Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Избор на тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    8
    #1

    Избор на тонколони

    Здравейте обмислям покупка за 2 бр тонколони за стерео и имам голямо колебание между Quadral Rubin тонколони QUADRAL RUBIN Phonologue - 35392773 | Електроника, битова техника - Аудио техника и Canton Fonum 501 http://usilvateli.com/ad/view/Canton-Fonum+501-2328 Усилвателя е Denon pma 510ae помещението е около 15 кв/м мисля че за такова помещение не е удачно заден бас рефлекс не търся бас и бумтене а хубав чист звук.Някой ако може да даде съвет.Бюджет 300лв.Благодаря предварително
    Този пост е редактиран от nismoslx; 17-11-13 в 18:28.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Избор на тонколони

    Грабвай Rubin-a. Колоните са много читави. Аз от същото място успях да се докопам до Quadral Quintas 135s (макар, че бях отишъл да си купя HECO) . Продавача като цяло няма идея как да демонстрира техниката която продава, така,че ще се наложи ти сам се справяш. Подбери си някой запис който ти е добре познат и разкарай гадните корекции с които ще се опита да пусне колоните за да чуеш истинският им звук.

    П.С. Моите колони са на повече от 20 години, на етикета им отзад пише Made in west germany. И имат уникално мек и приятен звук.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #3

    Отговор: Избор на тонколони

    А ще има ли 40-50см зад колоните в това малко помещение ? Моите също са със заден порт и под 30-35 см почва едно бумтене ...

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    8
    #4

    Отговор: Избор на тонколони

    40 50 см няма да има най много 20см и аз имам такива съмнения та затова се допитвам тук до вас

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Избор на тонколони

    То бумтенето много зависи и от усилвателя (както и от пристрастията на човека който слуша). С корекции до дупка сигурно ще е какафония. Моите колони са на 30 см. от стените и ми се ще да ги събера малко и да ги изнеса още напред но няма как да го направя.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    8
    #6

    Отговор: Избор на тонколони

    за Canton-а някой няма ли да каже мнение

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Избор на тонколони

    Ходи да ги чуеш направо. Едва ли много хора четящи форума ги притежават.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8

    Отговор: Избор на тонколони

    Абе най-добре да договори тест в къщи , иначе сериозно се съмнявам , че са подходящи за малко помещение .

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    8
    #9

    Отговор: Избор на тонколони

    това е най добрият вариант но едвали някой ще се съгласи тъй като мисля да ги поръчам по еконт защото ако отида да ги чуя до софия и не ми харесат примерно после тръгна за лом да чуя кантона 2 те прослушвания ще ми излязат към 200 лв което просто е немислимо та реших да попитам ако някой ги е чувал макар че за всеки биха звучали различно това ми е ясно.

    - - - - - - - - - -

    някой друг пазарувал ли е от този човек който продава куадрала в продавалника който линк съм пуснал в първия пост продавалника читави ли са му стоките

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Отговор: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    П.С. Моите колони са на повече от 20 години, на етикета им отзад пише Made in west germany. И имат уникално мек и приятен звук.
    Не знам кой ти ги е избирал тия колони, ама нещо са те излъгали - няма такава държава.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: Избор на тонколони

    Те са от други времена Касапе. Като усилвателите ни .... правени по време когато е бил важен звука а не външният вид. Между другото крайно време е да си домъкнеш задника да ги чуеш

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #12

    Отговор: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от nismoslx Виж публикацията
    това е най добрият вариант но едвали някой ще се съгласи тъй като мисля да ги поръчам по еконт защото ако отида да ги чуя до софия и не ми харесат примерно после тръгна за лом да чуя кантона 2 те прослушвания ще ми излязат към 200 лв което просто е немислимо та реших да попитам ако някой ги е чувал макар че за всеки биха звучали различно това ми е ясно.

    - - - - - - - - - -

    някой друг пазарувал ли е от този човек който продава куадрала в продавалника който линк съм пуснал в първия пост продавалника читави ли са му стоките
    Е-е , колона без да я чуеш как се купува , макар и моите да са купувани така , ама то преди 15-ина година нямаше много варианти за прослушване (не че сега го има извън София) ... всеки има различен вкус и не може да разчиташ , че на този на който са му харесали ще съвпадне с твоя .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 17-11-13 в 21:04.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    8
    #13

    Отговор: Избор на тонколони

    Този модел на куадрал наистина ли е от високия клас или просто малко пресилена работата.За Кантона някой ще сподели ли мнение или виждания.За сега ясно всички за куадрала маий

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Отговор: Избор на тонколони

    Ми то май куадрали от нисък клас няма.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Отговор: Избор на тонколони

    Няма значение от какъв клас са. Или те кефи саунда, или - не.
    Този пост е редактиран от Kasap; 17-11-13 в 23:45.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на ресивър и тонколони 5.1
    От lizard във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-15, 16:27
  2. Избор на тонколони и ресийвър
    От aldokalcone във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 29-03-14, 16:52
  3. Избор на 5.1 тонколони
    От IvanVazharov във форум Тонколони
    Отговори: 73
    Последно: 31-07-11, 13:21
  4. Избор на тонколони .
    От pr0gressive.vibes във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-10, 03:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе