Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Дълъг тв-оут кабел проблем!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #1

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    Значи проблема е следниа ... от пс-то ми до телевизора в хола има около 25 метра.. прекарал съм 75 омов коаксиален кабел за да вържа телевизора за тв-оута на картата ми... Обаче ако не извада антената сигнала от компютъра е нестабилен. А ако я извада всичко е ок.. Та мисълта ми беше дали е възможно да се измисли някав вариант да не вадя антената и да си оправя сигнала идващ от пс-то?

    можеби трябва да използвам накакъв елемент?

    някой да знае как може да си реша проблема?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    93
    #2

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    Проблема ти най-вероятно идва от това, че не е антена, а кабелна телевизия. Помага зануляване на кабела (оплетката) но не винаги. Опитай да занулиш кабела най-напред през кондензатор 1000pF/1000V. Ако все пак не си на кабелна, прегледай откъде ти минава антенния кабел и му занули оплетката директно.

    За другата тема, която си пуснал: За какво ти е да удължаваш, след като по смисъла си това е безжично устройство?

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    Проблема ти е най-вероятно е в следствие на разлика в потенциалите, поради различните маси на кабелите. Има много теми във форума по този въпрос - разтърси се и ще намериш решение.

  5. lil
    lil е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    115
    #4

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    Този проблем се решава с протектор за кабелна ЗЕВС-7

    Аз си купих такъв и си репих проблема, опитй и ти струва около 7лв.

    Успех!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #5

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    @lil

    Ако пробвам варианта с кондензатора с моята сръчност най-много да успея да спра кабелната на квартала , та за това да попитам за подробности за твоето предложение - къде мога да намеря такъв протектор?



    10х

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    Ако си в София, протектор може да вземеш и от тук:

    http://www.dtk-electronics.com/en/products.html

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #7

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    ) да забравих да спомена .. наистина съм със кабелна телевизия..

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #8

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    а и тука ме заплашиха че ако си държа кабелната и тв-оута включени едновременно ше ми гръмне тв-оута на каратта... има ли такава вероятност??

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    По принцип има, но ако си сложиш една от тия "джаджи", споменати по-горе, ще сведеш вероятността до минимум.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    аз пък прочетох че не е никак препоръчително и TV-out и кабелна да са в телевизор едновременно. риска да опукаш TV-outa е голям ( зависи от кабелната де )

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #11

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    обаче на мене не ми трябва само да си предпазя тв-оута а също и да си орпавя сигнала нали споменах че като са двете в телевизора образа от тв-оута е нестабилен и трепери

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    Включването на една от тия "джаджи" ти гарантира пълно галванично развързване - както на активните проводници, така и на масите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #13

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    което ще рече ? ясно че намалявам риска да ми гръмне тв-оута сигнала ще се оправи ли ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    93
    #14

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    Потенциалната разлика, за която ти говори Лупус, се получава от това, че кабела на кабелната телевизия не е занулен, въпреки че е в разрез с всички норми за безопасност. Ето защо по този кабел, който често върви в близост, а понякога пак в разрез с всички правила, и заедно със силовите проводници на захранващата мрежа, се индуктира напрежение и потенциала му никога не може да съвпадне с този на входа на твоя телевизор или ТВ-аута на компютъра. Галваничното разделяне, което Лупус предлага е добра идея, разбира се, но то ще елиминира напълно само постоянната съставка на тази разлика в потенциалите. ето защо положително ще усетиш ефект на подобряване на качеството на сигнала от ТВ-аута, но смущенията ще си останат - повече или по-малко забележими. За сметка на това 1000 на сто гаранция, че ТВ-аута на картата ти и входа на телевизора ти няма да изгорят при никакви обстоятелства. Така че, повече от препоръчително е да сложиш протектор дори само за да предпазиш телевизора си. А сигнала ти ще се изчисти съвсем, като занулиш оплетката на кабела от кабелната телевизия, ПРЕДИ протектора.

    Успех!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #15

    Дълъг тв-оут кабел проблем!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Този проблем се решава с протектор за кабелна ЗЕВС-7

    Аз си купих такъв и си репих проблема, опитй и ти струва около 7лв.

    Успех!



    <div align="right">Originally posted by lil*-*12/04/2005*:* 08:44:45</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Toзи протектор съм го препоръчал още преди 1 година във форума.

    Поставяш го и забравяш за описаните проблеми

    PS За Lan кабелът ти също задължителен протектора.Струва 10-12 лв зависи от кой магазин или оператор и с или без ДДС ще ти го продадат.Там е задължително заземяването,а ако нямаш възможност зануляването в най-близкият контакт./Можеш и да си удължиш жълтият на-често проводник до контакта със същото сечение./Иначе полза няма.

    И все пак , ако гърми наблизо издърпвай розетката на лан кабела.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Твърде дълъг дефрост, проблем ли е?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 06-01-14, 18:13
  2. Дълъг тръбен път при неинверторна Мидея 9-ка
    От Airfan във форум Климатици Midea
    Отговори: 18
    Последно: 26-07-11, 17:10
  3. Качествен дълъг D-Sub15 VGA кабел - от къде ?
    От rexxxxx във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-08, 15:36
  4. USB кабел колко дълъг??
    От Shegobieca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 18-04-05, 15:46
  5. Как да запиша дълъг филм на CD?
    От SET_time във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 8
    Последно: 29-11-03, 15:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе