Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Тонколони за ресивър DENON 2310

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    13
    #1

    Тонколони за ресивър DENON 2310

    Привет!
    След дълго умуване, четене по форуми, смяна на мнение и чудене, на финала реших, че ще си взема ресивър DENON 2310. Все още не съм го купил, но надявам се скоро и това да стане, а дотогава не е лошо да се спра и на някакви тонколони. Поради пространствена ограниченост съм се насочил към възможно най-компактните флорстендъри. Помещението, в което ще се разположи системата е 20-22 квадрата, а аз слушам предимно рок музика и гледам основно рок концерти на ДВД, а вече и на Блу Рей. Няма да срутвам блока с гръмотевичен саунд обаче... Изборът на фронтални тонколони съм го свел до минимум... Един от вариантите е Monitor Audio BR 5, а другият е Dali Ikon 5. С оглед на музикалните ми предпочитания насочени към рока, вероятно по-добрият избор би бил Монитор аудио, но от друга страна Дали са с по-голяма мощност, отколкото е максималната на ресивъра и в чисто цифрово отношение това е предимство... Ако имате идея от споменатите модели, моля за мнение и съвет, понеже аз съм леко лаик в материята... Имам и друго питане. Възможно ли е смесването на колоните, в смисъл фронталните да са Монитор аудио, а центъра и съраунд колоните да са на ДАЛИ... Евентуалният проблем е различния импеданс, Монитор аудио са 6 ОМ, докато ДАЛИ са 8 ОМ. Не зная дали при многоканалните ресивъри това има значение... В Денон Център консултанта ми каза, че нямало, но аз сякаш имам притеснение от това. И дали ако се смесят колони от различни марки, няма да си разваля хармонията на звука, не че имам ухо за тези неща, но си разсъждавам наум
    Благодаря предварително на отзовалите се със съвет!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #2

    Re:Тонколони за ресивър DENON 2310

    Чу ли Monitor Audio BR 6?
    Там мощноста е повече. Ако само тя ти е дилемата, а парите не бяха много повече. Когато се оглеждах за колони, в момента нямаха налични BR5 и ми пуснаха 6. Просто уникални (за мен) но бяха доста извън бюджета.
    Dali не съм слушал така, че няма как да направя сравнение.
    Но от всички други които слушах, Monitor Audio ми бяха фаворит.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    13
    #3

    Re:Тонколони за ресивър DENON 2310

    Цитат Първоначално публикувано от drecolli
    Чу ли Monitor Audio BR 6?
    За съжаление, както по-горе споменах, в случая размерът има значение и то в посока към по-малкия... Там, където ще се разположи едната фронтална колона има врата, която при отворено положение ще се удря в колоната, та от тази гледна точка и 1см. по-широка колона е проблем... Иначе с две ръце се подписвам под мнението, че Монитор аудио БР 6 е по-добър вариант от БР 5 !...
    Аз обаче трябва да се задоволя с по-тясната колона и в комбинация със субуфър да се получи нещо относително добро...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #4

    Re:Тонколони за ресивър DENON 2310

    Измисли го този 1 см от някъде.
    Шегувам се. Аз точно поради размерите накрая се спрях на фокал. Мястото и парите никога не стигат.
    Каквото и да купиш да ти е честито. Разбрах, че ще се слуша и правилната музука. Така че....

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #5

    Re:Тонколони за ресивър DENON 2310

    Производителя задължително препоръчва поне 30 сантиметра отстояния от страни на колоните. Това има смъсъл за звука. Другото което забравяш са "гадните крачета" на колоните, тях калкулира ли ти в разтоянието ?
    Тези опори са доста високи и не могат да минават под вратата ти.
    Защото производителя дава винаги габаритите на кутиите.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #6

    Re:Тонколони за ресивър DENON 2310

    hristobotev, стърчащите настрани "крачета" на колоните могат да не се слагат, шпайковете могат да се завинтят директно на колоната.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    13
    #7

    Re:Тонколони за ресивър DENON 2310

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Производителя задължително препоръчва поне 30 сантиметра отстояния от страни на колоните.
    Виж сега, ясно е, че е хубаво да има отстояние 30 см.... Но малко противоречиво звучи "ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРЕПОРЪЧВА" . По-точно е да се каже с една дума - препоръчва, нали.... Аз като нямам възможност какво да направя, да не си вземам никакви тонколони ли ? Каквото - такова... здраве да има! Мислил съм го и това успях да измисля... Няма как и къде да разположа букшелфове, така че това ми остана като единствен вариант и както и да звучи, все ще е по-добре от някой малък комплект 5+1 колонки...
    Благодаря за мнението все пак! А за крачетата не бери грижа, мислил съм ги и тях, но както каза Evlampio те са опция, т.е. или ги поставям, или не, според случая...

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #8

    Re:Тонколони за ресивър DENON 2310

    Виж сега - колони с два басрефлекса ,заден и преден, са много капризни към начин на разположение,моите са такива - хубаво е да имат въздух около тях .
    А това препоръчват Монитор Аудио -
    Start by playing some different pieces of music that are familiar to you. If you have a rear ported speaker (BR1, BR5, BR6) try not to place them too close to the wall. If they are too close you will find that the bass is very prominent. Start by placing them approximately 20cm (8”) from the wall. If you find there is too much bass place them further away from the wall. If, on the other hand, you find there isn’t enough bass for your liking, place them slightly closer to the wall. The same applies with placing you loudspeakers next to a side-wall. If possible do not place your loudspeakers any closer than 50cm (20”) to your side-wall.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    13
    #9

    Re:Тонколони за ресивър DENON 2310

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Виж сега - колони с два басрефлекса ,заден и преден, са много капризни към начин на разположение,моите са такива - хубаво е да имат въздух около тях .
    Хора, разберете, нямам избор, нямам свободно пространство... какво повече да кажа... Благодаря за изказаните мнения! Ще си махна колоните и ще си слушам звука от телевизора, че да се успокоят духовете вече!

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #10

    Re:Тонколони за ресивър DENON 2310

    Духовете са съвсем спокойни,не разбирам ,какво се нервиш - хем питаш,пък като не ти харесат отговорите - се цупиш.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #11

    Re:Тонколони за ресивър DENON 2310

    Добре би било да напишеш и колко струва това,което си харесал.Гугъл не казва нищо по въпросът,а няма как да гадаем?!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    13
    #12

    Re:Тонколони за ресивър DENON 2310

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Духовете са съвсем спокойни,не разбирам ,какво се нервиш - хем питаш,пък като не ти харесат отговорите - се цупиш.
    Не съм питал къде да си разполагам колоните, исках мнение за конкретни модели... вече получих съвет, за което съм много благодарен и повече няма смисъл да умувам... След време когато се монтира техниката, ще споделя какъв е резултатът!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    13
    #13

    Re:Тонколони за ресивър DENON 2310

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Добре би било да напишеш и колко струва това,което си харесал.Гугъл не казва нищо по въпросът,а няма как да гадаем?!
    Не сметнах за необходимо да коментирам цени, има си магазини на вносителите, телефони, всеки би могъл да се обади и да попита, не е речено, че само в Гугъл трябва да се търси... Но щом си попитал, няма проблем да ти кажа, ресивъра е 1800 лв, чифт фронт колони Монитор аудио БР 5 струва 1000 лв.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #14

    Re:Тонколони за ресивър DENON 2310

    Как избра 2310 с колони БР5?
    За тези колони 1910 е напълно достатъчен от към мощност. Като функционалност са идентични, но 1910 е 1000 лв срешу 1800 за 2310.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    13
    #15

    Re:Тонколони за ресивър DENON 2310

    Цитат Първоначално публикувано от drecolli
    Как избра 2310 с колони БР5?
    За тези колони 1910 е напълно достатъчен от към мощност. Като функционалност са идентични, но 1910 е 1000 лв срешу 1800 за 2310.
    Мощността изобщо не ми беше водеща! Знам че един 50 ватов стерео усилвател може да свърши чудеса, вместо тези 100 вата на многоканалните ресивъри, които кой ги знае всъщност колко са точно... Рових се и четох много по разни чужди форуми, а тук също четох една тема на човек, който беше се спрял на 2310... и във видео и в аудио отношение мнението е че 2310 се представя по-добре от 1910!
    Освен това 2310 има PRE OTS, макар че надали ще го ползвам... Все пак е хубаво да го има като опция, че човек никога не знае какво може да му хрумне... Аз съм много точен пример за това! Миналото лято правих ремонт у дома и изобщо не ми хрумна, че може да реша да си озвуча помещението и да оставя пространство за колони... Преди Нова година ходих у един приятел на гости и ми пусна един концерт на блу рей с добро озвучаване, страшно се изкефих и реших че трябва да направя нещо такова и вкъщи! Да, но... никак не ми е подходящо разположението на мебелите и за съжаление нямам никаква възможност за разместване, понеже имам закачени с дюбели витрини на стената... просто НЯМА МЪРДАНЕ... затова колкото и да го мислих, на финала се оказа, че имам 2 варианта... или да си взема някаквъв комплект малки колонки (да речем на Harman Kardon има един такъв, или "яйцата" на KEF) , или да избера някакви възмможно най-компактни флорстендъри и да си донакупя съраунд, уфър и център от серията... Това е всичко... Имам TV SHARP Full HD, Full LED, 100 Hz, взех си и BD player пак от SHARP, че да ги командвам с едно дистанционно ( тъп мотив, признавам си! ) и вече съм в очакване на 2310 и Monitor Audio BR 5 като начало... Зная добре, че с компромиси качеството ще страда, но все се надявам да се получи прилично! Ще споделя впечатленията си, както вече казах!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам ресийвър Denon 2310
    От pnikolov във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-12, 11:52
  2. Продавам 7.1 ресивър DENON AVR-1508 - 330 лв.
    От momchi007 във форум Приключили продажби
    Отговори: 13
    Последно: 27-12-11, 09:44
  3. Купувам ресивър Denon AVR-3805
    От vessk0 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 07-03-11, 19:15
  4. Продавам AV Receiver DENON AVR 2310
    От MMDDMM във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 06-01-11, 23:15
  5. Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310
    От Bojidar_Iliev във форум Аудиотехника
    Отговори: 110
    Последно: 08-01-10, 11:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе