Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree7Одобрявам

Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #1

    Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

    Харесъл съм си за коледен подарък въпросния ресивер Denon AVR-X2400H и тия дни ще го взема,но веднага изникна въпроса с какви тонколони да го комплектовам.Стаята,в която ще се слуша,е около 25 квадрата.Ще го ползвам свързан към 4K TV Samsung за гледане на филми и за слушане на музика.Попрочетох за изискванията за тонколоните,но все още не са ми се избистрили нещата.Комплектът колони ще се купува на порции,като за начало мисля да взема две стоящи фронт колони + център,а впоследсвие да купя съраунд колоните и субуфер + евентуално още две,за да направя пълна системата 7+1.Място за колоните съм предвидил,а и пускането на кабелите не е проблем.Засега съм се спрял на фронтални колони и център на Dali Zensor 7,но съм отворен и за други предложения в същия ценови клас.Очаквам предложения и за другите компоненти на системата.Предварително благодаря за отговорите!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #2

    Отговор: Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

    Цитат Първоначално публикувано от jordanik Виж публикацията
    Харесъл съм си за коледен подарък въпросния ресивер Denon AVR-X2400H и тия дни ще го взема,но веднага изникна въпроса с какви тонколони да го комплектовам.Стаята,в която ще се слуша,е около 25 квадрата.Ще го ползвам свързан към 4K TV Samsung за гледане на филми и за слушане на музика.Попрочетох за изискванията за тонколоните,но все още не са ми се избистрили нещата.Комплектът колони ще се купува на порции,като за начало мисля да взема две стоящи фронт колони + център,а впоследсвие да купя съраунд колоните и субуфер + евентуално още две,за да направя пълна системата 7+1.Място за колоните съм предвидил,а и пускането на кабелите не е проблем.Засега съм се спрял на фронтални колони и център на Dali Zensor 7,но съм отворен и за други предложения в същия ценови клас.Очаквам предложения и за другите компоненти на системата.Предварително благодаря за отговорите!
    За тези пари, това е най-доброто.Ако имаш по висок бюджет МА и Фокал лично за мен звучат по добре.По възможност ги чуй с твоя ресивър или подобен Денон.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #3

    Отговор: Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

    Вече двама потребители/nassko1 и Nataraja/ми препоръчват да взема колони Monitor Audio.Ето тези: Monitor Audio Bronze 5 + съответния център от същата серия дали ще се справят по-добре от Dali Zensor7,защото като пари са горе-долу близки,само дето едните са 8 омови,а другите 6.?И ако взема 8 омовите предполагам ,че после цялата система трябва да е 8 омова?Разглеждах и Monitor Audio MR 6,като те на цена са дори по-евтини от Zensor7,6 омови са,но не ги знам дали ще изкарат звук като Bronze серията.Пък и не знам място където ще ги има и трите модела,че и да се навият да ги пускат към ресиверът,за да ги чуя.Изобщо в пълен "шах" съм!
    Този пост е редактиран от jordanik; 06-12-17 в 18:06.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #4

    Отговор: Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

    Aко ги взимаш от ЮК да , тук май бяха доста по-скъпи.Чуй ги, много различни са от Далитата.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5

    Отговор: Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

    На мен лично Zensor 3 ми харесва повече от стария Bronze 2, че и от 5-та - новите версии не съм ги слушал . Най-добре е лично да се прослушва - вкусовете и усещането е различно за всеки ...
    Ulfhedinn одобрява това.

  7. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #6

    Отговор: Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

    Послушай Светльо и иди да ги чуеш. Не ти препоръчвам да купуваш колони без да си ги чул лично. Ако си купил вече Денон-а направо го товари и иди да ги преслушаш с него. Монитор Аудио са особени колони, някои много ги харесват, аз лично не ги понасям как звучат. Трябва да ги чуеш и сравниш с други марки, за да се увериш, че това е твоето звучене.

    Обмисли и чуй и следните варианти:

    KEF Q350
    Q Acoustics Q3050

    Според мен за твоето помещение колони на стойки е по-добър вариант от подовостоящи. Особено щом си предвидил и субуфер в системата.
    svetlio1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #7
    Аз хубаво ще нарамвам ресивера,ама къде да го нося.като всички линкове са за електронни магазини без демонстрационен център? Пък направо си представям как ще ми се "израдват" в Авител,като им цъфна с моя техника в магазина.
    А колкото до субуфера,той изобщо не ми е задължителен,ако мога само от колоните да изкарам същия ефект при гледане на филми.
    Този пост е редактиран от jordanik; 07-12-17 в 15:57.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #8

    Отговор: Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

    Цитат Първоначално публикувано от jordanik Виж публикацията
    Аз хубаво ще нарамвам ресивера,ама къде да го нося.като всички линкове са за електронни магазини без демонстрационен център?
    А колкото до субуфера,той изобщо не ми е задължителен,ако мога само от колоните да изкарам същия ефект при гледане на филми.
    Далитата в Авител, Qакустик съм ги виждал в Технополис

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  11. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #9

    Отговор: Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

    Цитат Първоначално публикувано от jordanik Виж публикацията
    Аз хубаво ще нарамвам ресивера,ама къде да го нося.като всички линкове са за електронни магазини без демонстрационен център? Пък направо си представям как ще ми се "израдват" в Авител,като им цъфна с моя техника в магазина.
    А колкото до субуфера,той изобщо не ми е задължителен,ако мога само от колоните да изкарам същия ефект при гледане на филми.
    Сарказмът ти е излишен. Хем не си наясно с материята и нямаш опит, хем като се опита да ти помогне човек се заяждаш. Не го разбирам това. Защо мислиш, че няма да се съгласят да преслушаш колоните с твой ресивър? Няма да имаш никакви проблеми.

    Ако внимателно беше разгледал линковете щеше да откриеш адреси за демонстрация. Например:

    Топ аудио видео
    Honecinema

    Субуферът е задължителен, ако правиш система за гледане на филми. Филмовият саундтрак е разделен на съответните части (5.1, 6.1, 7.1, 5.1.2 и т.н.), като се използва отделен канал за нискочестотните ефекти. Например при 5.1 - 1. преден десен, 2. преден ляв, 3. център, 4. десен съраунд, 5. ляв съраунд . 1. субуфер. В този смисъл, колкото и ниско да слизат предните ти колони, субуфер е необходим.

    Ако системата е насочена главно към музика е излишно купуване на кино ресивър. Стерео конфигурация е напълно достатъчна.
    nassko1 и pulsedriverbg харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #10

    Отговор: Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

    Не знам защо поста ми се е приел за саркастичен,изобщо не съм имал нещо такова впредвид!Да,наистина не съм наясно с материята и нямам опит и може би затова въпросите ми изглеждат така.На мен ми звучи много странно такова ходене с ресивера по магазините за колони.Най-малкото,защото аз изобщо не познавам управлението и настройките на този ресивер.В нас нямам колони да го включа, да го разучавам и настройвам.Като се изтърся в магазина,разопаковам кашона и кажа на продавача-давай сега да пускаме тия и тия колони,ама ресивера не е настроен и не му разбирам изобщо-как ще се случат нещата?После,за да имам някаква база за сравнение,трябва в тоя магазин да има поне 4-5 модела от препоръчаните ми колони,за да може нетренирано ухо да хване разлика.А и аз ли трябва да си нося музиката на тази демонстрация или там ще ми пуснат качествен запис,както правят с демото на телевизорите?Изобщо,какво се случва на тия демострации,по принцип?В магазина е ясно,но в демонстрационна зала с предварително записване как стоят нещата?Иначе,ресиверът ще го ползвам и за филми и за музика,но предполагам,че на демонстрацията няма да ми пуснат филм.А и тъй като не знам дали цялата система ще бъде от една марка тонколони, само фронтални и център ли да пробвам?
    Ей такива въпроси ми изникват,като на всеки лаик в материята и няма защо да търсите някакъв скрит подтекст в постовете ми-просто ако ги разбирах нещата нямаше да искам помощ тук!

  13. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #11

    Отговор: Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

    В Авител същият ресивър го предлагат, можеш да се обадиш и да попиташ за демонстрация на колони Dali с него.
    В Homecinema, ако отидеш, Тихомир няма да ти откаже да ти върже ресивъра и да прослушаш колоните. Обаждаш се и питаш.
    Същото е валидно и за Топ Аудио Видео.
    Ако искаш да слушаш колони Monitor Audio, то официален вносител за България е Sofia Audio Centre. Същите внасят и Denon, ако ги попиташ може и да не се наложи да мъкнеш твоя ресивър.

    Всички разполагат с дискове с музика. Препоръчвам ти да си носиш твои любими и познати записи на диск и/или флашка и да чуеш как звучат. Кажи, че имаш сериозен интерес към точно тези и тези колони и никой няма да ти откаже демонстрация.

    Цитат Първоначално публикувано от jordanik Виж публикацията
    А и тъй като не знам дали цялата система ще бъде от една марка тонколони, само фронтални и център ли да пробвам?
    Силно препоръчително (да не кажа задължително) е фронталните и централната колони да са от една и съща серия. При съраундите би могло да се направи компромис и с други колони, но като цяло е най-добре цялата система (без субуфера, той може да бъде съвсем друга марка) да бъде от една серия. Идеален вариант е с пет еднакви колони и субуфер. Атмос конфигурациите имат и допълнителни изисквания към колони и разположение, но ти едва ли ще правиш подобни изпълнения. Имай предвид, че при филмите централната колона изнася 80% от озвучаването - диалози и музика, останалите колони са главно за ефекти, като задните съраунди вършат най-малко работа. При многоканална музика картината е различна, но всичко зависи от миксирането на дадения албум.
    svetlio1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #12

    Отговор: Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

    Много благодаря за отговора,точно на такова обяснение се надявах,а съм сигурен че ще свърши работа и на много други пишман-аудиоманиаци,като мен!Сега загледах,че има и колони,специално за Atmos,Какво точно им е специалното на тях и ако аз взема нормални тая функция на ресивера,отпада ли по подразбиране?

  16. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #13

    Отговор: Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

    Цитат Първоначално публикувано от jordanik Виж публикацията
    Сега загледах,че има и колони,специално за Atmos,Какво точно им е специалното на тях и ако аз взема нормални тая функция на ресивера,отпада ли по подразбиране?
    Dolby Atmos конфигурациите включват допълнителни колони на тавана и различно пространствено разположение на колоните в помещението. Възможните конфигурации са - 5.1.2; 5.1.4; 7.1.2; 7.1.4; 9.1.2. За да се ориентираш, цифрите преди единицата обозначават колоните, разположени ОКОЛО слушателя, а цифрите след единицата - колоните разположени НАД слушателя. Допълнителните колони или се монтират в тавана на помещението, или ако това не е възможно, се поставят специални, емулиращи ефектите колони, върху централните или съраунд колоните. Както на следващата снимка:



    Ето и всички конфигурации и подробно обяснение: Dolby Atmos Speaker Setup Guide

    Ако не разбираш английски утре ще ти синтезирам, че сега вече ме домързя да пиша повече.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #14

    Отговор: Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

    Та да продължа с моите терзания за правилен избор на тонколони в система 5+1.Нямах време тия дни да обикалям по магазини,но попрочетох доста из Нета за различните колони и..........стигнах до извода,че аз реално нямам достатъчно място за фронталните колони.В смисъл,че като габарит ще се поберат,но достатъчно отстояние от задната стена не мога да им осигуря при никакъв вариант.Сега идва другият въпрос,кое е по-малкото зло,Дали да купя стоящи колони с преден бас-рефлекс и да ги сложа на разстояние не повече от 8 сантиметра до задната стена,или да взема две "букшелф" колони на стойки,които са със заден бас-рефлекс и да ги прасна на същото отстояние от задната стена?На кой от двата варианта,ще се влошат повече характеристиките в близост до стена отзад?
    Този пост е редактиран от jordanik; 10-12-17 в 19:42.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #15

    Отговор: Какви да са комплекта тонколони към ресивер Denon AVR-X2400H?

    То по принцип за всичките не е добра идея да са толкова близо, но тия с преден порт или затворен обем би трябвало да се представят по-добре в такава ситуация ... и пак е да модел.
    Zensor 7 или стария Q300 може би ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какви тонколони да потърся?
    От just_a_fil във форум Тонколони
    Отговори: 17
    Последно: 26-11-17, 21:05
  2. Избор за тонколони за усилвател Denon
    От synapse във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 06-04-17, 16:11
  3. DENON AVR-1611 с тонколони JAMO S-608 HCS 3
    От ivodivo във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-11, 20:23
  4. От къде и какви кабели за тонколони
    От Divoto във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 21-07-10, 09:29
  5. Тонколони за ресивър DENON 2310
    От Plamen1321 във форум Тонколони
    Отговори: 36
    Последно: 30-03-10, 11:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе