Резултати от 1 до 7 от общо 7

Съвет за Усилвател ( предимно ще слушам от iPoda си )

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    70
    #1

    Съвет за Усилвател ( предимно ще слушам от iPoda си )

    Искам да си купя стерео усилвател и колони за да си слушам музиката от Ipoda си.
    Бюджета ми е около 1000 макс.
    Имам ваучър за 200 евро от Амазон.де
    Търся най оптималния вариант за да мога лесно да си избирам албума или жанра.
    Досега не съм имал стерео апаратура и нямам много добра представа.
    Помещението е около 18кв. м.
    Слушам предимно класика, джаз, блус.

    Моля помогнете ми в избора.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Съвет за Усилвател ( предимно ще слушам от iPoda си )

    1. На какви колони ще го слушаш ?
    2. Ти сериозно ли mp3ки и класика и джаз (понеже и аз слушам такава музика и всичко което имах на mp3 или спрях да го слушам или го намерих на flac?
    3. Съвременната аудиотехника особенно в този си ценови диапазон не обича да вади реален звук подходящ за класическа музика и джаз освен ако някой просто не знае как звучат инструментите наживо. (тук очаквам една камара хора да се опитат безуспешно да ме оборят)

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #3

    Отговор: Съвет за Усилвател ( предимно ще слушам от iPoda си )

    1000 какво, лева, евро...
    Като цяло долната граница е 1500 лв, под нея а напълно безсмислено да си даваш парите. За 2000 лв си в играта. Със сигурност ще получиш сумати мнения, че за тези пари няма нищо читаво и как трябва да си купиш нещо втора употреба, което виждаш ли с "малка профилактика" ще изкара сумати години, пък какъв звук вадило и т.н. Парите са си твои и ти си знаеш най-добре, но не бих те съветвал да даваш пари на нашенските клошари, които събират антики от бунищата на Германия и Англия и ги продават на цени като за нови. В посочената по-горе от мен цена влизат усилвател, озвучителни тела, кабели и "източник на сигнала". Това което си намислил за mp3 е лишено от смисъл. Защо? Както знаеш този формат е компресия СЪС ЗАГУБА на качеството, т.е. звука е кастриран при конвертирането, от тук нататък каквото и да правиш е безсмислено. По тази причина задължително използвай lossless формати, които са компресия БЕЗ ЗАГУБА на качеството за да има смисъл от начинанието ти (рано или късно ще стигнеш до форума на ... където ще прочетеш, че бай Иван се трепел да слухти и сравнява и доказал, че виждаш ли lossless компресията е с по-ниско качество от матричен диск, въпреки, че математиката казва друго). Такива формати са flac, ape, wv. Ще ти трябва компютър, на който да качиш Foobar + читава звукова карта + ASIO драйвери. Тогава си струва да се хабиш за читава свирка. Ако държиш на mp3 и Ipod-а, вземай нещо което ти харесва като визия и си свиркай. Има прилични мини системи на DENON, ONKYO, TEAC, MARANTZ с опции за включване на Ipod.
    Във втората употреба има смисъл, но само ако е отвън, от време на време изпадат неща в e-bay, кое малко употребявано, кое с отворена опаковка, кое възстановено от производителя, тогава си струва да се замислиш. Освен e-bay се огледай и за английските hi-fi магазини, пак така пускат нещо с отворена опаковка (мостра) с прилична отстъпка. От Англия има сумати фирми, които предлагат доставка до Чалгария, така, че транспорта не е проблем

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Съвет за Усилвател ( предимно ще слушам от iPoda си )

    wratchild, въобще не съм съгласен с мнението ти отностно техниката втора хубост продавана в БГ. Да ти снимам Quadral-ите които са на 30 години и ги купих преди няколко месеца за смешната сума от 200 лева как изглеждат. А ако си от София да ми дойдеш на гости да ги чуеш как звучат в компелкт с "ужасен" 30 годишен Sansui А-80 усилвател (Купено пак от търгаши в България). Сигурен съм че никаква съвременна аудио масовка няма да изкара подобен мек и приятен звук.... а съм се опитвал да чуя много скъпи прехвалени аудио системи.

    Извинявам се за отклонението от темата.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #5

    Отговор: Съвет за Усилвател ( предимно ще слушам от iPoda си )

    Stenly, от всяко правило има изключения. Аз не карам никой да ми вярва. Вярващият човек е слепец за мен. Всеки сам трябва да намери своята истина. Преди време бях в позицията на колегата по-горе и знам какво говоря. Всеки сам си решава, но пак казвам на нашенските търгаши и стотинка не давам. Втората употреба е вариант но не и от БГ.
    За скъпите и прехвалени системи съм съгласен с теб, няма да забравя с какъв трепет отивах да чуя "смайваща" система (това чудо му искаха над 5000 лв, за мен това са адски много пари) и как се изнесох на пределна космическа скорост.
    Както казват братушките, на вкус и на цвет товарищей нет.
    Този пост е редактиран от wrathchild; 08-12-13 в 12:09.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    70
    #6

    Отговор: Съвет за Усилвател ( предимно ще слушам от iPoda си )

    Може би е по добре да използвам FLAC компресия.
    Имам мяколко стотин CD-ta, но искам да си правя компилации.
    Не зная какда го направя - с AirPlay ли. с някакъв външен хард ли.
    Искам да си слушам стерео и да имам лесен достъп до файловете.
    Имам едни стари колонки БОСЕ кубчета, може и тях да пробвам, но бюджета ми е 1000 ЛЕВА.
    Не искам нищо претенциозно, просто искам да си слушам музичка в спалнята,това е.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: Съвет за Усилвател ( предимно ще слушам от iPoda си )

    Нещо от рода на Сонос май ще е най-добре в твоя случай ...
    Sonos: Начало

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за подходящ стерео усилвател.
    От drdido във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 08-03-15, 23:41
  2. Отговори: 4
    Последно: 28-07-14, 12:49
  3. Съвет за GSM усилвател!!!
    От Jik във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 05-06-12, 23:51
  4. Съвет за избор на усилвател/рисийвър и колони
    От drpetar във форум Аудиотехника
    Отговори: 35
    Последно: 05-12-10, 06:10
  5. Съвет за усилвател
    От Stef във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 01-02-06, 22:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе