Резултати от 1 до 5 от общо 5

Помогнете с настройка на ресивър Денон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #1

    Помогнете с настройка на ресивър Денон

    Модел: Денон 1611, получих го като подарък, но автоматичната калибровка не работи(открива само FL), както и HDMI out също не работи.
    Затова ми трябва помощ за ръчни настройки, като тонколоните са от ЛГ домашно кино(lg ht902tb) с пасивен субуфер. Субуфера е закачен на FR заедно с предна дясна колона. Колоните съм ги сложил на Large, croosover(80 Hz), слушам само в стерео режим, но се чудех дали да не сложа суб на съраунд канала или някакви други настройки са необходими, че ми липсва бас в момента? Това е временно решение с тези колони, планирал съм да си взема Дали Зенсор 5 по нататък. И някакъв съвет къде да го занеса да му сменят ХДМИ и евентуално ако има възможност за мод, за да му се изкарат пре аут ? Благодаря предварително на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #2

    Отговор: Помогнете с настройка на ресивър Денон

    Разкачай "колоните" и "субуфера", които си вързал докато е време. Пасивен субуфер можеш да свържеш към рисийвъра, само ако имаш отделен усилвател за него. Вземи си читави колони и истински активен субуфер и тогава ги свързвай с този ресийвър, по начин, описан в ръководството за ползване. Нищо чудно, че не може да разпознае озвучителните тела - така не бива да се свързват.

    Ето ти ръководство http://assets.eu.denon.com/DocumentM...ENG_IM_100.pdf

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #3

    Отговор: Помогнете с настройка на ресивър Денон

    Имам го ръководството и съм го прочел няколко пъти. Както съм описал предстои ъпгрейд до 1-2 месеца , засега от 1 седмица го ползвам с тези колони и както съм писъл ми липсва малко бас, всичко останало е ОК. Обаждах се в Денон център и ми казаха, че няма проблем ресивъра да работи с колони на 4 ом, просто да не го тормозя до край. Пасивния суб също си работи, просто ми се иска ако има корекция в кросоувъра да получа малко повече бас.
    Този пост е редактиран от PlamenG; 05-02-15 в 19:34.

  5. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #4

    Отговор: Помогнете с настройка на ресивър Денон

    Свързано по този начин получаваш само ниските честоти от предната дясна колона. Нямаш управление на басите (bass management) т.е. да укажеш кои честоти да отиват към колоните и кои - към субуферът. Отделно товариш и без това не особено мощният ресийвър, с нискочувствителни колони (83 db) на 4 ома. Оттам нататък ти си знаеш.
    Този пост е редактиран от Ulfhedinn; 06-02-15 в 11:15.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #5
    Като го имаш ръководството ...там има ли го начина на свързване, както ти си ги свързал в момента? Питаш, казва ти се и на края не искаш да се вслушаш. Просто свързваш некоректно колоните. Нормално е да работят некоректно. По добре не ги свързвай въобще да не стане по зле.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. продавам ресийвър денон 1611
    От iuli1971 във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-15, 15:06
  2. Отговори: 1
    Последно: 29-06-12, 18:35
  3. Рисивър денон 1910 и попкорн. Няма връзка.
    От drecolli във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-10, 18:28
  4. DFL настройка
    От MrMyr във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 26-06-09, 15:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе