Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 87

ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    148
    #1

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    На картинката долу се вижда разликата межу нормалната GeForce 6800 Ultra Extreme Edition и "оптимизираната". Съответно първия и втория резултат.



    Номера се получава като се преименува farcry.exe на fartcry.exe [:D]

    По тоя начин nVidiata не може да разбере кога да "оптимизирва" и изкарва нормални резултати.



    http://www.chip.de/news/c_news_11844422.html

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #2

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Хмм.... Ако преименувам notepad.exe на farcry.exe, дали ще ми чертае по-бързо буквите? [:D]



    Ако това наистина е така, това ще забоде последния пирон в ковчега на nVidia... [B)] [B)] [B)]

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #3

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Много съмнителен тест[8)]

    Все пак това не е върховия модел на nVidia,говори се за 512мb GDRII[:D]SOKET 939 и за 938....[:D]

    Та с ати май само тестове да си гледа човек[8D]

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #4

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    понеже явно не разбирам, си купувам( ако мога разбира се[B)] ) Intel и NVidia.



    п.п.



    нервите са ми по-скъпи от някакви си точки на "3DMark" !!!




  6. Member Аватара на king_pin
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    267
    #5

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Кво да ти кажа, и аз имам Photosho на компа!!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    От Ати действително публикуват много хубави картинки.

    За разлика от драйвъри.

    Пък и видеокартите им са доста по - проблемни.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    148
    #7

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">От Ати действително публикуват много хубави картинки.

    За разлика от драйвъри.

    Пък и видеокартите им са доста по - проблемни.



    <div align="right">Originally posted by D3BEPP*-*06/05/2004*:* 08:20:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Проблемна карта наричам такава която ти заема 2 PCI слота и ти изгърми захранването от нея. [:D][:D]

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #8

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Ами не искам да го обръщаме на спор, обаче конкретизирай картата, за която говориш.

    Аз наричам проблемна всяка карта, която не изпълнява нормално или въобще не изпълнява функции, с които съм я купил. Все ми е тая дали драйвъра е калпав или картата гърми захранването.

    Пък аз междувременно мога да опитам да изпрося мнения в тази тема от бивши фенове на АТи.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    това с мрънкането за оптимизациите винаги ми е било смешно. при равни други условия ли искате да правим тестовете? ами дайте да махнем 3d now, mmx, sse, sse2....



    освен това защо трябва да смятаме оптимизираните резултати за неверни? прави ли 100fps? прави. значи са реални. като искате brute force резултати сложете си една 2mb virge и играйте. аз ще си правя едни гадни "оптимизирани" 100fps и нека ми е гадно

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #10

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Колкото повече оптимизации, толкова по-добре.



    Дано някой ден производителите на игри се сетят, че това е тяхна работа. Не на nvidia или ati. Или поне да си пращат ключовите шейдъри там да им ги оправят...



    А що се отнася за бенчовете и за това, че резултатите не били истински: ташаци на рояци. Като се мери производителността на процесор се мери с най-оптимизирания вариант на съответния тест. Като се мери производителността на суперкомпютър, винаги се избира най-доброто възможно решение.



    Много е просто. Неоптимизираните неща са обикновено десетки, понякога стотици дори и хиляди пъти по-бавни. При абсурдни архитектури като i86, където никой не си прекомпилира кода за новия процесор, много пъти се е стигало до абсурдни изявления като "Pentium 4 е по-бавен от Pentium 3". Да, на неоптимизиран код. Или оптимизиран за P3. Само дето колкото и да го оптимизираш повече, на P3 по-бързо няма да тръгне. Съвсем не е същото обаче положението с новия процесор.



    Всичкото това плюене на оптимизациите просто СПЪВА развитието. И то сериозно.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #11

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Всичкото това плюене на оптимизациите просто СПЪВА развитието. И то сериозно.



    <div align="right">Originally posted by barnie - 06/05/2004 : 13:06:41</div id="right"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Принципно нямам нищо против оптимизациите за конкретни заглавия, но възразявам срещу начина, по който се правят те. Оптимизациите на конкретен продукт би трябвало да бъдат внасяни от неговите автори, а не от трети страни. На мен като на потребител искам да ми е ясно дали и как драйверът оптимизира дадена игра, както и дали и как това води до компромис с качеството на изображението. След като е очевидно, че в драйверите на nVidia са заложени алгоритми за оптимизация на конкретни игри, нека това бъде указано в документацията на драйвера или да бъде изнесено като отделен панел в драйверната конфигурация.



    Освен това, когато дизайнерът проектира една игра, той се ръководи от идеята продуктът да изглежда по определен начин на екрана. Смятам за некоректно производителят на една или друга видеокарта да променя решението на дизайнера само защото "неговата карта рисува синьото по-добре от зеленото".



    Не одобрявам такова скриване на оптимизациите дотолкова доколкото то ми пречи да си направя ясно преценка относно производителността на един или друг продукт. За мен това "хитреене" от страна на nVidia носи негативи за компанията и само по себе си би било достатъчно да ме откаже да си купувам повече техни продукти. Не обичам да ме заблуждават (да не кажа лъжат).



    Така че оптимизации - ОК, но не и по начина, по който ни се поднасят.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #12

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Ами какво да кажа, видях тестовете на Чичко Том и какво се оказа че само Топ модела на АТИ бори НВ40 Ултра, но ако се ползва OpenGL ДУХА СУПАТА. Винаги съм бил фен на стабилните карти, и не си копувам нещо, което може да е много яко, красиво или там каквото си искам, но не ми върши работа. На АТI им трябва чистка в отдела за драйвери, или май екипите дето пишат инструкциите за GPU им, нямат връзка с екипа по драйверите, но най-вероятно не си плащат дето трябва, т.е. на производителите на игри. Навремето имаше VOODOO къртеше мивки и на всичко вървеше, сега НВидиа са най-добрите карти за гейм от към непроблемност, ако някой ден АТI си оправят подръжката и всичко почне да им върви като хората може и да си взема от техните карти.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #13

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">.....На АТI им трябва чистка в отдела за драйвери, или май екипите дето пишат инструкциите за GPU им, нямат връзка с екипа по драйверите, но най-вероятно не си плащат дето трябва, т.е. на производителите на игри......

    <div align="right">Originally posted by LUDIA*-*07/05/2004*:* 00:47:59</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    по мое скромно мнение, в АТИ(драйвери) работят само "умници" от НРБ и СССР - такива дето знаят как да отбият "плана".



    за пр. на игри - не знам .



    <font color="blue">/offtopic/

    Canada suck's always



    /offtopic/</font id="blue">

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #14

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Като говорим за качество на картината, доколкото знам най-добро качество на картината имат Matrox ама "май" не са най-добрите в 3D-то.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #15

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    LUDIA: Какви мивки къртеше Voodoo в OpenGL? Ник'ви, щото бяха достатъчно глупави да излязат със собствен стандарт и да се пробват да кажат на света да духа супата. Е, знаем кой в крайна сметка я издуха. Спомням си как и тогава разни хора ми твърдяха, че всичко върви най-добре на 3dfx карти и колко яд ги беше че Quake 3 няма Glide. Тъпо им беше, че тройно по-ефтини карти като моето i940 или TNT се справяха значително по-добре от техните SLI-та. Щото Voodoo "кърти мивки" в OpenGL!



    nVidia също взе да дърпа назад от няколко години, но за щастие не толкова сериозно колкото ******нцата от 3dfx. Притеснява ме да не вземат и те да направят същия номер...



    Dark Skywalker: Оптимизации трябва да има, трябва да ги правят тези, които пишат игрите, до известна степен и шейдър компилаторите. Тактиката на nVidia в момента е глупава, не вярвам, че това е правилния начин да убедиш хората в предимствата на оптимизациите. Малка забележка: тези резултати МОГАТ да бъдат постигнати БЕЗ каквато и да било разлика в качеството. Понякога просто е нужно пренареждане на няколко инструкции за двукратно ускоряване на нещо, БЕЗ НИКАКВА ПРОМЯНА В ТОВА, КОЕТО ПРАВИ.



    Имаме един професор по алгоритми в университета (Aarhus), който почти винаги започва презентациите си с това:

    Правен е следния експеримент: имаме програма, която прави нещо. Хващаме кода на програмата и разменяме местата на някои инструкции без да променяме функционалността и. Мерим производителността на двете програми. Втората се оказва 20 пъти по-бавна.

    Защо?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 12-09-13, 00:55
  2. Nvidia 8400GT vs Nvidia Quadro fx1400
    От DENITO във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 05-03-12, 21:00
  3. nVidia
    От extreem във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 17-03-03, 23:38
  4. Quote: "NVIDIA AGP 8X GPUs..." www.nvidia.com
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 11-10-02, 15:53
  5. ati ili nvidia
    От cuci във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 36
    Последно: 24-04-02, 00:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе