Резултати от 1 до 10 от общо 10

Avr и домашно кино lg

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #1

    Avr и домашно кино lg

    Здравейте, имам домашно кино Lg bh9540tw и се чудя дали, ако го вържа към някой avr ще се получи поддръжка на dolby atmos?

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #2

    Отговор: Avr и домашно кино lg

    Домашното кино за което говориш е направено да работи със ресийвъра/усилвателя който е в комплекта.
    Не е препоръчително да правиш комбинации с друг ресийвър . Особено, като се знае че тонколоните са "хилави" и не търпят на усилване. Също и импеданса обикновено е доста по-нисък (4 ома).
    Съвременните AVR-и започват от 6 ома.
    Използвай си го по-предназначение/както е замсилено (със компекта тонколонки), докато, не го смениш с по-добро.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Avr и домашно кино lg

    Благодаря! Определено ще се сменя, най-вероятно догодина

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Avr и домашно кино lg

    То туй си е вариант на AVR, така че каквото имаш "качено на борда" като поддръжка, това и ще получиш След като устройството не чете и не поддържа Долби Атмос откъде се очаква да го получиш/чуеш/подадеш?
    Ресивър с Долби Атмос пак може да си ползваш/вземеш, но нито е удачно да ползваш "колоните" на ЛГ-то , нито то може да му подаде Атмос от плеъра (поне доколкото видях в спецификациите му).

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: Avr и домашно кино lg

    Благодаря! LG -то ще си ходи явно. AVR съм избрал, ще остане само колони да избера, съответно и взема,но ще е догодина.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #6

    Отговор: Avr и домашно кино lg

    Цитат Първоначално публикувано от Plomar4o Виж публикацията
    Благодаря! LG -то ще си ходи явно. AVR съм избрал, ще остане само колони да избера, съответно и взема,но ще е догодина.
    Ако ти е проблем да вземеш наведнъж всички ОТ на следващ етап: Като си харесаш марка/модел,вариант е да вземеш най-напред един чифт за предни. и след това да допълваш по-нататък.
    Или пък чифт букшелф и след това да преминат за съраунд. А отпред да вземеш по големи подостоящи например. вариантите са много.

    Това са пример за Атмос бюджетни модели, ако ще правиш само кино система с малък акцент към музиката:
    https://www.technomarket.bg/tonkolon...alnut-09163950
    Предлагат се и Атмос модули за тази серия.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: Avr и домашно кино lg

    Лошото,е че AVR ,който съм харесал е Marantz sr7015 9.2, а там вече с колоните ще излезе сложно сигурно

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #8

    Отговор: Avr и домашно кино lg

    Цитат Първоначално публикувано от Plomar4o Виж публикацията
    Лошото,е че AVR ,който съм харесал е Marantz sr7015 9.2, а там вече с колоните ще излезе сложно сигурно
    Ресийвъра е много добър, и последното ми предложение е неуместно в случая.

    Кое ще му е сложното.Лесно ще се "разбира" с ОТ от; Dali, Elac, Q Acoustics, Monitor Audio и т.н.
    Въпроса е, колко си готов за да похарчиш.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #9

    Отговор: Avr и домашно кино lg

    В случая ще тр и Тв-то да се смени,защото не поддържа hdmi 2.1 ,и вече става сложно.

  12. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #10

    Отговор: Avr и домашно кино lg

    Много добър избор е Марантц 7015. Вземи си много добри предни колони - големи и напренно големи за сараунд ако искаш да слушаш 5,1 музика както трябва. Ако ще наблягаш на филми може и малки сараунд колони. Ако не ти достигат парите за много добри предни колони може да вземеш Маранц 6015 разликата е в броя на каналите. ДАК е един и същ. Слушал съм 6 серия малко по стара много добър е звука.
    Този пост е редактиран от npb; 21-11-20 в 23:19.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-ray 3D домашно кино
    От HukuT0 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-13, 10:18
  2. Домашно кино
    От blag0 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-13, 18:42
  3. Домашно кино?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-11, 20:26
  4. Домашно кино ?!?!
    От w3ezy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 16
    Последно: 29-08-11, 13:09
  5. Домашно кино
    От durexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-06, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе