Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Качествена музикална карта до $50

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Alexander
    Guest
    #1

    Качествена музикална карта до $50

    Здравейте. Наскоро си купих още един компютър, обаче му взех музикална карта Yamaha 744 2 Channels за $22, която се оказа голям буклук. Yamaha-та няма крайно стъпало (не може да се включат слушалки директно към нея), няма контроли за bass и treble и качеството на звука е много по-лошо от това на стария ми Sound Blaster 16 от 1994. Sound Blaster-a е на ISA слот и не мога да го сложа на новото дъно. Трябва ми карта за PCI слот, да има краен усилвател, и да има контрол на ниските и високите. И да струва до $50. Не е необходимо да бъде 5+1, surround, 3D и т.н. Ще я включвам към качествена уредба с качестени дървени тонколони. Какво бихте ми препоръчли? Thanks!




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #2

    Качествена музикална карта до $50

    Niakade biah vijdal skoro tzena za SB Live! OEM 55-59$. Ima vsichki ekstri. Creative 128 OEM struvat ~20$ no sa boklutzi spored men. Tezi dni mi kazaha dobri dumi za Genius SoundMaker Live i Genius SoundMaker Live 5.1 DVD. Tzenite im bili priblizitelno 20$ i 30$ saotvetno bez DDS. Vtoriat model bil po-chitav. No nito sam gi vijdal, nito chuval. Predi 2-3 godini kupuvah ot Victrix 2 modela Genius zvukovi karti i ostanah dovolen ot kachestvoto.




  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Качествена музикална карта до $50

    Хич не е мястото тук да се изказвам - не разбирам от звукови карти. Едно време имах SBLive ама при един ъпгрейд се наложи да го продам, че паричките не стигаха, пък и си купих настолно DVD и PC-то май не го използвам вече да ми пее... Както и да е - все си мисля, че в момента, както и преди 2 години SBLive е ненадминат. Имаше едно време Vortex-и, Yamaha, сега има Genius и не знам си още какво, но всичко е боклук при сравнение с продуктите на Creative. (разбирай SBLive, а не разни ефтинки модификации) Е май нищо не казах . В общи линии какво го мислиш - купувай Live да ти е мирна главата.




  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #4

    Качествена музикална карта до $50

    Съгласен съм с теб Admin, тези дни си смених стария SB AWE 32 за SB Live! 5.1 OEM и съм очарован от разликата. E удоволствието ми излезе ~ 70$, но не съжалявам. Но ако човек е с ограничени възможности може да хвърли и едно око на нещо по-евтинко. Не ги знам какви са сега тези нови Genius аудио карти, но преди 2-3 години имаха напълно прилични продукти на добра цена за retail.




  6. Alexander
    Guest
    #5

    Качествена музикална карта до $50

    Поразгледах моделите саундкарти в сайта на Creative и се оказа, че всички нови модели (дори и Live Platinum 5.1) нямат краен усилвател (built-in amplifier), което значи, че нямат и контрол на ниските и високите - голям недостатък според мен. Sound Blaster 16, 32, 64 имат краен усилвател 2 х 4W и към него може спокойно да се включат слушалки или малки тонколони. Единствената PCI карта със built-in amplifier е Sound Blaster 16 PCI. Някой виждал ли е да се продава някъде такава?




  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    99
    #6

    Качествена музикална карта до $50

    Az imam Creative SB Live!Value(1024) i toi sy6to e bez kraen usilvatel, no ima nastroika na bass i treble-(neznam dali tova ima6 predvid 6toto ne sam mnogo naqsno??)

    A 6to se otnasq do krainiq usilvatel, bqx 4el nqkade 4e ne se slaga za da ne izkrivqva zvuka pri usilvane(neznam do kolko e vqrno!!!!).




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #7

    Качествена музикална карта до $50

    Крайни стъпала не слагат за да не се оскъпява, а и ако има са мнооого дървени. Пък и то какво да ти сложат? 2х4 вата? За какво ти е? Какви колони ще захрани? най-много респромки... Направо си е тъпо... А и високи/ниски се регулират от предусилвателя...




  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #8

    Качествена музикална карта до $50

    Аз имам Creative Ensoniq AudioPCI (1371 и 1370), Live! Value и Yamaha 724.



    От тях звукът на Ensoniq-a ми харесва най-много.



    Kiril "Dreamer" Georgiev

    dreamer@savagenews.com

    ICQ# 46233045

    http://www.setcom.bg

    http://www.savagenews.com

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    158
    #9

    Качествена музикална карта до $50

    Dreamer,пусни си Higher State Of Consciousness на Wink на Ensoniq и после на Live!-a и ще видиш колко много от звуците с Ensoniq въобще не се чуват




  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #10

    Качествена музикална карта до $50

    Ами аз съм я дал на брат ми, той пък на друг човек... и май няма да стане скоро



    Kiril "Dreamer" Georgiev

    dreamer@savagenews.com

    ICQ# 46233045

    http://www.setcom.bg

    http://www.savagenews.com

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #11

    Качествена музикална карта до $50

    Alexander, наличието на регулатори за ниски и високи не се определя от наличието на крайно стъпало.



    pjMarvin



    pjMarvin@abv.bg

    ICQ:44404963

  14.  
     
  15. Ico
    Ico е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    11
    #12

    Качествена музикална карта до $50

    Имам CreativePCI128(точния модел е 4700)тя е с 2 канала обаче има краино стъпало на единия.






  16. Alexander
    Guest
    #13

    Качествена музикална карта до $50

    pjMarvin,

    Мерси за информацията. Това е нещо дето не го знаех. Разбирам много малко от електроника.



    За сега оставам с Yamaha-та - сложих я на стария компютър. Купих си нов модем и стария ми освободи единствения ISA слот, така че там сложих Sound Blaster-a 16, който работи чудесно.




  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #14

    Качествена музикална карта до $50

    Ami nqkoj moje li da mi obqsni kakwo znachi OEM i kakwa e razlikata mevdu OEM i Retail?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #15

    Качествена музикална карта до $50

    Alexander, ако ти се дават 50$,вземи си SB Live!.Аз смятам скоро да си

    взема Ensoniq, защото е само 20$ пък и Dreamer казва че била хубава

    (е не само той го казва...Аз съм си доволен от вградения Sound на

    дъното - Crystal 3D Audio, е имаше само малко проблеми с модема в началото,

    но после "свикна")



    Lamia, " SB Live! 5.1 OEM " - това Plantium ли е или не, че много не ги

    разбирам тези неща...?



    mixman, мискя че OEM е за крайни потребители.







    The_UFO

    the_ufo2000@yahoo.com

    http://www.theufo.net

    ICQ:94565641

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най-качествена фирма за климатици в Пловдив
    От ilia1984 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 91
    Последно: 22-01-22, 15:56
  2. Качествена RAM памет??!
    От ophelis във форум Овърклок
    Отговори: 15
    Последно: 22-11-18, 20:11
  3. продавам качествена рам ддр2
    От kazanova85 във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 30-07-11, 15:44
  4. Музикална загадка - шега
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 8
    Последно: 28-05-11, 20:08
  5. Програма за музикална обработка
    От tannoy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 13-12-06, 14:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе