Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 73
Like Tree34Одобрявам

Въпрос за Kenwood KRF-A4020

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #46

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    И на мен ми звучи като да не е интегриран/настроен правилно субвуфера щом се получава този ефект.

    За всеобщо съжаление, субът не може да се вземе, да се сложи в помещението така, че да седи добре интериорно (или там, където има място), да му се нагласи силата според предпочитанията и всичко да е перфектно/оптимално. Има прекалено много променливи, с които само опитът може да ни сблъска.

    При правилно интегриран субвуфер, басът трябва да идва от колоните и да не можеш по никакъв начин да локализираш суба в помещението. Това не е единственият показател обаче.
    Dares одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #47

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Не става ясно, кой модел SUB си взел.
    Ако е добър и настроен както трябва няма да натоварва, като се интегрира в системата. Мястото му също е ключово.
    Ако Sub-a има кросоувър настройваш го например да започва от 80 Hz надолу. Горната граница на честотите ще се свирят от букшелф без проблем.
    Като краен случай включвай SUB, като гледаш филм.
    Не разбрах, в колко m2 стая слушаш...
    Каква е идеята да вземаш още един чифт букшелф, многоканална система ли ще изграждаш?
    Не, с това няма да гледам филми, то ми е само за музика и интернет радио или за фоново. Стаята е около 20кв - там където стоя - фотьоила, музиката се чува идеално , двете букшелфки са на секцията от горе и сочат към мен, там се чуват най-добре , там се чува и най-добрия дълбок бас , които могат да извадят. на други места в стаята , звукът им не е толкова наситен, но там да. Направил съм си ги там да ги слушам. Sub - Yamaha SW-P201 обикновен суб без кросоувър, не става мешеница когато работят заедно, но баса от него на същото място, къде седя, когато слушам е плътен и дълбок. И дори леко увеличен там дъни яко. На друго място в стаята не е така. А идята ми за другите тонколони е да ги пусна като за втора зона в другата стая, но държа да са качествени като звук и с 6.5 инча основен, там може да сложа буфера ,ако ми е малко баса.

    П.П. Между другото, аз слушам Рок, Хеви метъл и т.н музика. За този вид музика има ли значение честоти на тонколоните, колко е необходимата ниска честота на субуфера ..35, 30, 25 Херца и т.н. Просто си правя уредбата за този стил музика. Споменявам го , ако има значение, аз не съм запознат.
    Този пост е редактиран от Dares; 24-09-20 в 13:27.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #48

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Аз колегата TEK питах дали е слушал изобщо ямаха , защото от години чета все едно и също : ямахите ресивър или колони давали прекалено ярък , остър, тенекиен и т.н. лош звук. Такъв звук дават всички калпави тонколони не само ямаха. Хубавите им модели не са много евтини , но свирят прекрасно. В чужди форуми съм виждал хора , които ползват 333 модела за букшелф. За 555 или 777 лоша дума не съм чул. Ако някой има случайно yamaha soavo серия може да ви каже за какво иде реч. Недейте с мнения от сорта " един приятел веднъж каза ......".
    https://bazar.bg/obiava-27617055/yamaha-soavo-ns-b951
    Dares одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #49

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Цитат Първоначално публикувано от Dares Виж публикацията
    П.П. Между другото, аз слушам Рок, Хеви метъл и т.н музика. За този вид музика има ли значение честоти на тонколоните, колко е необходимата ниска честота на субуфера ..35, 30, 25 Херца и т.н. Просто си правя уредбата за този стил музика. Споменявам го , ако има значение, аз не съм запознат.
    По мое наблюдение, голяма част от записите в тези жанрове не струват. Шумни са, с дефекти, а басът им го няма. Повечето са и много стари, което не помага за качеството им. Някои имат скорошни ремастъри, което е добре.

    Колкото до разположението - нормално е да имаш най-хубав звук в една част от стаята и да се размива в останалата част. За да запълниш равномерно 20кв.м стая с бас, трябва да сложиш минимум 2 суба по 12", а препоръчително е дори да са 4.

    ------------------

    Yamaha NS555 са си много хубави колони, но са ярки. Освен това са доста дирекционални и ако не си точно в средата се губи сцената. Определено не получават толкова внимание, колкото заслужават.
    svetlio1 и Dares харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #50

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Аз колегата TEK питах дали е слушал изобщо ямаха , защото от години чета все едно и също : ямахите ресивър или колони давали прекалено ярък , остър, тенекиен и т.н. лош звук. Такъв звук дават всички калпави тонколони не само ямаха. Хубавите им модели не са много евтини , но свирят прекрасно. В чужди форуми съм виждал хора , които ползват 333 модела за букшелф. За 555 или 777 лоша дума не съм чул. Ако някой има случайно yamaha soavo серия може да ви каже за какво иде реч. Недейте с мнения от сорта " един приятел веднъж каза ......".
    https://bazar.bg/obiava-27617055/yamaha-soavo-ns-b951
    Мен изборът към Ямаха ме отведе главно от четене на чужди форуми, където много хора разказват как са стигнали до извода, че Ямаха е техния избор и после са го направили след сравнения с други марки по магазините или приятели и тн.. Изобщо няма такива работи тенекиени звуци , остри и ярки, всичко си се чува на място, а аз държа на качеството на звука много. Не знам но наистина звученето, което се получва в тази комбинация много ми харесва, особенно на HQ интернет радио (не на рок или метъл радио), примерно Sweet radio или подобно чуждестранно. Няма искрящи дразнещи звуци, баса е отсечен удърен средите са си среди, честно не го очаквах да е толкова добре. И всичкото това го слушам на Pure Direkt. A Yamaha nx-e700 ги избрах , след като чух това клипче, а преди това слушах всички останали, който изброих, знам , че не е миродавно, но все пак се чува как звучат колоните. https://www.youtube.com/watch?v=GGcYr_mCrBQ и после като ги взех наистина си звучат така, е по хубаво е от колкото да слушаш колоните през други колони. А колко бас вадят ... ми чашите в секцията на която са сложини звънтят на 50% увеличен ресивър на Pure Direk от нет радио, ако въобще мога да кажа това за някакво сравнение.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #51

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Щом чашите ти звънят, значи трябва да си изолираш тонколоните на подложки или да ги преместиш извън секцията върху стойки.
    Dares одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #52

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    По мое наблюдение, голяма част от записите в тези жанрове не струват. Шумни са, с дефекти, а басът им го няма. Повечето са и много стари, което не помага за качеството им. Някои имат скорошни ремастъри, което е добре.
    Така е , това е вярно , не струват старите записи, но има нови на които се кефя с ново звучене , например ето това https://www.youtube.com/watch?v=x0RV0kgdqJU или това https://www.youtube.com/watch?v=InJa6ge1PtE на това звучат много добре.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Щом чашите ти звънят, значи трябва да си изолираш тонколоните на подложки или да ги преместиш извън секцията върху стойки.
    Ще им сложа нещо отдолу, място за стойки нямам.

    .............................................................................

    Сега се търсят колони с 6.5 инча основен, не много големи , подобни на тези, ако въобще има такива модели. Тонколони на пода са невъзможни в моя случай.
    Този пост е редактиран от Dares; 24-09-20 в 15:35.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #53

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Аз за моите ползвам това - https://www.orangecenter.bg/samozale...l-tack-it.html
    Dares одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #54

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Цитат Първоначално публикувано от Dares Виж публикацията
    Ще им сложа нещо отдолу, място за стойки нямам.
    Нещо такова.
    https://auralex.com/mopad-xl/
    Тъкмо можеш да си ги насочиш към теб ако са над мястото ти на слушане.
    Dares одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #55

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    По мое наблюдение, голяма част от записите в тези жанрове не струват. Шумни са, с дефекти, а басът им го няма. Повечето са и много стари, което не помага за качеството им. Някои имат скорошни ремастъри, което е добре.

    Колкото до разположението - нормално е да имаш най-хубав звук в една част от стаята и да се размива в останалата част. За да запълниш равномерно 20кв.м стая с бас, трябва да сложиш минимум 2 суба по 12", а препоръчително е дори да са 4.

    ------------------

    Yamaha NS555 са си много хубави колони, но са ярки. Освен това са доста дирекционални и ако не си точно в средата се губи сцената. Определено не получават толкова внимание, колкото заслужават.
    Колега стегни се малко ! За човек , който слуша ю-туб, спотифай и т.н. - все MP3 , е доста крайно изказване, че СД с хард и хеви не стават , то има такава музика и в днешно време.Съвсем качествена при това.

    Колега не обръщай внимание на такива мнения , няма нужда да си слагаш 4 суба. Това са мнения на хора , които не слушат твърде качествена музика, гледат филми с много бомби и затова един суб не им стига. Може па и да имат 80 квадрата хол , де да знам....Или слушат партийно със съседите .
    npb одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #56

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Ти пък от къде знаеш какво слушам аз? :D Следиш ли ме???

    За субовете не смятам да навлизам в детайли, но недей да подвеждаш други хора с напълно невярна информация.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #57

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Абе може да купи 6 и качи още 2 на тавана
    Следя те, пишеш и в други форуми , там си малко по-респектиран / усещаш се колко си босичък /, ама човек който слуша музика от спотифай през телефона си е ........

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #58

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Ако има нужда от толкова - да вземе. Пак ще свири по-добре от 1.

    От теб научавам все повече и повече нови неща за себе си, и предпочитанията си. Някакъв пророк/гледач ще да си.
    А технологиите са ти почти толкова далеч като материя, колкото е и поставянето на субвуфер в помещение.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #59

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Нали ти казах да не се тревожиш за мен , за парите ми и т.н. Пусни телефона да ти свири през супер ресивъра и се кефи ......

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #60

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Никой не обсъжда парите ти, камоли пък да се тревожи за теб. Стига с тая комплексарщина, насилен нарцисизъм и комични опити за арогантно поведение.

    А аз ако искам и през блутуут колона ще слушам и ще ѝ се радвам. Ти точно си никакъв капацитет, че да класифицираш на хората предпочитанията като “безсмислени” и да ги иронизираш. Това е форум. Ако не можеш дори да опиташ да си полезен на някой, не е задължително (или желателно) да прожектираш неуменията си за комуникация на останалите потребители.

    Натоварваш ме по много дребен и незначителен начин. Като комар в стаята, докато се опитвам да заспя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. KENWOOD KMM-100RY или PIONEER MVH-160UI
    От Stoqn Monev във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-14, 07:53
  2. KENWOOD LS-N501
    От fakata92 във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 30-06-12, 23:55
  3. Помош за KENWOOD KDC 519
    От wolfeer във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-10, 01:02
  4. KENWOOD KRF-V7300D
    От biqch във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-09, 12:45
  5. Да ппитам за KENWOOD KDC-W5141UAY
    От sssaaa във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 17-11-08, 19:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе