Резултати от 1 до 11 от общо 11

Въпрос за 5.1 канален звук

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #1

    Въпрос за 5.1 канален звук

    Здравейте, имам следния въпрос:
    Лаптопа ми има HDMI изход и с HDMI кабел сьм го свързал с телевизора. Гледам най вече HD филми.
    Телевизора има Оптичен аудио изход.
    Въпроса ми е ако си купя ресивър с оптичен аудио вход и съответните колони ще получавам ли 5.1 канален звук при гледане на HD филми.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Въпрос за 5.1 канален звук

    При мен ситуацията е следната : лаптоп - hdmi кабел - ресивър - hdmi кабел - ТВ .Проблем с 5.1 канален звук нямам , ТВ-то го ползвам само като голям монитор , всичко си минава през ресивъра !

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Re:Въпрос за 5.1 канален звук

    Да, но той пита за ресийвър с оптичен, а не HDMI вход.
    Много е вероятно /99%/ да не може да изкараш 5.1 звук през оптичния изход на телевизора.
    Ако ресийвъра няма HDMI или има, но е само HDMI switch ще е по-добре да си вземеш външна USB звукова карта с оптичен изход.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #4

    Re:Въпрос за 5.1 канален звук

    Огромна часто от актуалните лаптопи имат SPDIF изход на някой от 3.5 изходите ... та може и да не се стигне до външни карти, но за да не говорим напразно, нека човека даде модела на телевизора и на лаптопа

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #5

    Re:Въпрос за 5.1 канален звук

    Лаптопа е MSI - MS-163D Notebook
    Телевизора - Panasonic - TX-P42U10E

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Re:Въпрос за 5.1 канален звук

    Да, но той пита за ресийвър с оптичен, а не HDMI вход.
    Идеята беше да се види , че има и друг вариант за изкарване на звук , понеже той ползва hdmi кабел !Но така или иначе , човека е решил да си купува ресивър и защо да не вземе с hdmi входове , при положение че оптичния цифров вход е наличен при повечето модерни ресивъри !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #7

    Re:Въпрос за 5.1 канален звук

    А това което искам да сложа като звук е следното - http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09036001
    Въпроса е дали ще имам 5.1 канален звук. Знам че за много от вас тази система е пълен боклук но на мен ми харесва.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Въпрос за 5.1 канален звук

    Защо да е " пълен боклук " ? Ще ти върши работа !

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re:Въпрос за 5.1 канален звук

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Идеята беше да се види , че има и друг вариант за изкарване на звук , понеже той ползва hdmi кабел !Но така или иначе , човека е решил да си купува ресивър и защо да не вземе с hdmi входове , при положение че оптичния цифров вход е наличен при повечето модерни ресивъри !
    Защото наличието на HDMI вход на ресийвъра изобщо не значи, че ще може да прекара звук през него. Повечето евтини модели просто изкарват звука към HDMI изхода на ресийвъра и за да се чува звук на колоните ти трябва още един отделен кабел за звук.

    vpeychev, с това ще стане работата, но като гледам нямаш оптичен/коаксиален изход за 5.1 звук от лаптопа и ще ти трябва външна звукова карта. Нещо такова:
    http://www.plesio.bg/soundcards-c-69...-p-237310.html

    Това ме кара да се замисля дали си заслужава и дали не е по-добре направо един външен плеър за 200 лева.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #10

    Re:Въпрос за 5.1 канален звук

    Значи тук ми е грешката. Мислех че през HDMI кабела от Лаптопа върви и 5.1 кананален звук.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #11

    Re:Въпрос за 5.1 канален звук

    По HDMI върви 5+1 звук. Лазарус казва, че има ресийвъри, които само го прекарват до съответния си HDMI изход. Просто системата, която вземеш трябва да може да използва 5+1 звука, който идва по HDMI.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 5 канален звук от лаптоп на ресийвър
    От Stepenwolf във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 15-01-15, 22:57
  2. Отговори: 11
    Последно: 05-10-14, 18:51
  3. Как да извадя стерео звук от 6.1 канален рисийвър
    От coojoe_213 във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-11, 15:18
  4. как да накарам Winamp да свири с 4 канален звук?
    От g_velev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 07-09-06, 08:52
  5. 5-канален звук
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 16-09-02, 23:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе