Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Rakeem

Съвет за стерео усилвател

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    57
    #1

    Съвет за стерео усилвател

    Здравейте. Имам колонки Eltax Monitor III .Та усновното питане ми е дали DENON DRA F101 ще ги захранва адекватно. В смисъл услилвателчето е малко 2х35W при 4ома и не знам дали ще се справя добре. Другото е ,че по принцип слушам музика по скоро тихо до нормално усилване на звука . И някъде четох че усилвателя колкото е по мощен толкова се справя по добре и е по качествен звука, особено ако се слуша тихо. Не съм наясно много в тази сфера ( извинявам се ако пиша глупости),затова ако може малко помощ. Ако трябва да сменя усилвателя с нещо по добро моля за предложения . Нещо втора ръка до около 300лв .
    ПС . Усилвателя за който питам DRA F101 ще го имам след десетина дни . Подарък от приятел.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Отговор: Съвет за стерео усилвател

    Би трябвало да си е напълно достатъчен, въпреки, че е част от минисистема май си е добре изграден. Вече дали всичко му е в кондиция е друг въпрос...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #3

    Отговор: Съвет за стерео усилвател

    Цитат Първоначално публикувано от пандов Виж публикацията
    И някъде четох че усилвателя колкото е по мощен толкова се справя по добре и е по качествен звука, особено ако се слуша тихо.
    Правилно си чел, но и колоните имат пръст в историята.
    Все пак това усилвателче е подарък, така че послушай на него, опитай се да ги чуеш и с истински усилвател, и след това си прецени дали искаш друг и колко си склонен да дадеш.
    Принципно за слушане на ниски нива с малки колони е хубаво усилвателят да има Лоуднес.
    tek одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    57
    #4

    Отговор: Съвет за стерео усилвател

    Благодаря ви, ще ги пробвам като получа усилвателя. Все пак можете ли да ми предложите нещо що годе качествено от нормалните стерео усилватели. Нещо втора ръка . Аз съм от хората които някак си се привързват към вещите които притежават така че бих искал ако купувам усилвател евентуално да е подходящ и за бъдещ ъбгрейд на колоните. Много ще съм ви благодарен на някое предложение за добър усилвател.бюджета не е много голям ,но ако може нещо до 500лв.Както вече казах не обичам да надувам музиката ,обичам да слушам нормално ,обичам по скоро топлото звучене (ако мога така да се изразя) слушам почти всякаква музика пускам от CD плеар, както и от компютър , слушам и радио.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #5

    Отговор: Съвет за стерео усилвател

    Значи следи по продавалниците за Marantz pm6004,5 или 6, според бюджета, като 5 и 6 са за предпочитане поради наличието на вграден дак. .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    57
    #6

    Отговор: Съвет за стерео усилвател

    Ok .между pm6005 и pm6006 разликата е в добавения на pm6006 оптичен вход ли . Мисля да търся един от двата . Имали защо marantz да държи малко по висока цена от останалите. Както и ми прави впечатление ,че примерно DENON има много повече избор от колкото MARANTZ( говоря за втора употреба).Ако съм разбрал правилно вградения DAC преобразува сигнала примерно от компютъра който е цифров в аналогов и по този начин се подобрява качеството . Един вид дори да свържа телефона към усилвателя той ще възпроизвежда качествен звук благодарение на преобразуването на цифровия сигнал в аналогов .Имали и DENON със DAC или за предпочитан е е MARANTZ . Извинявам се за многото въпроси опитвам се и да набавям информация като чета из интернет ,но все има нещо неясно .И последно когато имам DAC било то вграден или външен ,мога да използвам не чак толкова качествени източници на сигнал към усилвателя ,а възпроизведения звук ще е с хубаво качество.
    Знам ,че и колонките които имам не са хубави ,но за сега ще са те ,но ми се иска да си набавя макар и не чак толкова модерен ,но качествен усилвател .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    14
    #7

    Отговор: Съвет за стерео усилвател

    Цитат Първоначално публикувано от пандов Виж публикацията
    Ok .между pm6005 и pm6006 разликата е в добавения на pm6006 оптичен вход ли . Мисля да търся един от двата . Имали защо marantz да държи малко по висока цена от останалите. Както и ми прави впечатление ,че примерно DENON има много повече избор от колкото MARANTZ( говоря за втора употреба).Ако съм разбрал правилно вградения DAC преобразува сигнала примерно от компютъра който е цифров в аналогов и по този начин се подобрява качеството . Един вид дори да свържа телефона към усилвателя той ще възпроизвежда качествен звук благодарение на преобразуването на цифровия сигнал в аналогов .Имали и DENON със DAC или за предпочитан е е MARANTZ . Извинявам се за многото въпроси опитвам се и да набавям информация като чета из интернет ,но все има нещо неясно .И последно когато имам DAC било то вграден или външен ,мога да използвам не чак толкова качествени източници на сигнал към усилвателя ,а възпроизведения звук ще е с хубаво качество.
    Знам ,че и колонките които имам не са хубави ,но за сега ще са те ,но ми се иска да си набавя макар и не чак толкова модерен ,но качествен усилвател .
    За това между Denon и Marzntz нищо не мога да ти кажа, всичко е до модел, предполагам.

    1во ОБАЧЕ - DAC преобразува цифров сигнал в аналогов. Колоните ти няма как да възпроизведат директно цифров сигнал.

    2ро ОБАЧЕ - няма как да имаш лош дигитален сигнал (орязан) и след DAC да получиш хубав. DAC конвертира, а не създава информация. Аз съм с Marantz PM6006 и има огромна разлика дали плейваш през bluetooth или през лан плеър (ако моят EON може да се нарече така). Има и ралика дали е Spotify или Tidal HiFi източника, или си връзваш лаптопа и през USB слушаш FLAC (който се преобразува от DAC в аналогов). Затова, ако ще вземаш нещо, помисли и с какъв източник ще го захранваш.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #8

    Отговор: Съвет за стерео усилвател

    Цитат Първоначално публикувано от пандов Виж публикацията
    Имали и DENON със DAC или за предпочитан е е MARANTZ .
    Разгледай им моделите, но не виждам какво предлагане има на втортичния пазар, тук.
    Разгледай в английския ибей, има доста по-голям избор, преди 5г. взех пм6004 за 500лв. с доставката.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    57
    #9

    Отговор: Съвет за стерео усилвател

    Благодаря на хората които се опитаха да ми помогнат. Усилвателчето от известно време е при мен и го ползвам . Аз нямам ушите на HiFi манияците и чесно казано ми харесва как звучи със наличните ми колони, които за размерите си пак според моето усещане за музика се справят чудесно.
    НО...
    Все пак мисля да си взема нормален усилвател . И предложението за Marantz PM6006 или PM6005 ме устройва има хубави отзиви пък и аз не съм чак толкова взискателен по отношение на звука ,мисля ,че ще ме устройва напълно. Обаче има още нещо което искам да направя . Тъй като държа да ползвам стерео усилвател а не ресивер и особено в по бюджетния клас исилвателите не предлагат кой знай какви възможности за свързване. Та искам да си взема някакъв мрежов плеар ,през който да пускам сигнал на усилвателя. Та ако може и някакви насоки за такъв. Никога не съм ползвал и нямам никакви наблюдения за това устройство. Бюджета е максимум 1000лв.аз гледах Denon DNP-800NE като вариант ,който е на тавана на бюджета ми. Но нямам идея дали си заслужава парите.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #10

    Отговор: Съвет за стерео усилвател

    Щом ще взимаш и мрежов плеър, значи не ти трябва ампа да има дак.
    Вземи този усилвател https://exproject-bg.com/bg/tekhnika...pma-520ae.html
    Тъкмо да ги окомплектоваш, пък и ти е точно в бюджета, и е нов.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    57
    #11

    Отговор: Съвет за стерео усилвател

    А за това какво е мнението ви
    https://www.avstore.bg/denon-pma-900hne.html
    В някакъв германски сайт го намирам за 750 евро
    https://www.audioforum-berlin.de/de/...ma-900hne.html

    - - - - - - - - - -

    Бях пратил имеил . Отговорили са ми че могат да го изпратят до България за 770 евро с включена доставка

    - - - - - - - - - -

    И още нещо по добре ли е две отделни устройства примерно това
    https://exproject-bg.com/bg/tekhnika...pma-520ae.html
    и това
    https://www.avstore.bg/denon-pma-900hne.html
    или две в едно
    https://www.avstore.bg/denon-pma-900hne.html
    Този пост е редактиран от пандов; 26-05-23 в 15:57.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #12

    Отговор: Съвет за стерео усилвател

    С външния плеър ще е по-добре, най-малкото е със собствено захранване, вероятно предлага и повече функции.
    Колкото до амповете, 520 ще се справя по-добре на ниски нива заради лоуднеса, докато 900 на високи.
    Ако действително слушаш основно тихо, то 520 и мрежовия плеър е по-добър избор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 30-12-21, 16:54
  2. Стерео усилвател
    От Dares във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 05-06-21, 20:43
  3. Купувам стерео усилвател
    От alphabeta във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 25-04-16, 19:56
  4. Съвет за подходящ стерео усилвател.
    От drdido във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 08-03-15, 22:41
  5. Продавам СТЕРЕО УСИЛВАТЕЛ YAMAHA AX-570
    От max01 във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-11, 13:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе