Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем със звуковата карта.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    3
    #1

    Проблем със звуковата карта.

    Звуковата ми карта е ISA, Philips PCA70SB, ползвам я от 7-8 години. Досега работеше без проблеми под Win 98. След като инсталирах ХР вече не работи. Опитах всякакви номера за да тръгне, не ще и не ще. Идеи някакви да я подкарам?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #2

    Проблем със звуковата карта.

    трябва ти драйвер за 2000/Me/ХР - потърси из нета




  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Проблем със звуковата карта.

    още по-любопитен въпрос е каква е машината, че има isa и е достатъчно бърза за xp []! нещо от рода на 700-800 max трябва да е, нали?

    иначе пробвай първо с driver, ако няма специално за тази карта, потърси сходни.. скалъпва се от няколко нещо - правил съм го за един гаден външен модем....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Проблем със звуковата карта.

    Vlado_g, аз доколкото знам още от 2000 година се знаеше, че в XP няма да се поддържа ISA, порадти това, че е остаряла технология. Ако някой е на друго мнение да ме поправи. Така че, едва ли ще намерих драйвер за ISA по ХР, просто такова животне не вирее. Най-добре си смени картата. WIN XP не вижда устройство ISA, а и не разпознава. Имах до преди година един Целерон 400@500, та с него си карах и ХР-то, а на дъното имах 3 ISA - АКОРП 6 ВХ 81, та имах си аз от 1999 г. един D-LINK мрежова карта ISA, но като си сложих ХР и умря нема и нема, питах търсих и намерих дадох я за замяна с PCI Реалтек. Те тва е!!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #5

    Проблем със звуковата карта.

    Първо не съм сигурен 4е ХП не поддържа ИСА слота:

    Моят съвет е:

    1) Виж в Control PAnel\System\Device MAnager naistina dali ima ISA ustrojstvo.

    2)Ако Windows е видял ЛАН Картата ти и няма драйвери за нея, то той трябва да я показва като непознато устройство, със Удивителен знак или Питанка. Това означава че нямаш драйвер и трябва да потърсиш допълнително в internet. Ако няма в Нета- за XP, то и такъв за 2000 ще свърши работа.



    3) Късмет!!!

  7. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #6

    Проблем със звуковата карта.

    Само като уточнение от практиката.Имам в къщи един Селерон 1,2 на дъно Биостар М6VLQ с ИСА слот И си работи този слот под ХР без проблем.Бях му сложил една ЛАН Реалтек 8029 която работеше.Та това е по отношение поддържа или не ХР иса слотове.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #7

    Проблем със звуковата карта.

    Към Zayo Bayo:

    RTL8029AS - <font color="red">PCI</font id="red"> Full-Duplex Ethernet Controller with Plug and Play Function, compliant to Ethernet II and IEEE802.3 10Base5, 10Base2, 10BaseT....

    Мисля, че в случая си се объркал...

    По темата:

    PnP хардуера за ISA си работи много добре под XP. Но ако не е PnP съвместим се изисква доста работа за да се подкара. Присъединявам се към мнението, че драйвер за XP/2000 вероятно ще ти реши проблема.

    П.П. Опитах се да намеря, но ми се струва че няма такъв - или поне аз не успях да намеря. Все пак, остава надеждата чипа на платката да не е PHILIPS, а на някой от големите производители - погледни го и кажи какво пише. Ако и това не помогне - една звукова карта не е чак толкова скъпо удоволствие.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    3
    #8

    Проблем със звуковата карта.

    Благодаря за отговорите на всички. Ще дам съвсем накратко какво съм се опитвал да правя за звуковата карта:

    - обърнах нета за драйвери и намерих само до Win 98, по-нови не намерих;

    - копирах данните от Device Manager/Properties/ Resources относно областите от паметта о прекъсванията и ръчно ги промених в ХР-то. Резултатът беше, че скролерите в прозореца за настройка на звуковата карта под ХР станаха активни, т.е. можеха да се местят бутоните за сила на свука и т.н., но звук така и не иска да излезе;

    - напълно съм съгласен, че нова звукова карта съвсем не е скъпа и не е проблем да я сменя. Вероятно така и ще направя. Но основната причина е че ТРЯБВА ДА И СТЪПЯ НА ВРАТА НА ТАЯ КАРТА И ДА Я НАКАРАМ ДА СВИРИ.

    P.S. Само за сведение; дъното ми е Acorp 5ALI61, процесор АМD K6-2 /450 MHz- старо и тъпо, но това е ситуацията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър
    От Gotmog във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 17
    Последно: 18-12-08, 12:12
  2. проблем със звуковата карта
    От BIZZART във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-08, 09:28
  3. Помощ Гаден шум от звуковата карта "Creative X-fi Extreme fidelity"
    От GOTHIC във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 29-01-07, 01:41
  4. кофти проблем с звуковата карта
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 23-04-05, 16:50
  5. Изгоря ми звуковата карта на Toshiba 6000
    От Vagabundo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-04, 20:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе