Резултати от 1 до 7 от общо 7

Въпрос за аудио система 2+1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    1
    #1

    Въпрос за аудио система 2+1

    Добър Ден,
    Искам да се извиня предварително ако въпроса ми не е за тук.

    Закупих си телевизор SAMSUNG UE-40D6510. Много съм доволен от всичко освен от звука. Последните дни обикалям магазините за някаква система 2+1 (буфер + 2 колонки) но във всички магазини ми казват различни неща.
    Моята цел е да свържа аудиото с ТВ-то и да гледам телевизия (през Булсатком) с това 2+1. В някои магазини ми казват че тв-то трябва да се свърже с аудиото с HDMI. Други казват с чинч от булсатком-а да се прекара само аудиото. Трети ми пробутват колонки за PC които да включа към изхода за слушалки на телевизора.

    Въпроса ми е какво точно да търся и да ме посъветвате какво да взема (що годе приемлива цена.)

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #2

    Отговор: Въпрос за аудио система 2+1

    Най добър звук ще ти е през HDMI от ТВ към системата - но това ще я оскъпи. Става и от чинча на приемника на Булсатком но качеството на звука ще по лошо - но пък ще можеш да си купиш на по ниска цена система. Става и през изхода за слушалки на ТВ - ще имаш най лошия звук от 3 варианта.
    Избери си вариант по цената и това какво очакващ да постигнеш. Непременно пробвай това което ще купиш.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #3

    Отговор: Въпрос за аудио система 2+1

    При този 9-годишен телевизор звука ще е последния проблем. Интересно - нов ли го взе или 2-ра ръка ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #4

    Отговор: Въпрос за аудио система 2+1

    Вземи си саундбар с буфер или някакви компютърни. За друго ще ти трябва ресийвър и цената скача главоломно.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #5

    Отговор: Въпрос за аудио система 2+1

    Ако искаш приличен звук (който е по добър от повечето саундбар-и на пазара) вземаш
    Edifier S350db (2.1)) .Който се справя мн. добре със звука на филмите и музика.
    Свързваш го директно към оптичния аудио изход на телевизора.

    Ако, ще слушаш основно пряка реч, и искаш удобството на саундбара, тогава вземаш саундбар според бюджета.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    301
    #6

    Отговор: Въпрос за аудио система 2+1

    Цитат Първоначално публикувано от yeuyoga Виж публикацията
    Въпроса ми е какво точно да търся и да ме посъветвате какво да взема (що годе приемлива цена.) Благодаря предварително.
    уточни бюджета, щото "приемлива цена" е доста разтегливо понятие. аз например търсих бюджетен вариант и взех Creative Speakers Stage 2.1 - устройва ме перфектно според нуждите ми. включен е на HDMI arc и се командва и от дистанционното на тв. намира се за под 200 лв.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #7

    Отговор: Въпрос за аудио система 2+1

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Ако искаш приличен звук (който е по добър от повечето саундбар-и на пазара) вземаш
    Edifier S350db (2.1)) .Който се справя мн. добре със звука на филмите и музика.
    Свързваш го директно към оптичния аудио изход на телевизора.

    Ако, ще слушаш основно пряка реч, и искаш удобството на саундбара, тогава вземаш саундбар според бюджета.
    Това от личен опит ли е, че съм загледал този модел за филми, тв, спорт и от време на време музика (без да се прекалява) ? И няколко други:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за аудио система
    От DDVerni във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 17-02-12, 20:44
  2. Въпрос за аудио система 2+1
    От irr-lazio във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 31-12-11, 11:50
  3. Аудио система
    От yoyo1 във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-11, 03:01
  4. Препоръчайте ми аудио система.
    От Bra1nSicK във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 11-05-10, 19:29
  5. Аудио Система 5.1
    От Userz2k във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 10-06-04, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе