Резултати от 1 до 9 от общо 9

Как да запиша дълъг филм на CD?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Как да запиша дълъг филм на CD?

    1). Как да запиша дълъг филм на CD, ако филма е над 70мин. (да речем 2-3 часа)?



    2). Ако трябва да го запиша на две CD, как и с какво е най-добре да го направя?



    3). Каква е разликата между Видео CD и Супер Видео CD? Каква роля играят файловете които се записват всеки път на Видео CDтата?



    4). Мога ли да си записвам филмите не на Видео CD, а като обикновени файлове AVI, MPG и прочее? Има ли разлика в качеството и каква е?



    5). Може ли Видео CD / Супер Видео CD да бъде мултисешън?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Как да запиша дълъг филм на CD?

    1. тия 70 мин, които ги пише на диска са 70 мин аудио !!! Филмите се мерят в Мегабайти, 2-3 часа филм може да е до 700Мб зависи от качеството но 3ч. хубаво качество е около 3CD-та

    2. Най-добре е да го направиш ръчно [], но ти сигурно не знаеш как.. не си уточнил филма на какво го имаш? на DVD, касетка или AVI-файл

    3. Разликата е качеството, но и двете са с трагично качество и вече никой не ги ползва...

    4. Да ! Няма такова нещо като обикновен AVI файл - ако е обикновен ще ти заема поне 200Gb на диска , AVI-та имат някаква компресия, примерно DIVX, XVID, MPG...

    5. Не съм сигурен. Но дори да може това на теб за какво ти е !?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #3

    Как да запиша дълъг филм на CD?

    пробвай на :



    http://forums.divx.com/?src=footer_forums_/index.php



    там има всичко, което човек трябва да знае...



    със съвети от там - правили сме "Starship Troopers" на 2 CD-та с DVD качество(стереозвук обаче)


  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Как да запиша дълъг филм на CD?

    set_time, предвид характера на въпросите ти - един приятелски съвет, ама наистина приятелски, не се заяждам:

    дай на някой приятел, който разбира да ти направи това, което искаш, или направо кажи какво търсиш. някои неща явно ти се нуждаят от доизсняване най-общо казано... deathknight ти е споменал това-онова, но има още много...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #5

    Как да запиша дълъг филм на CD?

    На мен за делене на филми ми препоръ4аха Virtual dub, ве4е има версия 5.18

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #6

    Как да запиша дълъг филм на CD?

    Мерси много за съветите, горе долу ми се изясниха някой неща []



    Конкретния филм е един големичък АVI file на Чикаго и един Гладиатор над <s>мегабайт</s> <font color="red">гигабайт</font id="red"> [:D] (стават грешки), но това няма никакво значение. Важен е принципът!



    FearMe благодаря, че си отделил време да отговориш на темата. Друг да ми свърши работата определено е най-лесно, но не това е целта, ако за всичко започна да търся приятели няма нищо да науча, предпочитам да се опаравям сам! Колкото повече човек си блъска главата, толкова повече научава []



    В общи линии и аз достигнагнах до извода, че май препоръчания от nniki Virtual dub ще свърши работа. Каква е разликата между него и Virtualdubmod and Virtualdubmpeg2 ?



    Можете ли да ми кажете кой софт. според вас е най-добър за редактиране на филми?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #7

    Как да запиша дълъг филм на CD?

    Аз също ползвам VirtualDub. Той не може да обработва MPEG-2, а VirrualDubMod и VirtualDubMPEG могат и там е разликата.

    На теб обаче не ти трябва MPEG-2, така че няма разлика какво ще ползваш.

    За да събереш филм от над гигабайт (предполагам, това искаш да кажеш, а не мегабайт?!?!) на 700 MB, колкото е едно стандартно CD, трябва да го компресираш с по-голяма степен на компресия, отколкото е сега. Освен това можеш, ако звука е 6-канален АС3, да го ре-миксираш на 2 канала (стерео). И двете неща обаче са свързани със загуби в качеството. В общи линии зависимоста е следната - колкото по-голяма компресия, толкова по малък файл и толкова по-лошо качество. Така че тук е важно да улучиш компромиса между размер и качество, което те задоволява.

    Тричасов филм обаче, смачкан на едно CD, става според мен с неприемливо лошо качество. Не че не става въобще, но не си струва. Аз например в момента се занимавам с LOTR II, който е 2 ч. и 57 мин. и на две CD-та не ми харесва [}] Смятам да го направя на три.

    Ако пък искаш да разделиш един AVI от (примерно) 1.3 GB, на две парчета, можеш да направиш това също с VirtualDub. Отваряш го, даваш "Video -> Direct stream copy" и "Audio -> Direct stream copy" и след това избираш "File -> Save segmented AVI". Там най-долу пише "file segment size limit" - напиши "700" и натисни "Save".


  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Как да запиша дълъг филм на CD?

    ок, нека бъде светлина []



    за рязането дори няма нужда от virtual dub, има avichop за тази работа. не само реже, а и оправя повредени индекси при предишно лепене на няколко парчета.



    за компресирането - ако тръгваш от vob file ( т.е. директен rip от dvd ) тогава имаш голям избор - може да използваш програми с готови настройки за 1,2,3 и т.н. cd-та при избор и на audio format и качество.

    за начало ще трябва да се спомена съществуването на съществуването на т.нар. codecs. какво представляват те няма значение, само е важното да споменем няколко от най-разпространените: mpeg1 - видео и супервидео дисковете, divx - революцията, която доведе до това кинокомпаниите да изпищят, и последващия хvid. divx и xvid предлагат най-доброто качество и компресия ( въпреки, че за степен компресия свалям шапка на 3ivx, но там качеството е друго...).



    та, като си си избрал codec, решаваш на колко диска искаш готовия филм. около 100 минути divx със стерео звук на 128 позволява bitrate в рамките на 700-800, докато xvid със същия звук позволява качване до 900 без проблем. оттук нататък ако искаш 5.1 звук бъди готов за два диска, а оттам можеш и да качиш bitrate-а на видеото.



    за елементарно редактиране на филм ( рязане, лепене... ) virtual dub върши работа. за сериозна работа има множество пакети. аз лично съм пробвал adobe premiere, videowave и pinnacle studio. всеки пакет си има свои особености и силни и слаби черти. premiere е най-разпространен, pinnacle studio взе по-миналата година награда за видео редакция и т.н. ...



    ако имаш някакви конкретни въпроси, питай. тук сме, за да си помагаме. съветът ми към теб беше не за да се заяждам, а да не прецакаш по невнимание нещо, което е важно - например единственото копие на сваление от камерата филм на сватбата на брат/сестра ти [:D]



    p.s. чикаго се разпространява на 2 диска, а гладиатор го има на 3.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #9

    Как да запиша дълъг филм на CD?

    Аз веднъж се пробвах с avichop, но не стана. С virtualdub става, но с easy video splitter e много лесно.



    БТВ Гладиатора на 3 диска с готино качество ли е? Тоя филм е велик, а така и не съм видял свестен рип досега. Все некви големи или калпави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Твърде дълъг дефрост, проблем ли е?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 06-01-14, 18:13
  2. GB Z77 D3H: еднократен дълъг beep POST code
    От Tougi във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-13, 11:33
  3. Дълъг тръбен път при неинверторна Мидея 9-ка
    От Airfan във форум Климатици Midea
    Отговори: 18
    Последно: 26-07-11, 17:10
  4. USB кабел колко дълъг??
    От Shegobieca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 18-04-05, 15:46
  5. Дълъг тв-оут кабел проблем!
    От Shegobieca във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 19
    Последно: 13-04-05, 14:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе