Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23
Like Tree8Одобрявам

Sony str-da1200es

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #16

    Отговор: Sony str-da1200es

    Вече съм със сонито Мисля че имах по големи очаквания.Разликите с техникса са малки и ги усещам най вече на някои тракове във високите.Слушам главно мп3 ки и може би за това не усещам кой знае каква разлика.Определено е по мощен но странното е че на техникса суба беше увеличен на около 25% и свиреше добре а при сонито трябва да е увеличен на 60% за да се чува като преди.Свързал съм го със чинч и оптика към звуковата ми карта която е вградена и не намирам разлика във звука като преминавам от едното към другото.Каква звукова карта ще ми препоръчате да си взема защото предполагам дори и през оптика ще има разлика с някоя малко по свястна.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #17

    Отговор: Sony str-da1200es

    Това е кино ресийвър, а говориш за музика в mp3. Ако основно ще се набляга на музиката, правилното е стерео усилвател.
    Щом ползваш оптика/toslink, няма нужда от скъпа карта/DAC.
    Ползвай си вградената. Звука ще е един и същ. (отнася се и за HDMI-a)
    Както ти казаха по-горе, смени тонколоните.
    Правилната връзка тук със ресийвъра е HDMI към HDMI, (от компютъра към ресийвъра, и от ресийвъра към ТВ) ако ще го ползваш за кино. (макар, че нямам представа кои точно се поддържат от него)
    За да работят/декодират HD аудио форматите.
    Относно разликата във звука, изглежда не си е усетил, заради тонколоните.
    Като ги смениш с подходящи (например букшелф или подови, макар и начален клас), разлика ще има.
    sasho1bs одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #18

    Отговор: Sony str-da1200es

    С тия мр3-ки и стерео усилвател да вземе - все тая ... Най-лесно и без допълнителни средства е да смени източника/файла - после и колоните .
    sasho1bs одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #19

    Отговор: Sony str-da1200es

    Не ми е ясно само защо като задам 24 бит 48000хз звука е много чист и ясен а при 24 бит 96000 хз звука е много басов и не толкова детайлен според мен.Това така ли трябва да е ?

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #20

    Отговор: Sony str-da1200es

    Пускаш ли DSD файлове (hi-res) със следните честоти, за да си вдигнал до 96 Khz, 24-bit.
    Възможно е ресийвъра да не поддържа следният формат през оптика.
    Прочети му упътването.
    РЕСИЙВЪРА НЕ ТИ ПОДЪРЖА DTS HD,DolbyTruHD, дори и да го включиш през HDMI. Само старите DTS , Dolby Digital формати, "чете".

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #21

    Отговор: Sony str-da1200es

    Имам една книжка за любителска радиоелектроника от 1985 г(но авторът е доцент) там пише: над 14kHz практически не чуват слушателите между 40 и 50 години и че най-важни са тонколоните в звуковата система как ще звучи, защото са в края й, на изхода
    От една mp3 14kHz може с разни софтуери да се направи почти всичко - DSD, DVD-Audio, flac, dts и да излиза че 96 или 192 кХЦ

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #22

    Отговор: Sony str-da1200es

    Всичко по веригата е важно - източник, кабели, усилвател, ДАК, тонколони и т.н. - системата ще свири/звучи колкото най-слабият елемент от нея позволи! Поне до такива изводи съм стигнал аз

    Също така една песен/музика не е само високи честоти - аз примерно като си харесам нещо за сваляне/слушане пробвам/свалям няколко варианта и си оставям този, който ми хареса най-много . Често има огромна и лесно доловима разлика в два уж еднакви като технически характеристики файла - не се знае кой как е рипвал и от какъв източник/с каква техника и софтуер.
    sasho1bs и tek харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #23

    Отговор: Sony str-da1200es

    Вдигнах ги за да видя разликата.Гледам филми с dts само и сериали с dolby pro logic. Hi - res файл още не съм свалял но ще пробвам да видя как е.Смятам и да се порадвам още на колонките защото до сега не съм имал толкова качествен звук и определено чета само хвалби за тях в този цениво клас.https://www.ecoustics.com/products/h...-hkts-60-home/
    Този пост е редактиран от sasho1bs; 08-09-19 в 18:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA
    От evgenigs във форум Sony телевизори
    Отговори: 80
    Последно: 16-10-19, 19:50
  2. Отговори: 3
    Последно: 05-08-16, 11:37
  3. Висока температура на ресивър Sony STR-da1200es
    От Ангел Маринов във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 03-05-14, 23:35
  4. Отговори: 0
    Последно: 28-01-14, 19:14
  5. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 13:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе