Резултати от 1 до 9 от общо 9

CMI 8738 - 5+1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #1

    CMI 8738 - 5+1

    Не мога да я подкарам тази карта. Има 5+1, което "уж" работеше (имах проблем с вградената звукова карта и вместо да ми сменят дъното (както се полага според мен) ми дадоха тази звукова карта, която не ми се струва много читава) След като ми я дадоха от сервиза включвах 4 колони (суббуфера ми е развален) без проблем, но ми се наложи се да преинсталирам уин-а, и след това, въпреки че всичко изглежда нормално (т.е. съм включил опцията от михер-а 5+1) ми подава звук само от стандартния (светло зелен на цвят) изход. Възможно ли е картата да се е повредила, или проблема е в драйвера?

    Тази карта ми се струва доста старичка. Възможно е да са ми сложили нещо second hand. Какво ли не правят хората за да спестят някой лев (т.е. да не ми сменят дъното).

    Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. Sed
    Sed е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #2

    CMI 8738 - 5+1

    Задай съответния режим на от самия уиндоус. Ако от уина режима ти е 2 колони и пуснеш в миксера 5.1, то ти ще имаш звук само за 2 колони т.е. звук само от зеления жак. Не стане ли така си изтегли най-новите драйвери на C-Media. Успех

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #3

    CMI 8738 - 5+1

    Проблемът явно е в драйверите. Опитах с няколко вида, но все същата работа. Относно режима на уиндоус-а @Sed - всичко си ми е наред, просто не иска да подава звук пущината. Дано да се оправи. Ако някои е имал подобни проблеми с такава звукова карта да напише 1-2 реда. Благодаря предварително!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    54
    #4

    CMI 8738 - 5+1

    До скоро бях със същата карта и имах същия проблем... При мен обаче се появяваше само с WDM драйвърите. Дори всички настройки да са както трябва звук имаше само от зелената букса...... решаваше се като почнеш да преминаваш през всички настройки на драйвъра (Apply-->OK-->Restart), след което пак се връщаш на правилните настройки. Но това е само за 4 колонки..... За суббуфер въобще и не посмях да се пробвам (имаше вероятност след поредния неуспех да си изхвърля PC-то през прозореца )

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    66
    #5

    CMI 8738 - 5+1

    От няколко дни имам същата карта но нещо саунда не ми харесва. Някой може ли да ми помогне. И какви са тия нови драйвери - от къде да ги изтегля? Моите са от оригиналния диск и нещо ми се струват доста старички - май са от 2002.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #6

    CMI 8738 - 5+1

    http://www.cmedia.com.tw/e_download_01.htm

    Подкарвал съм такава карта под Win2k с драйвери,свалени от горния линк и нямаше абсолютно никакви проблеми.Всичко си работеше безупречно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    54
    #7

    CMI 8738 - 5+1

    Драйверите са там кадето ти каза pland но според мен няма кой знае какъв смисъл да ги сменяш .... щом сега не ти харесва звука, то и с новия драйвер пак няма да ти хареса. все пак тази карта струва 9$, а за добър звук хората дават 300, че и повече

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    29
    #8

    CMI 8738 - 5+1

    При мен въпросната карта + 5.1 колонки си работят нормално.Драйверите от CD-то никога не съм ги ползвал.Известно време ползвах тези на Hercules.В последствие при ъпдейт на WinXp си качих някакви драйвери от сайта на микрософт.Нагласил съм ги в Уиндоса и миксера на 5.1.Филмите които са с АС3 звук ги просвирва през всичките колони а също и игрите които подържат 5.1 звук.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    28
    #9

    CMI 8738 - 5+1

    Здравейте, доста интересна карта обсъждате. Аз имах 4 -канална, а сега си взех 6-канална и Luxeon C5.1. И аз видях доста зор с инсталациите, но я подкарах на 6-те канала за Winamp i Media Player, лошото е че не мога по никакъв начин да накарам ТВ тунера ми да свири на повече от 2 колонки. Пробвал съм всичко от Pixel View Play TV Pro, и какво ли още не , BorgTV, CrisTV, , та до Dscaler и нищо не помага Като е включен и кабела за Center i Subbufer , даже няма и бас. Някой има ли идея да се пусне това чудо софтуерно на всички колкони? Благодаря предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. C-media 8738
    От BIZZART във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-08-05, 10:36
  2. C-media 8738 проблем
    От Bjasa във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 05-09-04, 17:08
  3. Коя е по-добра CM 8738 4CH или Creative CT4810
    От HGD във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 17-08-03, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе