Резултати от 1 до 5 от общо 5

Съвет за усилвател за интегриране в система за домашно кино + DAC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #1

    Съвет за усилвател за интегриране в система за домашно кино + DAC

    Здравейте !НАЙ-накрая дойде момента ,в който реших,че имам необходимост от стерео усилвател Както става ясно от заглавието търся усилвател(бюджет около 1200-1500 ) ,който да интегрирам в системата си за домашно кино - ресивър Marantz sr 5008,който има пре аут за целта и озвучителни тела Focal Chorus716S,Focal705s,Focal CC700s,Focal SW700s.Търся по-добър звук в режим стерео-настоящия ми ресивър не се справя никак зле в сравнение с няколкото ми предишни ресивъри,НО все си мисля,че колоните ми заслужават повече Източниците за аудио/видео ,които използвам към настоящия момент са- компютър ,video -ATI RADEON HD 5770 през HDMI и Foobar 2000,popcorn hour A300(HDMI) и двд Pioneer dv 610(HDMI).Планирам да закупя и DAC-И ТУК ми е мътна анд кървава....С ресивъри опит имам доста през годините,но със стерео усилватели опита ми клони към нула!Искам да си оставя ресиивъра-гледат се много филми.Разгледал съм няколко усилватели ,които имат възможност за интегриране с ресивър-Exposure 1010,Creek Evo 2,Arcam A18.От изброените съм чул преди време само Криика,но озвучителните тела бяха доста по-нисък клас от настоящите ми и нямам база за сравнение.Отворен съм за всякакви предложения-може и DIY(отнася се както за усилвателя,така и за DAC) За жалост няма къде да чуя повече усилватели и то конкретно на моите озвучителни тела.Не съм от София.Поздрави и благодаря предварително на всички отзовали се на молбата ми

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Съвет за усилвател за интегриране в система за домашно кино + DAC

    За DAC доста се рових и ако се гледа бюджетно решение реших да взема Продава Usb Dac-ве/usb звукова карта/ модел Варна 2 - 37064511 | Електроника, битова техника - Аудио техника заедно със зарядното което те правят.

  4. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #3

    Отговор: Съвет за усилвател за интегриране в система за домашно кино + DAC

    Благодаря pulsedriverbg. Този ДАК и аз го гледах ,даже почти го бях поръчал,но се отказах в последния момент-мисля някакъв малко по-сериозен ЦАП ДА взема,обаче доста се колебая дали да е фабричен или DIY .Проблема е най-вече в синергията Кое първо и кое второ -усилвател или дак.Освен това друг проблем е,че не съм от София и почти нищо не мога да чуя.Време за екскурзия пък нямам Абе ще го мисля.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Съвет за усилвател за интегриране в система за домашно кино + DAC

    ЦАП-а ако ще е по сериозен да не е DIY според мен.

  6. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #5

    Отговор: Съвет за усилвател за интегриране в система за домашно кино + DAC

    Терзанията ми приключиха Направих това,за което си мечтая от години.Постигнах така желания от мен баланс -слушане на стерео без компромиси(поне за мен де) и в същото време изпозване на система за домашно кино с кино ресивър.Всичко започна преди почти 20 години,когато закупих първия си стерео ресивър Техникс.От този момент съм сменил няколко ресивъра до настоящия ми Marantz sr 5008,но както всички минали по този път разбрах,че с ресивър винаги ще имам компромис в чистото стерео.Доста се колебах какво да закупя ,за да постигна подобрение в стерео звука.На първо място чух няколко цифрово- аналогови преобразувателя(ЦАП)два от които бяха DIY. Спрях на ARCAM IR DAC,който е наследник на arcam r dac.Доста добра машинка се оказа.Свързах го с ресивъра и получих подобрение ,но все още нещо липсваше.Започнах да се лутам измежду няколко интегрирани усилвателя -чух creek evo 2 ,чух и arcam a 19 Двата имат възможност за интегриране в система за домашно кино.По-добре звучат от ресивъра ми в режим стерео, ок са,ама това не е моя звук! Накрая в един друг форум срещнах разбиране и момчетата там много ми помогнаха.Чух лампова техника и останах очарован от звука.Закупих си лампов усилвател push pull el 34 на наш ,български конструктор.Подобрението е такова,че просто не повярвах на ушите си.Сега започвам да експериментирам с кабели (интерконекти,захранващи ,кокас. и оптични) и лампи .мноого лампи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?
    От hellje във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 19-01-14, 22:53
  2. Молба за съвет при избор на система за домашно кино
    От Stela_111 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-11, 16:58
  3. Продавам усилвател за домашно кино
    От dolnik във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-11, 19:36
  4. Система за домашно кино
    От delqn във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 15-07-09, 10:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе