Резултати от 1 до 13 от общо 13

USB кабел колко дълъг??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #1

    USB кабел колко дълъг??

    Пичове накой може ли да ми каже колко може да бъде дълъг usb кабелът?Може ли да се удължи поне 5-10 метра?

    Имам usb bluetooth за компютър и трябва да му удължа кабела..

    ако накой знае колкко и как нека да даде съвет

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #2

    USB кабел колко дълъг??

    На някой дъна може да има проблем с дълги кабели, зависи от захранването което осигуряват на порта. Аз имам включена wi-fi карта с наставени два кабела по 4.5м = 9м и нямам проблем, работела е също безпроблемно и с още едно парче от 3м т.е. 11метра общо. Ако имаш проблеми все пак си вземи един активен usb хъб и го сложи по средата на кабела

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #3

    USB кабел колко дълъг??

    е значи с 5 метра usb кабел не би трябвало да имам проблем...

    .. понеже съм с 100 метрово bluetooth и целтра ми е да мога да си движа мишката от 20-тина метра ама бетона много спира сигнала и за това поне да се опитам да елиминирам едната от стените...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    USB кабел колко дълъг??

    offtopic

    А как виждаш през две стени, че ще си движиш мишката [:D]

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #5

    USB кабел колко дълъг??

    на телевизора в хола ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    49
    #6

    USB кабел колко дълъг??

    10 - 11 метра без проблем трябва да ти върви при повече късмет и до 15 може да стигне ама това вече е трудно постигаемо .... аз тия шмекерии сам ги правил с УСБ радио модемчета

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #7

    USB кабел колко дълъг??

    ок ман... а иначе тоя кабел мога ли да си го купя толкова дълъг или трябва да си го правя... смисъл дали се продава готов?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    49
    #8

    USB кабел колко дълъг??

    Тц ... аз не знам да се продава... аз лично с поялничето малко тинолче и колофонец и читаво парче UTP кабел от тоя за лан мреежи



    Съвет като поиш жиците гледаи да са увити успоредно ... трябва да се запази правата линия иначе се губи сигнала.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #9

    USB кабел колко дълъг??

    Не знам какви ги мислите, но по стандарт максималната дължина на USB2.0 кабела е 5 метра. За по-големи разстояния може да се ползват HUB-ове (със самостоятелно захранване) между отделните 5 метрови отсечки. Ако добре си спомням, по този начин може да се постигне дистанция не по-голяма от 30 метра с 5 междинни HUB-а.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    49
    #10

    USB кабел колко дълъг??

    а сега случаино да кажеш и от кои магазин да си купи таквизи модемчета и кабелчета дето парчето е 2 долара ... ебахти удалженитоебах чудото



    знам какъф е стандарта ама мизерията е маика на изобретенита ... са които си има $ дава които няма пита и научава нови неща ... за чии уи да давам колко там долара за глупости като знам че става и по лесно хммм

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #11

    USB кабел колко дълъг??

    Ghost, прав си но нищо не му пречи на човека да пробва да мине само с кабели и наставка без да се охарчва за хъбове.



    Светъл, ако дъното не може да захрани кабел на нужното разстояние ще си купува активен хъб, защото друг начин няма! Пък ако ще и специални спойки да прави - няма да му помогнат.

    И обърни внимание на начина си на писане!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #12

    USB кабел колко дълъг??

    Светъл, мизерията е майка на лошата хигиена..на нищо друго.

    Аман от разбирачи с поялници, дето "знаят стандарта" и после след тях трябва да се ходи да се оправя мазилото...

    За да спести 20лв, Баш-Майстора е в състояние да проведе опит, чийто неуспешен край би му струвал 5 пъти повече и за това била виновна мизерията....Смях!



    Специялно за теб, Светъл, изнамерих малко информация от "първа ръка", за да не цитирам повече по памет.



    www.usb.org, FAQ:



    http://www.usb.org/faq/ans5/



    Първият въпрос:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Q1: How long of a cable can I use to connect my device?

    A1: In practice, the USB specification limits the length of a cable between full speed devices to 5 meters (a little under 16 feet 5 inches). For a low speed device the limit is 3 meters (9 feet 10 inches).

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Вторият:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Q2: Why can't I use a cable longer than 3 or 5m?

    A2: USB's electrical design doesn't allow it. When USB was designed, a decision was made to handle the propagation of electromagnetic fields on USB data lines in a way that limited the maximum length of a USB cable to something in the range of 4m. This method has a number of advantages and, since USB is intended for a desktop environment, the range limitations were deemed acceptable. If you're familiar with transmission line theory and want more detail on this topic, take a look at the USB signals section of the developers FAQ.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    В секцията за разработчици:

    http://www.usb.org/developers/usbfaq/#cab1



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    1. Why are there cable length limits, and what are they?



    A: The cable length was limited by a cable delay spec of 26ns to allow for reflections to settle at the transmitter before the next bit was sent. Since USB uses source termination and voltage-mode drivers, this has to be the case, otherwise reflections can pile up and blow the driver. This does not mean the line voltage has fully settled by the end of the bit; with worst-case undertermination. However, there's been enough damping by the end of the bit that the reflection amplitude has been reduced to manageable levels. The low speed cable length was limited to 18ns to keep transmission line effects from impacting low speed signals.





    2. I want to build a cable longer than 5 meters, why won't this work?



    A: Even if you violated the spec, it literally wouldn't get you very far. Assuming worst-case delay times, a full speed device at the bottom of 5 hubs and cables has a timeout margin of 280ps. Reducing this margin to 0ps would only give you an extra 5cm, which is hardly worth the trouble.



    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Явно хората, измислили USB, не са такива големи експерти като тебе, ами що ли не идеш с поялника да ги светнеш как да включат радио-модем на 50км...Пък може и да ти дадат някой лев, та другия път да можеш да си позволиш да купиш истински USB HUB на огромната цена от 20лв...



    Със здраве и ти пожелавам нови и още по-големи успехи с поялника...


  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    49
    #13

    USB кабел колко дълъг??

    Мерси много за извадките и много съжалявам че нямам желанито да просветля създателите на тъз прекрасна технология с моите си умозрения. Да допълня момчето си попита дали може аз казах че може не за друго а защото съм го правил и то не веднъж ... съжелявам не съм инжинер не че и искам да ставам. Факт е че подобен кабел си работи без проблем и на мен това ми стига ... на никои не съм набутал поялник в ръцете и заставил да направи това и това. Факт е още че не бих дал 30 и кусур лева за 10 метра УСБ ... точка по въпроса за мен вие си чоплете по натам колко сам неграмотен и какви са стандартите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Качествен дълъг D-Sub15 VGA кабел - от къде ?
    От rexxxxx във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-08, 16:36
  2. Колко пари струва 1 метър оптичен кабел?
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-07, 17:41
  3. Дълъг тв-оут кабел проблем!
    От Shegobieca във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 19
    Последно: 13-04-05, 15:28
  4. Колко дълъг може да бъде кабелът на мишката?
    От Shegobieca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-03, 23:45
  5. Как да запиша дълъг филм на CD?
    От SET_time във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 8
    Последно: 29-11-03, 16:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе