Резултати от 1 до 2 от общо 2

Проблем при аудио система Logitech Z906

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    3
    #1

    Проблем при аудио система Logitech Z906

    Здравейте ,
    от известно време открих проблем на аудио системата вкъщи (Logitech z906).
    Системата има 3 ефекта, които могат да бъдат избрани от конзолата, съответно:
    3D - всички колони + буфер свирят и симулират 3D Surround sound .
    4.1 - свирят предни , задни + буфер , без център.
    2.1 - свирят предна лява, предна дясна и буфера (очаквано).
    И има настройка без ефект (т.е какъвто сигнал дойде от PC)

    Проблема е следния.
    Когато ги пусна без ефект, свирят само предни колони + буфер.
    Когато ги пусна на 3D ефект, свирят всички, само че задна лява + задна дясна свирят ужасно слабо , леко пращят, звуците са некачествени и има някакво изкривяване.
    В момента в който сменя ефекта на 4.1 магически се оправят и запчоват да свирят както си трябва, но тогава центъра не свири.
    Пробвах да сменя и реда на колоните, като обърнах предни и задни , но ефектът беше същия (т.е проблема не е в колоните)..
    Факта че на 4.1 свирят перфектно всички също ме кара да мисля че и проблема не е в входа/изхода на буфера (там където се връзват колоните) защото на този ефект свирят перфектно.
    Първоначално си мислех че проблема е във вградената аудио карта на дъното - Asus prime b350 M-a с аудио кодек Realtek® ALC887 - на който пише че е 8-канален но така и не изкара 5.1 звук.
    Сега си купих аудио карта (Asus Xonar DGX 5.1) както и оптичен аудио кабел за по добра връзка, но проблема остава.
    Пробвах всякакви настройки, драйвъри и какво ли не видяно от интернет, но проблема остава.
    Ако някой даде съвет или успее да помогне ще съм много благодарен, даже мога да черпя и по някоя бира
    Ако са нужни някакви снимки на настройките ми на компютъра ще ги прикача довечера.
    Като цяло не съм много на ТИ със аудиото , но мисля че направих всичко необходимо за да подкарам 5.1 , уви някъде бъркам.
    Поздрави,
    Дани

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #2

    Отговор: Проблем при аудио система Logitech Z906

    Нещо с кабелите компютър - логитек ти е грешката. Някъде в компа по настройките на звука има тест звук, да ти изрежда колоните една по една, там тествай. Докато не ги чуеш всички през съответната колона няма да стане. Имай предвид, че настройките на логитека, на входа за комп (т.е. всички колонки през аналогови кабели) има още идин ефект, който го няма на другите входове (aux и двата оптични) там пусни и пробвай тест звука - предна лява, дясна център ... и т. н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам 5.1 система - Logitech Z906
    От lilos във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 26-02-19, 11:20
  2. Logitech 5.1 аудио система към Fujitsu Lifebook 753
    От valdim във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 10-11-13, 13:11
  3. колонки Logitech Z906 ?
    От malak007 във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 01-07-12, 12:59
  4. Въпрос за Logitech Z906
    От RIPSTER във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 26-01-12, 20:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе