Резултати от 1 до 9 от общо 9

Избор на тонколони и субуфер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    3
    #1

    Избор на тонколони и субуфер

    Здравейте, имам ресивър Pioneer VSX-323-K и за момента ползвам едни слаби тонколони от една стара уредба и искам да ги сменя.
    Въпроса ми е с тези тонколони JAMO S-606 HIGH GLOSS BLACK :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria заслужава ли си да ги купя и да не давам пари за суб или да взема по-евтини тонколони и суб.
    По-конкретно са чудя между това:
    JAMO S-606 HIGH GLOSS BLACK :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    или
    JAMO S-426 BLACK :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria със JAMO SUB-210 BLACK :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    От кой вариант ще получа по-качествен звук ?
    Отворен съм и за предложения до 500 лв

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Избор на тонколони и субуфер

    Аз съм с 506 и съм доволен от към звучене даже и без буфер, свирят прилично. 606 черните като гледам ги има само в 1 магазин, което не ми вдъхва доверие. Кафевите по ги има ... до колкото може да се вярва на сайта им. Но не съм сигурен дали ресийвъра няма да дойде слаб. 426 ги пробвах,но не ми харесаха особено.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Избор на тонколони и субуфер

    YAMAHA NS-50F BL :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria Заслужава ли си тази Yamaha ? Ще се използва за музика с висок бас и по-рядко за филми, стаята е 17 квадрата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    33
    #4

    Отговор: Избор на тонколони и субуфер

    Аз съм със Jamo S606 и съм много доволен! Съвсем спокойно можеш да минеш и без суб! Баса е в изобилие! Аз обаче съм с ресивър Onkyo 626, не знам дали твоя pioneer няма да е слаб!

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #5

    Отговор: Избор на тонколони и субуфер

    Този ресийвър трудно ще задвижи колони с толкова натрупани говорители. Колко е голямо помещението?
    Събуфера е задължителна част от всяка кино система. Използва се и с много по-висок клас колони, които имат наистина бас.
    Може да го добавиш на по-късен етап.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: Избор на тонколони и субуфер

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Този ресийвър трудно ще задвижи колони с толкова натрупани говорители. Колко е голямо помещението?
    Събуфера е задължителна част от всяка кино система. Използва се и с много по-висок клас колони, които имат наистина бас.
    Може да го добавиш на по-късен етап.
    Стаята е 17 кв.м. И защо ресивъра ми няма да може да задвижи тези колони, като импеданса на колоните отговаря на този на ресивъра ? И колоните е хубаво да са по-мощни от ресивъра

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #7

    Отговор: Избор на тонколони и субуфер

    91 db са колоните ще ги задвижи без проблем , въпроса е по скоро дали ще ти харесат на звук .

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #8

    Отговор: Избор на тонколони и субуфер

    91db са написали, че са. Както е, че са 6 ома.
    Доколкото знам, този модел на Pioneer е реализиран от едно чипче за всичките канали. Какъв контрол ще доставя на тази система с общо 15 говорителя. Особено без активен събуфер.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #9

    Отговор: Избор на тонколони и субуфер

    За толкова пари толкова . Няма да има контрол , ще бумти и ще трещи то е ясно , аз също не бих препоръчал колоните и ресивъра , но технически системата ще работи и ако на питащия му харесва , всичко е ок. След година две най-вероятно ще си смени и ресивъра и колоните , но това е друга тема .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на тонколони
    От nismoslx във форум Тонколони
    Отговори: 25
    Последно: 22-11-15, 20:56
  2. Помощ за избор на активен субуфер
    От AccurseD във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 06-02-13, 21:06
  3. Помощ за Избор на субуфер за домашно кино!!!
    От toto_vd във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 15-10-11, 12:09
  4. Съвет за избор на субуфер.
    От elcos във форум Тонколони
    Отговори: 23
    Последно: 17-03-09, 12:31
  5. Избор на субуфер
    От ste1 във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 22-02-09, 01:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе