Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблем с видео през Yamaha HTR-2866

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    37
    #1

    Проблем с видео през Yamaha HTR-2866

    От скоро имам този ресивър, и когато пусна кабелната през него ми се вижда само лявата чатс от екрана. След рестарт на ресивъра кабелната тръгва на цял екран, но е размазано и не винаги. Имам закачен и компютър към него и изображението е някакси размазано, има едно сливане на буквите. Когато си вържа устройствата директно към телевизора и ги рестартирам всичко е ОК. Не можах да намеря никакви видео настройки за този модел. Ако някой има някакви предложения моля да сподели. Всичко е свързано с HDMI кабели.
    Този пост е редактиран от Bordiur; 14-04-14 в 14:38.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Отговор: Проблем с видео през Yamaha HTR-2866

    Как е свързано всичко ? С бутон option няма ли настройка видеото да преминава без корекции?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    37
    #3

    Отговор: Проблем с видео през Yamaha HTR-2866

    HDMI кабели отиват в ресивъра и един HDMI от ресивъра към ТВ-то. Единствената настройка, която може да има нещо общо с видео е Lipsync и е изключена. Поне аз не виждам друга настрока, която да има ещо общо с видео.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Проблем с видео през Yamaha HTR-2866

    Виж на стр. 55 в упътването дали не е това решението на проблема - http://download.yamaha.com/api/asset...asset_id=58682

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    37
    #5

    Отговор: Проблем с видео през Yamaha HTR-2866

    Пробвах и двете да са NTSC и нямаше ефект. В момента, в който рестартираш ресивъра и кабелната образа излиза само размазано, но когато превключиш на компютър и после пак на кабелна се вижда само лявата част от екрана, образа се прецаква отново. Възможно ли е да е от кабелите, понеже като пробвах с един по - дълъг от кабелната към ресивера започна да превключва и каналите по - бавно. Дали има проблем с видеo декодерите за да го нося на сервиз или просто като е най - нисък клас си работи така. За мен не е нормално да ми изкривява образа в опитита си да го подобри.
    И дали е възможно да е изгоряло нещо някъде, понеже вчера ме удари тока през HDMI входа на ТВ-то докато си играеш да включвам и изключвам. Телевизора беше изключен, но не от контакта, което явно трябва да правя за напред.
    Този пост е редактиран от Bordiur; 16-04-14 в 11:16.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #6

    Отговор: Проблем с видео през Yamaha HTR-2866

    Желателно е , особено ако има компютър в системата да са на един разклонител - напълно вероятно е да е заминало нещо ,ако е кабела - добре , ако е по ресивъра ... не знам дали ще ти признаят гаранция .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    37
    #7

    Отговор: Проблем с видео през Yamaha HTR-2866

    Възможно ли е да се изключи преобразуването на образа, макар и хардуерно.
    Проблема с компа е разрешен. След малко разцъкване на друг дисплей установих, че проблема е от резолюцията и от това, че съм сложил Overscan за да ми се напасне образа в екрана. На видео картата има настройка с която мога да си създавам резолюции и след като настроих 1216х684 образа заспа.
    За кабелната ми изкарва 480p, 576i и 720p към ресивъра и при всички освен 720p образа се прецаква. Явно кабелната при смяна на канал праща на ново настройките за новия канал и почва едно мигане. Когато прецъкаш бързо каналите настройките остават за няколко канала и после пак започва мигането и се пуска новата резолюция.
    Кабелната е на Виваком. Има ли начин да накарам едното устройство да се разбере с другото и да не правят тоя мармалад или ще трябва да си гледам кабелната през ТВ-то и да връщам звука през оптичния изход на ТВ-то?
    Този пост е редактиран от Bordiur; 17-04-14 в 12:16.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8

    Отговор: Проблем с видео през Yamaha HTR-2866

    Като е настроен на 720р СТБ на кабелна би трябвало да ъпскейлва всичко на тая резолюция и да си подава само 720р сигнал ... На компютъра си направи да подава стандартна тв резолюция - 1920х1080р60 примерно. Ако не се получи и варианта с подаване на сигнала директно от СТБ към тв и от него към ресивъра (би трябвало да стане и по същия HDMI кабел от тв към ресивъра с ARC ) е решение .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    37
    #9

    Отговор: Проблем с видео през Yamaha HTR-2866

    СТБ-то има 2 настройки за резолюция, еднта за SD, а другата за HD, но и 2-те нещо не ги ебава явно. ТВ-то е стара плазма и няма ARC, затова ще пробвам дигиталния аудио изход, но като купя кабел. Ще сръчкам и съпорта на Виваком да дадат някакво решение, понеже не мисля, че аз съм единствения им потребител, който ползва ресивър.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #10

    Отговор: Проблем с видео през Yamaha HTR-2866

    Явно СТБ-то им е пълен т.шак - пробвай да ти го сменят , може да е калпава бройка . Ако не става вземай звука по оптика от тв или направо от СТБ .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    37
    #11

    Отговор: Проблем с видео през Yamaha HTR-2866

    Не е до бройката. Звънях на техниците и те ми казаха, че така им работи СТБ-то. Всеки канал си праща на ново цялата информация включително и резолюцията и това ми ошашква тотално ресивера.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #12

    Отговор: Проблем с видео през Yamaha HTR-2866

    Не може да е нормално това - дори и СТБ-то на Булсат , което също е калпаво си ъпскейлва СД каналите при зададена ХД резолюция (720р/1080i) - Виваком предлагат СА модул и дори с евтин сат. ресивър (като Арива/Оптикум) резултата ще е по-добър ... Включвай го сега директно към тв , а звука вземай от него (ако има оптика/коаксиал) или от тв .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    37
    #13

    Отговор: Проблем с видео през Yamaha HTR-2866

    С оптичен кабел стана.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с видео "насичане" през Receiver Onkyo 515
    От diskos във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 26-04-14, 01:11
  2. AV ресивър YAMAHA HTR-2866 - мнения!
    От competition във форум Аудиотехника
    Отговори: 8
    Последно: 04-12-13, 16:46
  3. самсунг LE-32C350 видео през usb.
    От dragiev84 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 22-06-11, 13:16
  4. Видео наблюдение през 3G
    От glowndark във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 02-08-10, 23:23
  5. Пълноекранно видео през втория изход
    От pjMarvin във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 22-02-04, 05:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе