Резултати от 1 до 5 от общо 5

ТВ-тунер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    2
    #1

    ТВ-тунер

    Имам един проблем и се надяжам да ми помогнете. Аз имам ТВ тунер карта AVerTV GO 007. Но с нея когато се опитжам да записвам файловете стават огромни (напр. 15 мин са 707 МВ). Какъв софтуер даси намеря за да не стават такива големи записите и да мога спокойно да записвам. Благодаря Ви предварително

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    ТВ-тунер

    Добре дошъл във форума! []



    Ползвай VirtualDub.

    Като преди това трябва да си инсталирал и някой кодеци. Най-често използваните например - XviD и (или) DivX. Преди да започнеш да записваш от настройките за Video - > Compression задаваш желания кодек и го конфигурираш. За да постигнеш добри резултати трябва даста да си поиграеш[]. Процесора е желателно да е над 1GHz.

  4. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #3

    ТВ-тунер

    И да добавя, че ако файла надхвърля 4ГБ, трябва да си на NTFS.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    2
    #4

    ТВ-тунер

    Pat, breii благодаря ви за ихформацията. Разрових се в настройките на тв-тунера и от там може да се намали размера на файла, но за сметка на качеството (то е просто отвратително)[]. Изтеглих си тази програма, която ми каза Pat но нещо не мога да разбера как точно работи. Опитах някои неща но стават дори по големи. Най-основното което не мога да разбера е дали с нея се обработва вече съществуващ файл или се правят някакви настройки преди започване на записване. Моля ви помогнете ми, че европейското си тече, а аз изоставам []

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    ТВ-тунер

    Може да се прави и capture и обработване на готов файл. В първия случай, като стартираш програмата от менюто -File -> Capture AVI - влизаш в режим за capture. Там от меню - Video - правиш съответните настройки за кодеци, формати, също така от Audio се правят настройките за формата за запис на звука. Аз лично препоръчвам да се прави в PCM 44.1Khz, a след това де се конвертира в MP3 или нещо друго.

    Разгледай внимателно всички менюта. Не са толкова сложни.Прави експерименти[] с различни настройки докато на теб ти хареса. Както казах по-горе ще трябва доста да си поиграеш.[8D]

    За обработка на готови фаилове - от меню File -> Open Video file... - отваряш желания файл, задаваш настроиките за Audio i Video, слагаш ако е необходимо филтри ..и т.н. Зависи какво искаш да правиш с дадения файл. Вариантите са много. Можеш ако искаш да правиш само монтаж - да изрязваш и съединяваш отделни парчета от един файл или от няколко файла, без да ги прекодираш, можеш да компресираш....и др. Накрая като си направил желаните настройки пак от меню File->Save As Avi... и изчакваш да завърши процеса. Времето за обработка е пряко свързано с мощността на процесора ти, количеството RAM памет, а в някой случай и с бързодеиствието на хард диска.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 30
    Последно: 05-12-22, 18:40
  2. PLS Help за тунер
    От Raziel във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 08-04-06, 23:12
  3. Тунер?
    От TOTOGADA във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-06-04, 02:14
  4. DVB тунер...
    От Raziel във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 29-05-04, 19:57
  5. Тв тунер
    От kik0 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-04-04, 16:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе