, защото ое обозначен като BD/DVD, но останалите би трябвало да са еднакви. Промяна нямаше и сега съм го върнал на BD/DVD.
    При спиране на TV звукът не се възстановява - просто изписва, че телевизорът е изключен и толкова.

    edit: Успях да постигна някакво... половинчато решение. В момента свърят едновременно и receiver-ът, и телевизорът. В настройките на nVidia и в windows-кия Control Panel device-ът е обозначен като Philips FTV. Не знам доколко е тази конфигурация е удачна, но е най-доброто до момента, т.к. чувам звук от receiver-a дори при спрян телевизор. Сега ако успя да подкарам и многоканален звук... Свалих някакви записи, но винаги ги възпроизвежда като 2.0/PCM
    Този пост е редактиран от Shmi; 10-11-13 в 12:42.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #6

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Мисля, че главния ти проблем е в опитите да зададеш ресийвъра за аудио дивайс в уиндоус. Това няма как да стане, някой който е по-навътре да ме поправи ако греша, но решението на проблема ти е следния:
    1 - задаваш на аудио дивайс-а да извежда звука през hdmi. 2 - в настройките някъде трябва да зададеш че е свързано устройство което може да декодира многоканален звук. 3 - трябва да зададеш настройките и на плейъра който използваш за филми да подава цифров звук към ресийвъра. Като аудио устройство ресийвъра ти може да бъде използван от itunes, но при положение, че са свързани през хдми незнам, принципно се получава когато са вързани в една мрежа.
    За това че ти спира звука, като спреш ресийвъра - да не е някоя настройка в аудио-пас-тру-то при настройките на хдми?
    Тази постановка съм я правил отдавна и не помня вече дали не го омешвам с настройките когато се връзва пц към ресийвър по коаксиален/оптичен изход.
    Ако мога, ще помагам още.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #7

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Първата ти фотка показва какъв избор на дисплеи имаш. /втората снимка ми дава грешка при опит за отваряне ../
    При нормално положение на нещата в nVidia Control panel -> Set up Digital Audio, както и в този на Уиндоус - Playback devices, трябва да виждаш ресивъра, а не телевизора.
    Телевизора се вижда като свързано устройство /или поне би трябвало/ ако е свързан директно с HDMI.

  10. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #8

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Супер, с ваша помощ напредвам малко по малко.


    Цитат Първоначално публикувано от regned Виж публикацията
    Мисля, че главния ти проблем е в опитите да зададеш ресийвъра за аудио дивайс в уиндоус. Това няма как да стане, някой който е по-навътре да ме поправи ако греша, но решението на проблема ти е следния:
    1 - задаваш на аудио дивайс-а да извежда звука през hdmi. 2 - в настройките някъде трябва да зададеш че е свързано устройство което може да декодира многоканален звук. 3 - трябва да зададеш настройките и на плейъра който използваш за филми да подава цифров звук към ресийвъра. Като аудио устройство ресийвъра ти може да бъде използван от itunes, но при положение, че са свързани през хдми незнам, принципно се получава когато са вързани в една мрежа.
    За това че ти спира звука, като спреш ресийвъра - да не е някоя настройка в аудио-пас-тру-то при настройките на хдми?
    Тази постановка съм я правил отдавна и не помня вече дали не го омешвам с настройките когато се връзва пц към ресийвър по коаксиален/оптичен изход.
    Ако мога, ще помагам още.
    Все пак успях да го задам като device - вече не знам къде и какво пипах, но ситуацията се промени по следния начин:

    - Ако спра телевизорa, като device ми излиза самият receiver.
    - Ако включа телевизорa, като device ми излиза той.

    И опри двата случая съм задал да е през HDMI, няма как иначе. Настроих го и в двата случая да ми възпроизвежда 5.1 Surround и уж тръгна. Вече ми показва в Signal Info на receiver-a конфигурация "3/2/0. 1". Кофтито е, че седи на PCM. Някакъв жокер? Ползвам VLC и съм свалил DTS парче на Tina Turner.


    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Първата ти фотка показва какъв избор на дисплеи имаш. /втората снимка ми дава грешка при опит за отваряне ../
    При нормално положение на нещата в nVidia Control panel -> Set up Digital Audio, както и в този на Уиндоус - Playback devices, трябва да виждаш ресивъра, а не телевизора.
    Телевизора се вижда като свързано устройство /или поне би трябвало/ ако е свързан директно с HDMI.

    Вероятно браузърът ти е кеширал thumbnail-a на снимката, а се наложи да я подменя, защото се бях изложил с изрязването. Нищо, така или иначе към момента не е чак толкова важна, но ако искаш я погледни като изтриеш кеша или опиташ през друг браузър.
    Иначе, както казах по-горе, в момента ако включа телевизора все пак се вижда той като device, но receiver-ът извежда"3/2/0. 1" като информация. Ако го изключа - в списъка изскача receiver-ът. Може би все още не съм напипал правилната конфигурация, не знам?!
    Този пост е редактиран от Shmi; 10-11-13 в 13:17.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #9

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Може би някъде в плеъйра или аудио дивайс-а се задава да не декодира звука в PCM, а да го пуска RAW.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #10

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията

    Все пак успях да го задам като device - вече не знам къде и какво пипах, но ситуацията се промени по следния начин:

    - Ако спра телевизорa, като device ми излиза самият receiver.
    - Ако включа телевизорa, като device ми излиза той.

    И опри двата случая съм задал да е през HDMI, няма как иначе. Настроих го и в двата случая да ми възпроизвежда 5.1 Surround и уж тръгна. Вече ми показва в Signal Info на receiver-a конфигурация "3/2/0. 1". Кофтито е, че седи на PCM. Някакъв жокер? Ползвам VLC и съм свалил DTS парче на Tina Turner.
    Да, видях и втората снимка ...

    Трябва да потърсиш опцията HDMI Bitstream в настройките на плеъра, който ползваш. Или да го сменяш с друг.
    За да не коментирам по инерция, макар и на база опит със бившата десктоп машина с GTX580, свързах лаптопа към ресивъра.
    След изключване на телевизора, зададения в настройките 5.1 аудио изход наистина се промени към 2.0, с LPCM индикация на дисплея на ресивъра.
    След включването му, 5.1-те канала изход се възстановиха с респ. DTS 5.1 саунд от ресивъра
    Защо обаче отказва 4-те канала при изключен телевизор - засега ми е мистерия.
    По спомени - за аудио файлове в DTS 5.1, сваляни от тракерите, променях постоянно настройките в VLC и от сорта плеъри, и ги връщах пък за mp3-те, докато накрая ми писна от тези рокади и реших въпроса с покупката на мултимедиен плеър.

  13. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #11

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    DTS успях да подкарам на 1 филм, с TotalMedia Theater - направо настръхнах от кеф.
    За музиката обаче - никакъв напредък. Пробвах с какви ли не плеъри, слагах plug-in-и за WinAmp - не иска и не иска. Ако може, споделете с какво слушате вие, или настройки за VLC... Не знам изкуфявам ли вече, но не мога да се оправя с един receiver вече цял ден.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #12

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    За дтс/wav многоканално аудио единия вариант ти е медиа плейър класик с опция за не декодира звука пц или с foobar като му сложиш ASIO plug-in (единия от вариантите, има и други но не ги помня). И на двете съм ги правил преди, но винаги е било някакво закучено и е ставало с 300 зора. Най-вероятно с повечко ровене и четене ще се справиш. Успех.
    П.С. винаги идва момента, в който ако гледаш повечко филми, си вземаш медиен плейър.

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #13

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Най-после успях.
    Сърдечно благодаря на всички, които помогнаха да се състои този тържествен момент!
    Този пост е редактиран от Shmi; 10-11-13 в 23:54.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #14

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Ето това е момента, заради който си струваше всичкото ровене. За съжаление всички сме минали от там, и в никакъв случай нещата не са плъг енд плей. Много приятни моменти пожелавам.

  18. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #15

    Отговор: Yamaha HTR-4065 не се detect-ва като audio device

    Да, определено - голяма главоблъсканица излезе!
    Иначе кефът е голям, преоткривам някои от любимите ми песни. Малко се оглеждам като гърмян заек на моменти, "изскачат" отпред и отзад непознати звуци.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. The device, \Device\Harddisk0\D, has a bad block.
    От Rick във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-10, 20:18
  2. Отговори: 7
    Последно: 16-04-10, 21:59
  3. S.M.A.R.T error detect, kak da go mahna
    От Vespasian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-01-05, 15:42
  4. Ралика между Audio CD и Super Audio CD?
    От trastikata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 04-12-03, 02:14
  5. HARDUER DETECT
    От rony във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-03, 21:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе