Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 56

въпрос :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #1

    въпрос :)

    дъното ми има SPDIF и системата ми също по-добре ли е да ги свържа по тоя начин или както до сега със 3-те кабелчета
    http://www.hardware.no/tester/lyd/lo...-innganger.jpg
    също така обмислям да си взема някаква звукова карта до 150 лева ако може нещо да предложите в сисъл до колкото знам всяка външна звукова ще е по добре от вградената ...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:въпрос :)

    Да по добре е да ги свържеш с през coaxial,по този начин звукът ти се предава цифрово.До колкото виждам си с Z 5500 грехота е да използваш тази система с аналогови връзки при положение че имаш потенциал.Дори си мисля че може да минеш без външна звукова.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #3

    Re:въпрос :)

    Ако подкараш SPDIF от дъното към Z5500, определено няма нужда от друга карта. Цифровият изход си е цифров изход, независиомо дали на дъното или на отделна карта. В тоя случай декодирането и цифрово/аналоговото преобразуване ще става в тонколонките, независимо от къде идва сигнала.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #4

    Re:въпрос :)

    мерси за инфото сега да ми препоръчате някакво кабелчеее за да не ме изпържат нещо
    също така сложно ли се подкарва ? или само малко да се разрова във Realtek-a и ще се оправа?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #5

    Re:въпрос :)

    Звука в компютъра ти е цифров - за да се ползва от усивателя на колоните трябва да се превърне в аналогов. Преобразуването може да стане от вградената ти карта (в момента) от външна (ако си купиш) или с тази система най-доброто решение - от вградената в нея "карта".
    Кабел коаксиален или оптичен струва не повече от 15 лева за метър. За около 20 лева може да се мине с аудиофилски тип коаксиален кабел, но не от магазин - на теб обаче не ти трябва и без това. Така че просто намери кабел "чинч-чинч" и свържи. Предполагам софтуера ти автоматично ще се усети къде има включен кабел, ако не, просто трябва да му избереш че излиза през коаксиалния digital изход, а не през този до сега.


  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #6

    Re:въпрос :)

    мерси за пояснението значи отивам във магазина. Добър ден ,добър да е . Трябва ми кабел оптичен ,чинч към чинч? 1 метър Ще ме разберат ли точно какво ми трябва? И от къде мога да си взема такъв.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:въпрос :)

    Цитат Първоначално публикувано от lorams
    мерси за пояснението значи отивам във магазина. Добър ден ,добър да е . Трябва ми кабел оптичен ,чинч към чинч? 1 метър Ще ме разберат ли точно какво ми трябва? И от къде мога да си взема такъв.
    Май ти трябва нещо такова оптичен кабел

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re:въпрос :)

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Май ти трябва нещо такова оптичен кабел
    Ако дъното ти има оптичен изход - "Добър ден трябва ми оптичен кабел 1 метър" - няма как да объркат. В техномаркет си взех за 12 лева, има и по-скъпи, но разлика няма...

    Оптичен чинч-към-чинч НЯМА - това е коаксиален (сигнала минава по кабел, а не по оптика).

    П.П. виж линка в горния пост

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #9

    Re:въпрос :)

    да,де кабел това го гледах и преди по картинки просто си помислих ,че така е по правилно да се каже
    в кайана сметка ми трябва Оптичен свързващ кабел ?
    http://www.gigabyte.com.tw/Products/...oductImageBack това е от дъното...
    чинч към чинч?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #10

    Re:въпрос :)

    Цитат Първоначално публикувано от lorams
    да,де кабел това го гледах и преди по картинки просто си помислих ,че така е по правилно да се каже
    в кайана сметка ми трябва Оптичен свързващ кабел ?
    http://www.gigabyte.com.tw/Products/...oductImageBack това е от дъното...
    чинч към чинч?
    Според снимката имаш и двата SPDIF изхода - коаксиален и оптичен - тези двата точно до клавиатурата и мишката, долният, оранжевият е коаксиалният (чинч), горният със сивото капаче е оптичният. Ако и ресивърът ти има и двата (най-вероятно има), тогава и само чинч-чинч ще ти свърши работа. Такъв, дето се вика, и за 2 лв. можеш да си намериш, а може и вече да го имаш. Аз имам поне пет да се търкалят в къщи, които са идвали с разни тонколонки и т.н. Те са всичките два чинча към два чинча, но лесно можеш да отцепиш само единия.
    Говорим за нещо такова: http://www.hdcabling.co.za/images/2_...o_RCA_Lead.jpg

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #11

    Re:въпрос :)

    Абе ще взема оптичния днес пък ще видиме

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #12

    Re:въпрос :)

    подкарах го без проблеми. Като чели е по-добре ама може и да се заблуждавам.
    Обмислям следното дали ще е по-добре да подменя оригиналните кабие с някои закупени които предполагам ще са по-добри и след време когато подменям систеамта със ресивър и т.н. да позлвам тези закупените сега ?

  16. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #13

    Re:въпрос :)

    По принцип коаксиалния кабел е по-добър от оптичния като качество на звука поради метода на предаване на звука.Оригиналните кабели към озвучителните тела също не са лоши системата звучи доста убедително и с тях.Но ако твърдо си решил ще трябва да налееш доста пари за колони и ресивър от същия клас.Говоря за THX сертификата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #14

    Re:въпрос :)

    обърка ме тотално значи излишно съм взимал оптичен кабел за да свържа дъното със системата? а е трябвало както каза Stfn: Такъв, дето се вика, и за 2 лв. можеш да си намериш, а може и вече да го имаш. http://www.hdcabling.co.za/images/2_...o_RCA_Lead.jpg
    в смисъл не съм го решиш още ,но рано или късно ще стане за да имам нещо къде къде по-добро... идеята ми беше ако сега ще е по-добре да ги сменя кабелите и след това да ги ползвам с ресивъра и т.н. да го направя сега ако не чак когато взимам новата системата ,но не знам кога ще стане това в смисъл всичко ще стане постепенно. В момента на дисплейчето на системата пише Input: Optical

  18. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #15

    Re:въпрос :)

    Още двама колеги по нагоре са ти казали да си вземеш чинч към чинч,но ти си се хвърлил на оптиката.На дисплейчето щеше да ти пише Input: Coax и резултата щеше да е същия.Май имаш пари за харчене и се чудиш къде да ги хвърлиш.Моят съвет е да не купуваш повече нищо докато не ти дойде ясната идея с какво точно искаш да смениш тази система.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе