Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #1

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=30038



    NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR?



    На мен ми изглежда прилично, дори малко пресилено, но ако наистина е от играта а не някой фотошоп определено би било голяма "гъзария" и определено ще ме убеди да си взема nVIDIA срещу ATi

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    Ами честно казано малко съм раздвоен... От една страна винаги съм бил с nVidia (e, по едно време имах и i740) и от тая гледна точка ми е трудно да бъда обективен. От друга страна, четох разни ревюта (това е последното) и какво да видя. Първото притеснително нещо е табличката на втората страница: X800 отнася 6800 почти по всички показатели. Особено впечатляващи за мен са тактовата честота на GPU-то, texel и pixel fillrates и консумацията. Хубаво де, викам си, това са технически параметри, дай да видим пърформанса. Мдааа... X800 е по-добра при DX 8.1 (UT 2004), DX 9.0 (FarCry!) и при синтетичните тестове. 6800 се представя по-добре при OpenGL (CoD) и DX 7 (Q3). Това за FarCry ме изненада най-много, ама сега гледам са излезли FW61.11 и нещата вероятно ще си дойдат на местата.

    Така че, докато не видя данни за 6800 Ultra Extreme (+50МHz core), не знам какво да мисля...




  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #3

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    С новия патч farcry работи с PS3 и определено nVIDIA печелят. Нали хванаха че Ати чийтват в повече аспекти от nVIDIA, и на някакво руско ревю имаше тест на 6800U и x800XT без никакви оптимизации, и отново nVIDIA печелеше почти навсякъде, и то обедително, особенно в тестове с AA/AF.



    Само 1 забележка - Q3 е OpenGL игра

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #4

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    Да, така е, а x800 изобщо няма поддръжка на PS3.0 и VS3.0.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    Добре де.. и какво значение има, че тъпия FarCry с някакъв там пач и глупости вади някаква неземна картина!? Досега от 1000-та екстри които имат старите карти на Nvidia, колко реално се използват? 10-20?



    Когато има някоя функция която ATI поддържа а NVIDIA не, логично е никой програмист да не я интерпретира в engine-а. (обратното също е в сила).

    ---------------

    За мен са важни 2 неща - Скорост и Съвместимост.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #6

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    @DK

    Според мен точно в това има значение - да се вади някаква наистина неземна картина в реално време. Тъпa или не, FarCry засега е еталон в това отношение (лично мнение). Наистина това май до този момент е единственото приложение на голяма част от "1000-та екстри". А всъщност не съм наясно - коя "функция, поддържана от ATI не е интерпретирана в enginе-а на FarCry"?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #7

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    Е тва само си показват картинки, изобщо не е играбълно. Загледайте се в обхвата на кадрите 22-40 , 21-90 .... под 60 кадъра играта става походова стратегия... смех. Само да спомена на псевдо-разбирачите, които твърдят, че за човешкото око 25 кадъра е достатъчно. Да, така е. За кино е екстра. Преди да ревнат обаче, да си пуснат примерно Quake3 , да напишат в конзолата /com_maxfps 25 и да поиграят половин час. Мен ми става лошо на 5-тата секунда. Иначе си мисля, че когато игрите се сдобият с ray-trace ще е доста по интересно откъм реалност

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #8

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    Аз пък не мисля че скоростта е толкова важна - както се вижда разликите между 6800U и Х800ХТ е минимална. При тези обстоятелства разбира се че ще гледам потенциала, който евентуално може да се прояви ако не днес то например след 1-2 месеца, когато излезе някоя игра като DOOM3. Защото ако в сегашните игри картите са равностойни там няма да са, защото NV40 е изцяло нова архитектура, с PS3, Ultrashadow2, и най-вече 32х0 режима който ще се поддържа от engine-a на doom III.



    Както като в някой игри АТи-то е с 2-3% по бързо, АТи не са променяли нищо в архитектурата си, само са добавили пайпове и са дигнали таквотава честота. А ето че само разликата от PS2 до PS3 е към 10%, при положение че това са шейдъри писани за 2 и пооправени да вървят на 3, нека изчакаме игра която е написана и да видим.



    Този който си е направил труда да разгледа снимките е видял стените в катакомбите...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #9

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Добре де.. и какво значение има, че тъпия FarCry с някакъв там пач и глупости вади някаква неземна картина!? Досега от 1000-та екстри които имат старите карти на Nvidia, колко реално се използват? 10-20?



    Когато има някоя функция която ATI поддържа а NVIDIA не, логично е никой програмист да не я интерпретира в engine-а. (обратното също е в сила).

    ---------------

    За мен са важни 2 неща - Скорост и Съвместимост.



    <div align="right">Originally posted by DeathKnight*-*05/07/2004*:* 01:33:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    абе само аз ли забелязвам или последно време на по-готините (а и не само) игри в началото излиза логото на нвидиа. Дали нвидиа не спонсорира/подкрепя по някакъв начин разработчиците и дали в резултат на това няма да са по-съвместими с нвидиа игрите?



    Какво значи съвместимост при скапаните драйвери на ати?

    Половината игри ми забиват с повечето версии. За всяка игра да трябва да търся с кои каталист бачка?



    Не че и нвидиа последно време не развалиха качеството на драйверите си.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #10

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    >RAID хората мрънкат за проблеми с TRUEFORM и Farcry, иначе горе го казах принципно не конкретно за FarCry.



    >XaMaB абсолютно вярно твърдение за Nvidia, да спонсорират производители на игри, портнатите игри от PS2, XBOX имат страхотни проблеми с ATI. (Съдя по Halo и MetalGear Solid)... признавам това са моментни проблеми излизат пачове и т.н. но аз не подкрепям идеята да дам 500$ за видео и после нещо да не ми върви, както това стана с един приятел на който му пробутаха 9800 XT.



    >Последно от мен, не вярвайте на снимки не вярвайте на тестове, всичко са долни лъжи [] Чакам още Mollov да се изкаже компетентно, тъй като е пипал X800.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #11

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    Проблема в момента ми е, че още нямам 6800 платка "под ръка"... а иначе X800XT е голяма "метла", няма две мнения.... тука направо се плаша за к'ви неща става дума... някакви безумни кадри... 9800XT и 5950U са като low-end карти....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #12

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    Абе не е точно така аз с 9800 просто като включа АА АФ се получава много по голямо качество отколкото с FX 5900 .... драйвери драйвери ......... е те проблемите бяха с 8500

    сега няма такова нещо поне аз не мога да ги видя.Ати има много по голяма скорост при АА АФ просто 5900 се задъхва.

    PS 3.0 е още няма игри а като ги има 6800 ще е слаба..........

    Просто DX ---- ATI ------Microsoft

    Open GL ---- Nvidia ------- Linux

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #13

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    Лилос, говориш тъпотии. Комбинацията Ati & opengl & linux работи перфектно, повярвай []




  17. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #14

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    KOKOSH имах предвид че атито е по добре за DX игри но няма значение...



    P.S аз така и неможах да подкатам тия драйвери на ати под linux

    доста кофти работа ама това не е по темата .........


  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #15

    Вижте това (NV40 + FarCry + SM3.0 + HDR)

    Еми направи тема в линукс секцията и ше помагаме с каквото можем

    А и като гледам разработчици на опенгл игри не останаха много...да не кажем че е само един...

    Не щат да портват мръсниците, а емулацията wine/winex/cedega е пълна смешка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вижте това филмче... :-)
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 27-08-05, 21:24
  2. FarCry от ДВД на СД
    От Tyna във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 19-05-05, 11:19
  3. FARCRY от къде да я сваля
    От JM във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 07-08-04, 00:38
  4. Farcry=Sacred
    От TOTOGADA във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 11-04-04, 02:56
  5. NV40 - предположения
    От LordOfEvil във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 17-02-03, 03:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе