Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 73

Въпрос за Kenwood KRF-A4020

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #31

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Yamaha R-S500 за него нямам линк. Предложение от приятел и за сега съм се спрял на него.

    Но за Yamaha R-S300 https://bazar.bg/obiava-29135599/yam...stereo-resivar - Няма дистанционно.

    Обаче ме карате да се замисля за тези ресийвъри, че няма разлика в качеството на звука между многоканален и стерео. Разгледах и само усилвателите на Yamaha с буквите AX отпред, обаче пък не видях такъв, който да има пре-аут за суб, нямат оптики. Иначе цените са им почти същите, като на ресийвърите и не съм сигурен дали имат дистанционни управления.
    Да, това Онкио TX-8050 има всичко, което търся , но е Онкио. Не знам нищо за тази марка, знам само , че са купили Pioneer и толкова, а Pioneer и Technics нали не са чак толкова предпочитани, ако трябва да се сравнява с Ямаха и Марантц ... или съм в грешка?
    Този пост е редактиран от Dares; 17-09-20 в 19:54.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #32

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Technics са много популярни усилватели при ретро моделите. Сега също правят добри продукти, но на много високи цени. Един от най-емблематичните модели грамофони също е техен.

    https://www.technics.com/us/products...r-su-g700.html

    Взимай Yamaha S500 от твоя приятел (ако има желаните от теб функции). По-добра оферта няма да намериш. И има един голям бонус, а именно - врътки за регулиране на ниските/високите.

    Останалата част от бюджета вложи в тонколони.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #33

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Щом Ямахата S 500 е с ясен произход и има дистанция , на тая цена ти е подарък. Взимай я. Има лоуднесс с много дълбока корекция, звука е много хубав. За тия пари рядко ще намериш нещо по-добро. Чуй я на хубави колони .....
    Този пост е редактиран от Slusatel; 17-09-20 в 20:22.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #34

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Yamaha R-S300 няма цифрови входове (оптика). Иначе си е добър ресийвър

    Dares , ако ще гледаш AV ресийвъри, напиши в сайтовете за обяви Yamaha RX и гледай моделите. Като минимум това е RX 377 (защото е сравнително по нов модел).
    Но минуса му е че е от 2014 и 4K 60 Hz HDR И не можеш да изкараш на него като го свържеш към телевизора. Само да му използваш оптиката е минус. Затова е по разумно да се вземат само нови AV ресийвъри или втора ръка (с някой условности)
    от последните 3-4 години, когато навлезе 4К
    Този пост е редактиран от tek; 17-09-20 в 20:27.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #35

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Останалата част от бюджета вложи в тонколони.
    За тонколони 200 съм отделил и сега въпроса е какви?

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #36

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    С Yamaha-та ли ще ги съчетаваш?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #37

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    С Yamaha-та ли ще ги съчетаваш?
    Да и трябва да започна да се разглеждам. За Дали вече ми е ясно, но едва ли само те ще са вариант. Има обяви на Дали блу около 200 лева , но все пак искам да разгледам тези марки модели които ще ми предложите. Благодаря! Предпочитанията ми са да са малки 2 или 3 лентови, които да ги комбинирам с буфер. Знам , че става много сложно , но все пак такава ми е идеята.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #38

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Субвуфер за 200лв може да забравиш. Ще вземеш нещо, което да пука като пистолет с капси вместо да дава бас. По-добре търси трилентова колона или хубав букшелф.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #39

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Субвуфер за 200лв може да забравиш. Ще вземеш нещо, което да пука като пистолет с капси вместо да дава бас. По-добре търси трилентова колона или хубав букшелф.
    Сега няма да търся субуфер, той ще е след това. Сега искам само две малки букшелфки. Размер като на Dali Zensor 3 или нещо подобно.

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #40
    Цитат Първоначално публикувано от Dares Виж публикацията
    Сега няма да търся субуфер, той ще е след това. Сега искам само две малки букшелфки. Размер като на Dali Zensor 3 или нещо подобно.
    Zensor 3, са с нормален размер за букшелф.
    Докато за Dali Zensor 1, може да се каже, че са с
    малки размери, ( за съраунд или за фронт стерео или многоканална система) които задължително трябва да се "подкрепят" със SUB.
    Този пост е редактиран от tek; 19-09-20 в 16:15.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #41

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Избор на Тонколони

    1. Sony SS NX1 - https://bazar.bg/obiava-29478872/tonkoloni-sony-ss-nx1
    2. KEF Cresta 1 - https://bazar.bg/obiava-30157609/kef...shelf-speakers
    3. Eltax Monitor III - https://www.olx.bg/ad/datski-tonkolo...tml#caf1a174af
    4. BNS ML 35 - https://bazar.bg/obiava-30053119/bns...riat-strahotno
    5. Yamaha NX-Е700 - https://bazar.bg/obiava-29147022/yamaha-nx-e700
    6. JBL TLX 200 - https://bazar.bg/obiava-18320288/jbl-tlx-200
    7. Infinity Primus 150 - https://bazar.bg/obiava-29915833/infinity-primus-150
    8. Cambridge audio s 20 - няма линк 140 лв.
    9. Dali Zensor 1 - https://www.olx.bg/ad/prodavam-dali-...tml#7038716c6f

    Това са просто няколко примера, към какъв тип тонколони съм се ориентирал. Кои биха имали качествен звук?

  14.  
     
  15. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #42

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    От посочените ОТ, по запазен външен вид (които са с малки размери) бих гледал Dali Zensor 1 (висока цена) както и Yamaha Nx E700, (като вторите не препоръчително да се комбинират с усилватели на Yamaha, поради яркото им звучене).
    Като отново важи правилото да се подкрепят със активен SUB, за да имаш ниски честоти или да погледнеш ОТ, с по големи размери ( като ще трябва да увеличил бюджета) стандартен букшелф с 6.5 инча основен говорител или по голям.
    За да ги използваш известно време без SUB.
    Този пост е редактиран от tek; 22-09-20 в 19:23.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #43

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Колега имаш ли / имал ли си ресивър/усилвател ямаха , тонколони ямаха ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #44

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Не, до сега не съм имал нещо на Ямаха, но сега вече имам. Ресивър Ямаха, взех си букшелфките - Yamaha NX-Е700 и един буфер пак на Ямаха. Слушах ги в комбинация със и без буфер, но според мен на тези букшелфки буфер не им трябва. Саундът който се получава само с тях ми харесва, имат си достатъчно бас, бас който не ме натоварва и е доста красив като звучене. С буфер след 30 мин слушане просто натоварват, дори и на 20% увеличен, да така басът ме удря в гърдите, но се губи красотата на звука в по-продължително слушане. Изумен съм, как от такива малки колонки може да се получи толкова хубав звук и да е приятно за слушане, просто за мен се получи нещо страхотно. Лошото е, че няма с какво да ги сравня, а ми се искаше да чуя комбинация с Dali Zensor, за да чуя разликата. Но да хвърля едни пари просто за проба, не ми се струва логично. На Ямахата - Yamaha NX-Е700 основния говорител е 5 инча. След дискусията, която се получва тук се замислям да си купя още един чифт ОТ, но този път с поне 6.5 инча основен гоиворител. Имате ли идея някоя марка модел с които да се получи добра комбинация ? Или да ровя и да пускам линкове, към тези които са ми харесали ( на външен вид и след четене на някакви ревюта за тях) ?
    Този пост е редактиран от Dares; 24-09-20 в 11:00.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #45

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Не става ясно, кой модел SUB си взел.
    Ако е добър и настроен както трябва няма да натоварва, като се интегрира в системата. Мястото му също е ключово.
    Ако Sub-a има кросоувър настройваш го например да започва от 80 Hz надолу. Горната граница на честотите ще се свирят от букшелф без проблем.
    Като краен случай включвай SUB, като гледаш филм.
    Не разбрах, в колко m2 стая слушаш...
    Каква е идеята да вземаш още един чифт букшелф, многоканална система ли ще изграждаш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. KENWOOD KMM-100RY или PIONEER MVH-160UI
    От Stoqn Monev във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-14, 08:53
  2. KENWOOD LS-N501
    От fakata92 във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 01-07-12, 00:55
  3. Помош за KENWOOD KDC 519
    От wolfeer във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-10, 02:02
  4. KENWOOD KRF-V7300D
    От biqch във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-09, 13:45
  5. Да ппитам за KENWOOD KDC-W5141UAY
    От sssaaa във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 17-11-08, 20:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе