Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By mladen76
  • 1 Post By svetlio1

Помощ за ресивър/домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    2
    #1

    Помощ за ресивър/домашно кино

    Здравейте. Първо искам да предупредя, че съм изключително гол и бос по отношение на аудиотехниката, така че моля ви, бъдете снизходителни. Та, въпросът ми е следния:

    Преди няколко месеца си взех домашно кино. Избързах, не проучих нещата (често се случва така при мен) като го взех с идеята да гледам телевизия и съответно (и най-вече) филми от лаптопа на телевизора и съответно да се наслаждавам на хубав звук. Системата която взех беше SONY DAV-TZ715. Всичко много добре, но се оказа, че самото двд няма изход, който да ми позволява да използвам качествено звука на колоните и буфера (дигитален изход/вход мисля, че някой "експерт" ми беше казал). Та, в момента за празниците смятам да изхарча една част от коледния си бонус за нормален ресивър, който да може да отговаря на това, от което имам нужда. Ще съм много благодарен ако можете да ми дадете насока какво трябва да търся и как да се справя с цялата галамация. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    146
    #2

    Отговор: Помощ за ресивър/домашно кино

    Колко е коледния бонус,че то само с ресивър не става.Трябват и колони.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: Помощ за ресивър/домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от i77kolev Виж публикацията
    Колко е коледния бонус,че то само с ресивър не става.Трябват и колони.
    Коледният ми бонус е достатъчно добър, но мисля, че не ме разбра правилно (по-скоро може би аз не обясних достатъчно добре). Колони имам, проблемът е DVD-то. Не мога да извадя звук от телевизора към него, когато съм свързал лаптопа с телевизора. Звукът излиза през говорителите на самия телевизор. Ето и точно с какво разполагам:

    Домашно кино:
    DVD система за домашно кино | DAV-TZ715 | Sony BG

    Телевизор:
    Televisor LED 32" HD READY con Smart TV - UE32H4500 | SAMSUNG

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #4

    Отговор: Помощ за ресивър/домашно кино

    както ми бе казал един съфорумник,когато имах твоята дилема-колони НЯМАШ.иначе ,ако кажеш и бюджет,колегите ще помогнат.ако аз бях на твое място щях да започна от телевизора,щот да се насладиш на един хубав филм с високо качество на картина и звук-твоя не става и бих се огледал за втора употреба ресивър по-висок клас,а за колоните......там вече е кючек.а щях да забравя-много важна е и саунд картата,ако нямаш хубава ще ти трябва и външна(ако пускаш филмите и музиката през компа).и НАЙ-ВАЖНОТО-СЛОЖИ СИ СПИРАЧКИ,щот аз тръгнах от 150 кинта и до момента съм дал около 2500 кинта
    Този пост е редактиран от DUNDURMA; 06-12-15 в 07:31.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #5

    Отговор: Помощ за ресивър/домашно кино

    Ако си вземеш ресивър ще ти трябва и активен субуфер, което значи нов. Като си вземеш тези две неща ще разбереш че и ОТ са ти за смяна и така най вероятно ще си направиш нова система .
    Един по-евтин вариант е нещо такова SPDIF DAC Pro with Phono Outputs | LINDY UK има и по-евтини и доста по-скъпи. Тук уловката е че когато взимаш звук от ТВ ще си го пускаш през ProLogic на системата за да се кефиш на многоканален звук.

    Принципно това е евтино работещо решение, аз преди години бях в твоето положение и в крайна сметка избрах доста по-скъпият вариант. В смисъл че и аз си мислих че ще мина само с ресивър но се оказа......

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    52
    #6

    Отговор: Помощ за ресивър/домашно кино

    човека е дал едни 400-500лв за пласмаса и сега се чуди как да ги подкара а вие му предлагате да смени всичко.")))))
    DUNDURMA одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #7

    Отговор: Помощ за ресивър/домашно кино

    Добре де, а ако свържеш звука от лаптопа с DVD то? В спецификациите пише "Аналогов аудио вход: PIN жак"

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8

    Отговор: Помощ за ресивър/домашно кино

    "Системата" ти има изходи , ама няма най-важното - дигитален вход , така че в случая или ползваш само нейните възможности за възпроизвеждане и всичко останало външно се свежда до аналогово стерео или почваш от нулата и купуваш необходимите ресивър и колони.
    Най-евтините варианти , за които се сещам са комплектите по техно веригите от начален клас за по 800-1000 лв .

    Нещо от тоя род - ONKYO HT-S 4505 B 5.1 Home Cinema Pack
    DUNDURMA одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #9

    Отговор: Помощ за ресивър/домашно кино

    СВЕТЛЬО ,предполагам ти е ясно,че му предлагаш просто НЕЩО ЗА СЛУШАНЕ,а и той не е казал колко е БОНУСА.НИКУЛДЕН е не приемайте постовете ми на СЕРИОЗНО.......АЙ НАЗДРАВЕ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам ресивър за домашно кино
    От dolnik във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 06-02-11, 09:38
  2. Купувам ресивър за домашно кино
    От dolnik във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 08-10-10, 16:45
  3. Избор на ресивър за домашно кино
    От memory_of_music във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 15-05-10, 08:07
  4. Въпрос за домашно кино-ресивър и WD-TV
    От tomkat във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 29-04-09, 18:48
  5. Отговори: 0
    Последно: 11-02-09, 13:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе