Резултати от 1 до 10 от общо 10

5 канален звук от лаптоп на ресийвър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    23
    #1

    5 канален звук от лаптоп на ресийвър

    Здравейте,
    имам лаптоп Dell Inspiron 1525 и ресийвър YAMAHA RX-V377. На лаптопа имам 3 стерео жака 3.5мм, а на ресийвъра - http://www.hifigear.co.uk/media/cata...rxv377rear.jpg
    Коаксиалния вход може ли да пусне 5 канала и въобще има ли такъв кабел (3 жака 3.5mm<-> coax)
    По принцип мисля да гледам филми на телевизор който няма hdmi и в момента съм го вързал с лаптопа посредством VGA-VGA, затова се опитвам да свържа лаптопа с ресийвъра само за звук.
    Все пак пробвах на друг телевизор който има HDMI. Вързах лаптопа към ресийвъра с HDMI, оттам ресийвъра с ТВ с друг HDMI. На лаптопа пише че пуска само 2 канала и не можах да намеря настройки някъде да го променя на 5 канала. HDMI предава 5.1 нали? Ако евентуално стане с hdmi мога да сменя телевизорите, но по ми се иска само 5 канален звук да извадя от лаптопа на колоните чрез ресийвър...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2
    От лаптоп можеш да извадиш 5.1 звук с HDMI или външна звукова катра свързана през USB.

    В твоя случай лаптопа разпознава телевизора като 2ри монитор. Свържи и HDMI към ресийвера и виж дали ще се получи нещо.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #3

    Отговор: 5 канален звук от лаптоп на ресийвър

    След като включиш лаптопа с ресивъра по HDMI , трябва в настройките да зададеш какъв звук да пуска през HDMI
    control panel> sound > menage audio devices

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    23
    #4

    Отговор: 5 канален звук от лаптоп на ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    От лаптоп можеш да извадиш 5.1 звук с HDMI или външна звукова катра свързана през USB.

    В твоя случай лаптопа разпознава телевизора като 2ри монитор. Свържи и HDMI към ресийвера и виж дали ще се получи нещо.
    Когато съм свързал лаптоп-тв с VGA-VGA и съм свързал лаптоп-ресийвър с HDMI-HDMI ми излизат все едно 3 монитора (лаптопа, телевизора и ресийвъра) от които мога да избера само 2 да са едновременно активни.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    След като включиш лаптопа с ресивъра по HDMI , трябва в настройките да зададеш какъв звук да пуска през HDMI
    control panel> sound > menage audio devices
    Имам само stereo там, не знам дали може да е от HDMI кабела ми, защото съм го купувал преди 4-5 години когато си купувах телевизора. Утре ще видя да взема от някой приятел друг HDMI кабел да пробвам с него...

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #5

    Отговор: 5 канален звук от лаптоп на ресийвър

    Говорим за връзка лаптоп-ресивър нали ? Ресивъра 5.1/7.1 с HDMI входове ли е ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    23
    #6

    Отговор: 5 канален звук от лаптоп на ресийвър

    Лаптоп-> Ресивър вързани с HDMI. Ресивъра е 5.1 (има снимка отзад на ресивъра в първото мнение)
    В настройките за звук на HDMI имам само стерео, а като погледна в Speakers, там имам да избирам до 5.1. Довечера съм се разбрал с един приятел да ми даде неговия HDMI кабел да пробвам. Kато е HDMI - драйвърите на видео картата ли използва или на саунд картата? Ако трябва да сложа други драйвъри за видеото?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: 5 канален звук от лаптоп на ресийвър

    Добре е всички драйвъри да са ъпдейтват редовно , при мен докато ползвах лаптопа редовно ми правеше номера ако не съм с последна версия .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    23
    #8

    Отговор: 5 канален звук от лаптоп на ресийвър

    След ъпдейт на видео драйвърите се появи настройка за 5.1 Въпреки че избрах 5.1, сега като дам десен бутон на HDMI Device->Properties->Supported Formats пише Max number of channels: 2 (в крайна сметка 2 или повече канала предава лаптопа?
    На ресивъра на Audio Decoder пише PCM, предполагам че така трябва да пише?
    Като пусна филм който е стерео каквито и настройки да правя на ресивъра които са за Movie, се чува само от предните 2 колони. Единствения вариант да работят всички колони е като се пусне Music 5.1ch Stereo. На дисплея светят че са активни всички колони. Така ли трябва да е?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #9
    Цитат Първоначално публикувано от Stepenwolf Виж публикацията
    След ъпдейт на видео драйвърите се появи настройка за 5.1 Въпреки че избрах 5.1, сега като дам десен бутон на HDMI Device->Properties->Supported Formats пише Max number of channels: 2 (в крайна сметка 2 или повече канала предава лаптопа?
    На ресивъра на Audio Decoder пише PCM, предполагам че така трябва да пише?
    Като пусна филм който е стерео каквито и настройки да правя на ресивъра които са за Movie, се чува само от предните 2 колони. Единствения вариант да работят всички колони е като се пусне Music 5.1ch Stereo. На дисплея светят че са активни всички колони. Така ли трябва да е?
    Като направиш връзката по HDMI дай десен бутон на иконката до часовника която представлява говорителче и избери PLAYBACK DEVICES - там трябва да ти се появи Yamaha или нещо което да представлява ресийвера, та кликваш с ляв бутон и долу в ляво бутона CONFIGURE става активен. Избираш там и след това настройваш. Би трябвало да се появи звук на всичките 6 канала ако пуснеш такъв източник. Ако пуснеш филм с 2 канала аудио и искаш да ги разхвърляш на всичките трябва да пуснеш и някой от режимите - DTS NEO например. Тогава ресийвъра ще го разхвърля, но няма да има нищо общо ако си е 6 канален източника.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: 5 канален звук от лаптоп на ресийвър

    Настрой си плеара който ползваш да предава S/PDIF "аs is" за да може ресийвъра да го декодира, а не компютъра както е в момента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 05-10-14, 19:51
  2. Как да извадя стерео звук от 6.1 канален рисийвър
    От coojoe_213 във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-11, 16:18
  3. Въпрос за 5.1 канален звук
    От vpeychev във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 26-12-09, 15:53
  4. как да накарам Winamp да свири с 4 канален звук?
    От g_velev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 07-09-06, 09:52
  5. 5-канален звук
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 17-09-02, 00:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе