Резултати от 1 до 11 от общо 11

ISDN и мрежа :))

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    6
    #1

    ISDN и мрежа :))

    Моят въпрос е малко глуповат?

    Кажете как може да се използва оптимално ISDN интернет от 16 компютъра? Интернета ще се ползва предимно за е-мейл.

    Offtopic:// Не се смейте много. На работата някой гений е решил, че така трябва да стане //:Offtopic



    Имаме 1 ISDN (Todos от промоциите на БТК) и 16 PC-та в мрежа. Как може да се направи да се ползва ISDN-а от всеки като модем, който е вързан към неговия компютър? Т.е. има ли начин да се шарне модема така както се шарва принтер, и да се набира от всеки в мрежата, за да не таксува излишни импулси. Така ако са влезнали 2-ма едновременно на третия ще му дава заето.

    Благодаря.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #2

    ISDN и мрежа :))

    по принцип се прави dial on demand router ама кажи на каква ОС си сложил ISDN-a

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #3

    ISDN и мрежа :))

    нямаш 1 ISDN защото можеш минумум 2 линии да имаш така казват от нашия телеком не дават по малко.Ако съм разбрал какво искаш да кажеш , защото можеш да имаш един пост но с повече линии , ако си с повече кажи

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    6
    #4

    ISDN и мрежа :))

    Да де ISDN-a е с 2 линии, но имах в предвид, че модема (Todos от тия на БТК) е само 1 и е вързан към 1 компютър. Явно грешно съм се изразил.

    OS е WinXP pro. В мрежата има 16 ПЦ-та с Win98,2000,XP. Искам да попитам дали има някакъв начин останалите потребители от мрежата да получават интернет, като избират модема като собствен, който е вързан към технити ПЦ-та? Т.е. Ако 2-ма са се вързали в нета с 64К (двете линии са заето естественно), на третия да му се отказва достъпа докато някой не освободи линия. Т.е. както се използва един шарнат принтер в мрежа по същия начин да се използва и този модем? Когато някой печата на принтера друг не може

    Такава мрежа трябва друг тип връзка. Кабелен нет например ама.....


  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #5

    ISDN и мрежа :))

    Мисля при теб решението е и двете да са на една машина , и от там да се пуска.За целта не мога да ти препочъчам софтуер , трябва да питаш някой друг

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #6

    ISDN и мрежа :))

    МИни на ADSL, вземи най-евтината оферта, и с ICS в Windows става, ако си сложиш и някакъв софт можеш да контролираш време, трафик, скорост на всички станции и др. неща

  8.  
     
  9. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #7

    ISDN и мрежа :))

    Proxy+ при него съм правил нещо подобно (с обикновена тел. линия). То може да накара модема на друг комп. да набира - не като собствен dial-up, но ефекта е същия. Но едновременно 2-ма да го ползват за 2 различни линии...мисля че няма да стане или поне аз такъв начин незнам.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    6
    #8

    ISDN и мрежа :))

    YG:

    Да ама как ще се прекъсва интернет връзката? Не искам като няма трафик да речем 5 минути прокси сървъра автоматично да прекратява връзката. Ако има друг начин (щот аз не знам такъв), или на някой ако му се е случвала такава тъпотия да казва моля.


  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    ISDN и мрежа :))

    Всичко това можеш да си го организираш с WinRoute Pro, както разпределението на Нета, така и включването и изключването на модема.

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #10

    ISDN и мрежа :))

    Правиш си dial-up c ISDN модема от компютъра, на който е вързан. Настройките са почти същите както на обикновен модем. По метода на проба - грешка мисля, че ще се справиш. След това пускаш един Network Setup Wizard и трябва да стане - щом си с WinXP допълнителните програми само проблеми създават.





    <font color="blue">P.S. MAKAPOB, ти да си виждал ISDN с една линия (то даже не е линия, ами канал)? Нещо да ти говори 2В+D? Или имаш предвид, че може да се пусне 2- и 4-проводно? Ако на теб не ти е ясно не давай съвети, за да не бъркаш човека!</font id="blue"> [8D]

  13. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #11

    ISDN и мрежа :))

    Bobar, всичко това е въпрос на настройка на software. Както ти е написал и Lupus и WinRoute ще свърши работа, но проксито за което ти казах е най-елементарния и интуитивен начин - имаш connect, disconnect, да разпада след определено време (подробности кое къде е не помня - отдавна съм го пускал).

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 13-09-08, 09:35
  2. Проблем с ISDN модем !
    От nas във форум Технологии
    Отговори: 4
    Последно: 29-10-04, 15:59
  3. LAN Интернет или БТК ISDN
    От nikolin във форум Мрежи
    Отговори: 18
    Последно: 04-01-03, 23:30
  4. ISDN - DSL ?
    От Yozo във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-02, 09:35
  5. ISDN достъп
    От Pecho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 25-02-01, 03:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе