Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 87

ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #16

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">LUDIA: Какви мивки къртеше Voodoo в OpenGL? Ник'ви, щото бяха достатъчно глупави да излязат със собствен стандарт и да се пробват да кажат на света да духа супата. Е, знаем кой в крайна сметка я издуха. Спомням си как и тогава разни хора ми твърдяха, че всичко върви най-добре на 3dfx карти и колко яд ги беше че Quake 3 няма Glide. Тъпо им беше, че тройно по-ефтини карти като моето i940 или TNT се справяха значително по-добре от техните SLI-та. Щото Voodoo "кърти мивки" в OpenGL!



    nVidia също взе да дърпа назад от няколко години, но за щастие не толкова сериозно колкото ******нцата от 3dfx. Притеснява ме да не вземат и те да направят същия номер...



    <div align="right">Originally posted by barnie*-*07/05/2004*:* 12:20:19</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    barnie@ ако може да обясниш какво общо има i940 и Quake 3 , че май по-куца катрта от нея и S3 не съм виждал[8)]

    А Voodoo наистина къртеше мифки[:D]OpenGL на Voodoo до голяма степен се обляга на софтоерно рендиране[?][?][?]

    Има едно Voodoo с четри процесора и 128МВ памет ,което все още държи класациите за най-скъпа видео карта[:D]


  2.  
     
  3. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #17

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Voodoo определено къртеше мивки... и други маловажни подробности: безпроблемни драйвери, прекрасно качество на картинатата и бързина... На Nvidia им трябваха много години, за да предложат същите неща. АТИ пък още са на път...

    kafka, не си прав за софтуерното рендиране. Glide на практика беше порт на OpenGL за Voodoo. Не случайно единствения шанс да се пуснат новите игри на 3DFX карти, е само ако са OpenGL.


  4. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #18

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Точно в Quake 3 i940 се справяше по-добре от Voodoo 2. Бая играехме двойката в Хемимонт и като излезе демото на тройката се засилихме веднага да го видим колко мазно ще върви на една от най-добрите машини във фирмата, не съм сигурен дали беше със SLI или само една двойка. Вървеше много зле и беше много грозно. Съседната машина беше с i940. За Glide тя не ставаше, но куейка вървеше що-годе добре и изглеждаше значително по-добре. Така става, като няма Glide в настройките...



    Къде всъщност да имат проблеми в драйверите, като единственото нещо, с което трябва да се съобразяват, си е техния собствен стандарт? Безпроблемни драйвери няма проблеми да имаш, когато стандарта е твой и винаги можеш да кажеш "Това не е бъг, това е ОСОБЕНОСТ". Дори и от нуждата да правят видео драйвер се бяха избавили с тази простотия с кабелчето, което ти излиза от видео картата, за да влезе в тяхната.



    Защо ли видяха толкова зор за да направят Banshee, реално първата им видеокарта? И защо хич не я биваше?



    Ако знаеш колко зор виждам в момента да се сборя с "особеностите" на видео рендерерите в DirectShow...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #19

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">....Пък аз междувременно мога да опитам да изпрося мнения в тази тема от бивши фенове на АТи.

    <div align="right">Originally posted by D3BEPP - 06/05/2004 : 09:54:16</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Няма Само бивши на Нвидиа има. Така и не разбрах какво им е на драйверите на Ати и къде са им проблемите... от 6-7 месеца имам 9700про , играя малоумно голям брой игри произведени от 97 до днес и единствената игра която има проблем е Rally Masters и то само в мултиплейър режим...затова пък подобрения и вариант, Rallisport Challenge върви перфектно !

    А, и не си мислете че опенгл-а на ати е чак толкова бавен...по-бърз е от на нвидиа directx-a Не че излизат опенгл игри напоследък де...а не се и очаква друго освен doom3

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #20

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">[quote]



    Няма Само бивши на Нвидиа има. Така и не разбрах какво им е на драйверите на Ати и къде са им проблемите... от 6-7 месеца имам 9700про , играя малоумно голям брой игри....



    <div align="right">Originally posted by KOKOSH*-*08/05/2004*:* 01:25:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    [:D]Като инсталираш новите/пък ако са бета[:I]/ ти се иска веднага да върнеп старите[:D]

    Радеон са доста зле и с DX да не говорим ако дигнеш малко резолюцията и гамата да речем[8D]

    Пусни си UT2004 с по-висока резолюия и на "masterful"...като се съберат повече ботове издъхва радеона а не задклавиатурното устройство[}][}][}]

    barnie i940 ... [?]

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #21

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Ами аз имах Манли 9500 про Гигабайт 5900хт и сега сам с асус 5900 чист .............. доста игри сам пробвал directx i opengl Нвидиа са по добри в opengl .... като скорост но като качеството на ati бих казал

    че не сам видял просто видимо се вижда как по добре изглеждат DX игрите на ати картите да не говорим за AA i AF ати там просто къртят [^]



    Ще кажете тогава защо си с Nvidia ........ www.pcsx2.net

    and

    GSMAX

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #22

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Приказката за драйверите на ATI е като приказката за това, че процесорите на Intel били по-стабилни от тези на AMD и че всичко работело по-сигурно на тях. Ами и това са ташаци на рояци. Особено като се има предвид Hyperthreading, което може да върши страхотна работа, НО прави системата двупроцесорна и излизат на лице хиляди бъгове свързани със синхронизация на нишки, които нормално просто не се виждат.



    @kafka:

    Примерът с този i940 ти го давам, за да се усетиш, че нещата зависят много повече от това кой на кого играе по свирката. 3dfx бяха "велики" докато бяха първи и светът пишеше игрите първо за тях и после за всичко останало. Когато оптимизираха за тях и само гледаха играта да върви как да е с останалите. Веднага им пролича какво всъщност могат, когато се появи сериозона игра, приемаща само стандартен OpenGL. Тогава се оказа, че дори и куцата i940 е по-добре, да не говорим за TNT.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #23

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Ами не знам как да ти отговворя, Барни. Освен да те поканя ти да подкараш Direct Draw acceleration и AGP Texture Acceleration на една видеокарта АТИ на един мой познат под Уиндоус ХР....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    13
    #24

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    <font color="blue">//offtopic znam 4e se tolerira kiriliza, no pisha mnogo bavno dori na phonetic, i pravya mnogo greshki, pak i dokolkoto znam tolerira ne zna4i zadalzitelno [] //offtopic </font id="blue">

    Az sam s Radeon 9100(R200). Draiverite za moyata (a predpolagam i vssi4ki s R200 yadro) sa mnoogo bagavi(osobeno Direct 3D). Az li4no predpo4itam da puskam igrite, koito poddarzat Open GL pod nego, nai-malkoto zaradi mnogoto extri koto poddarzat draiverite/RAGE 3D tweak na ATI za nego(line AA, fast AA line i t.n) a s tyah igrite izglezdat mnooooooooooooooogooooooooooo po-yako, pak i ne bavi mnogo (MDK2 s vsi4ki tiya blaginki kadrite pri 1024 spadat ot 196 na 188 nishto rabota, a pak CS 1,5 izglezda gladak maniii kefi ma a i cvetovete i kato zyalo kartinata e mnogo po-dobra kato ka4estvo ot vsi4ki NV koto sam vizdal . Za NV imat po-bezproblemno draiveri tova go priznavam, ma da znaete kolko NV sa mi izgoreli v razete vi e bedna fantaziyata. Pak moeto ATI nosi kvo li ne sam mu pravil (daze nyakoi elementi sa mu s4upeni ((blokvashti kondenzatori)ot edin priyatel shto li mu ya dadoh!))i raboti na pushka. Ta taka, i ATI i NV si imat +++++ i -------

    []

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    на мен пък защо нито една видео карта не ми е изгоряла в ръцете много се чудя...

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #26

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    barnie Duke nuken е играта заради която voodoo станаха популярни/направиха карта оптимизирана спецялно за Duke тоест точно обратното на това което твърдиш/[]а за i940 няма никакво инфо в нета[8D][:D]

    А като става въпрос за редеон имал съм VE,8500,9500/който се модваше-дрън дрън/-пълни дървета, а преди около 2 седмици пипнах и прехваления АСУС-9600ХТ,при по големите карти в бомбинг рън на UT2004 ,цикли на места ,които един gamers не може да остане равнодушен/800x600/[}]-OЧЕВАДНО е вече превъзходството на NVIDIA[8)][:D]

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #27

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Груба грешка от моя страна. intel 740.



    Добре, убедихте ме, няма вече да защитавам никого...

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #28

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Az syshto smqtam, che ATI sa dosta po-problemi, po-specialno imam opit s tqh w business/office sreda. Multi-monitor supporta im e ujasen. Control Panela garmi postoqnno, pri upgrade na driverite obiknoweno ima dopalnitelni problemi. interfeisa na driverite hich ne mi dopada, nvidia sa dosta po-podredeni



    Nqmat extrite, koito NVIDIA imat za multimonitor support, kakto i extri za DVI-D.



    No - kato cqlo edna karta q prawqt driverite. te sa naj, ama naj-naj wajnoto neshto.



    ATI sa slabi v driverite. edni i syshti bugove ne gi oprawqt.

    na vremeto bqh s maxtori G100, G200, G450 - sorry ama i te za nishto ne stavat. nenam kakva kartina vadqt (ne wijdam razlika s markova asus naprimer) ama.. s tiq driveri vechno v beta NE

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #29

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Вarnie,ти май не четеш подробно какво пишат хората, т.е. аз??? Аз правих описание на АТИ и НВ 40, а не за VOODOO. VOODOO го споменха като факт. Мога да ти кажа, че си спомням въпросният Интел 740, ами какво да кажа беше жалка работа, това че в QUAKE 3 правиля неща който не съм видял нищо не означава, поне за мен. Но да не се разправяме за минали работи.

    KOKOSH, аз лично за мен си имам теория как се пишат драйверите на АТИ. Първо се гледат най-скъпите и непродаваеми карти и се гледа да няма проблем с игрите, останалите ниши (средна и ниска) да ги духат ако искат. Я си вземи едно 9000 или 9100 и да те питам с колко игри няма да имаш проблеми. Не мисля, че разправям празни приказки, кой не е чел тук във форума за проблемите на притежатели на АТИ от ниският и средният ценови клас.

    Аде по-спокойно, споровете и караниците да ги оствим настрана и да погледнем така на въпроса: Аз ако имах фабрика за видео карти бих се блъскал в гърдите и бих ревял колко са добри и т.н., но реално никой от нас няма файда от това да се караме защото нито правим, нито продаваме определна марка. Ние сме просто консуматори, отиваме и си даваме парите за определ предмет. Поне за мен това изчерпва въпроса. Най-добре е за нас консуматорите да има конкуренция и така печелим ние, а не едноличен тиран на пазара(монополист) и той да коли и да беси както си иска, защото си помням какви бяха цените на първите VOODOO карти в БГ-една торба с пари.

  18. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #30

    ATI пак мачкат а nVidia пак "оптимизирват"

    Ludia, кога 3DFX са колили и бесили откъм цени? Voodoo никога не е струвало по 400-500$, най-високия им клас обикновено беше към 200$ (в България). Eдва когато NVidia станаха монополисти, си вдигнаха до небесата цената на видеокартите, и АТИ охотно следват техния пример. И това при непрекъснат спад на цените на останалите компоненти!



    А, и да се възхвалява 740, е меко казано.... смешно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 12-09-13, 00:55
  2. Nvidia 8400GT vs Nvidia Quadro fx1400
    От DENITO във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 05-03-12, 21:00
  3. nVidia
    От extreem във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 17-03-03, 23:38
  4. Quote: "NVIDIA AGP 8X GPUs..." www.nvidia.com
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 11-10-02, 15:53
  5. ati ili nvidia
    От cuci във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 36
    Последно: 24-04-02, 00:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе