Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

Избор на озвучителна система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #16

    Re: Избор на озвучителна система

    като стана дума за дефекти...и посредници :Р

    познавам двама души с модели на creative, които за период от 1 година след купуването им се прецакаха тия врътки и почнаха да правят описаното от HD. Тъй като ние сме софтуеристи, а не хардуеристи, а пък гаранцията е 2 години се наложи да се занимават с разни сервизи и т.н. Почвам да си мисля, че тия врътки са много бъгливи... От друга страна пък лоджитеците врътката за бас-а им е на самата колона, ама то аз тай или иначе не връткам по цял ден тоя бас ... за кво ми е да ми е под носа...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #17

    Re: Избор на озвучителна система

    Цитат Първоначално публикувано от zizu
    Благодаря на всички за мненията.
    Вижте аз за мен не бих си купил подобни колонки. Засега имам един усилвател 2х100 правен и две колони също съм си ги правил и не бих ги заменил с нещо подобно.
    Колонките ми трябват за едно приятелско семейство, което знае само бутона плей къде е. Искат да направят подарък на децата си/6-7 клас/ и са определили лимит от 130 лв. Затова се колебая между тези двете. Колкото до подкарването на 5.1 на тях едва ли децата знаят какво е това.
    Засега везните накланят към Creative-то.
    А пък нали знаете посредникът в какво положение се озовава като нещо после не се хареса или стане нещо дефект... :knuppel2:
    EDIT: Разтършувах се и наистина този модел DVD плеър няма аналогови 5.1 изходи.
    Това значи, че или се купуват аналогови колони (Creative) и външен декодер (който в Германия струва около 150 евро според сайта на Creative) или се купуват директно колони с включен такъв (цифрови колони) Creative Inspire GD580.
    Декодерът: http://www.creative.com/products/pro...6&product=9468
    Цифрови колони: http://www.creative.com/products/pro...5&product=9137
    Не знам дали Logitech имат по-евтини колони с декодер. Май само скъпите им модели имат.

    Между другото PS2 и XBOX са на същия принцип - трябва ти преофсионален ресивър с колони или колони за PC с такъв декодер, който споменах преди малко за да се насладиш на хубави ефекти.

    И отново да кажа: МНОГО добре ще е да се вземат колони с възможност за връщане (ако стане фал) и да се чуят как свирят, защото този критерии винаги и е бил и ще си остане много субективен, защото всеки човек има различни вкусове и усет.

    Дано съм бил от полза.

  4. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #18

    Re: Избор на озвучителна система

    Ееееее, година пак е добре, моята се скапа на няколко месеца още (може би след 2-3 месеца), аз ли много я връткам, тя ли бързо поддаде

    И говорим за врътката за усилването, някой да не е разбрал за баса.
    А явно са си дефектни тия тример-потенциометри, те по начало са направени по-скоро за въртене с отверка май , не за въртене с пръст.
    Като намеря време ще сложа снимки на моето решение, което засега обаче е "временно", ама за постоянно. Грозничко си е, ма пък върши работа. Иначе имам идея да му правя нова допълнителна кутия, за която да захвана този външния потенциометър, и също така да поместя старата кутия, щото пък безпроблемно да мога да си ползвам врътката за баса и изхода за слушалките. Ще го измислим някак си, още не съм работил по въпроса, щото то и тъй си работи

    Та молбата ми е, АКО НЯКОЙ ЗНАЕ къде продават точно такива врътки, да се обажда, ще купим няколко тона оттях
    Характеристиките и снимка на старата врътка също ще ги кажа, ама като намеря време
    Потенциометъра е с 5 крачета (3 за усилването на сигнала, и 2 за ключ - вкл и изкл на системата), 50 килоома е, 99,99999% съм сигурен, но ще погледна пак за всеки случай, тя моята врътка тъкмо е свалена и разглобена почти на съставните й части.

    Creative заслужават да се оплачем дружно заради тея потенциометри тъпи.

    Ае със здраве засега.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #19

    Re: Избор на озвучителна система

    Цитат Първоначално публикувано от HD
    Ееееее, година пак е добре, моята се скапа на няколко месеца още (може би след 2-3 месеца), аз ли много я връткам, тя ли бързо поддаде*
    ...
    Creative заслужават да се оплачем дружно заради тея потенциометри тъпи.

    Ае със здраве засега.
    Съгласен съм, че тия врътки са леко ала-бала, ама явно не си извадил късмет, защото врътката и на моите Inspire T3000 издържа поне 7 месеца. Продадох ги за да си взема MegaWorks и не знам как е в момента.
    Logitech пък не обичат да правят регулатори на баса на дистанционните си. Баса може и да не се регулира толкова често колкото volume-а, но никак не е удобно човек да се вре като къртица за да си го настрои. Ех, де да се внасяха Klipsch. Скъпички са, но откъм качество Creative и Logitech имат още да ги гонят.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #20

    Re: Избор на озвучителна система

    това много ли е гадно и може ли да просвирва THX DTS EX и други подобия.
    http://www.vali.bg/?group=&article=2...le_content.php

    Усилвател А920 MUSTEK - Гаранция: 12 месец(а)
    Усилвател + 5.1 Система/ 5 x 25W Speakers + 1 x 75W Subwoofer/ Цена:
    85.00 USD



    Продуктов код:
    PR-DVD-A920

    Производител:
    MUSTEK

    WEB:
    http://www.mustek.com.tw
    AMPLIFIER A920 MUSTEK

    Предимства:
    Вграден Dolby Prologic Decoder za цифров вход
    Вградена 5.1 звукова система/ 5 x 25W Speaker + 1 x 75W Subwoofer/
    Dolby fully decoded 200W Maximum
    Main and 6 Channel individual channel offset volume adjustment
    Automatic test-tone for speaker test
    Audio Equilizer & 2 Channel to 6- Channel prologic function
    LED Indicator and game- port input at front panel
    Output: Video Output, 6 Channel Speaker Jack with colour code label
    Input: A/V /front/, Audio Input- rear/ TV/VCR,AUX/, coaxial and optical digital input-rear
    Тегло: 3 кг /без колони/
    Дистанционно
    Размери: 360mm x 52 mm x 256 mm

    И още едно питаме много ли е гаден този продукт или си заслужава парата

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #21

    Re: Избор на озвучителна система

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    като стана дума за дефекти...и посредници :Р

    познавам двама души с модели на creative, които за период от 1 година след купуването им се прецакаха тия врътки и почнаха да правят описаното от HD. Тъй като ние сме софтуеристи, а не хардуеристи, а пък гаранцията е 2 години се наложи да се занимават с разни сервизи и т.н. Почвам да си мисля, че тия врътки са много бъгливи... От друга страна пък лоджитеците врътката за бас-а им е на самата колона, ама то аз тай или иначе не връткам по цял ден тоя бас ... за кво ми е да ми е под носа...
    ЕЕЕ с това трябваше да започнеш
    Добре че го няма в наличност в момента.

  8.  
     
  9. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #22

    Re: Избор на озвучителна система

    Не знам, ама ми се струва леко некомфортно баса да ти е на суубвуфъра, щото нали по принцип за да има пълноценен ефект от съраунда, субвуфето трябва да е долу на пода, представи си че си го нахакал из разни боклуци, омотал си го в кабели, и разни други джаджи, демек достъпа до него е затруднен .....
    Ама пък Креатива с тея врътки, дето не са "леко" алабала, ами са пълна скръб бих казал.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #23

    Re: Избор на озвучителна система

    Цитат Първоначално публикувано от noises
    това много ли е гадно и може ли да просвирва THX* DTS EX и други подобия.
    http://www.vali.bg/?group=&article=2...le_content.php

    Усилвател А920 MUSTEK - Гаранция: 12 месец(а)
    Усилвател + 5.1 Система/ 5 x 25W Speakers + 1 x 75W Subwoofer/ Цена:
    85.00 USD



    Продуктов код:
    * PR-DVD-A920

    Производител:
    * MUSTEK

    WEB:
    * http://www.mustek.com.tw
    AMPLIFIER A920 MUSTEK

    Предимства:
    Вграден Dolby Prologic Decoder za цифров вход
    Вградена 5.1 звукова система/ 5 x 25W Speaker + 1 x 75W Subwoofer/
    Dolby fully decoded 200W Maximum
    Main and 6 Channel individual channel offset volume adjustment
    Automatic test-tone for speaker test
    Audio Equilizer & 2 Channel to 6- Channel prologic function
    LED Indicator and game- port input at front panel
    Output: Video Output, 6 Channel Speaker Jack with colour code label
    Input: A/V /front/, Audio Input- rear/ TV/VCR,AUX/, coaxial and optical digital input-rear
    Тегло: 3 кг /без колони/
    Дистанционно
    Размери: 360mm x 52 mm x 256 mm

    И още едно питаме много ли е гаден този продукт или си заслужава парата
    Значи от това, каквото пишат, мога да заключа, че поддържа Dolby Prologic. Нищо не се казва за Dolby Digital, Dolby Digital EX и DTS, което предполага, че не поддържа. За изход пише, че има 6 аудио жака, което БИ ТРЯБВАЛО да е така: http://static.howstuffworks.com/gif/...io-outputs.jpg (левите 6 жака), от друга страна пише, че е и усилвател, което пък предполага, че можеш да свържеш директно тонколони. Описанието е объркващо. Дали е добро за парите си, не мога да кажа, защото не съм го виждал и чувал как работи. Принципно за такава сума ИЗГЛЕЖДА като далавера, но пък евтиното излиза скъпо. Такива неща се проверяват на място какви входове и изходи имат и по възможност да се тестват и как работят. Ако прецениш, че си струва парите, вземаш.
    Колкото до маркетинговия трик на Лукас и неговия THX сертификат, мога да кажа, че той не значи почти нищо. Значи, че отговаря на някакви минимални изисквания за възможности и характеристики. Понеже обаче за да преминеш през теста на сертификата трябва да кихнеш хубава сума (което и оскъпява продукта, ЕСТЕСТВЕНО), много производители просто не го преминават. Това в НИКАКЪВ случай не значи, че такива продукти са лоши! Напротив, напълно нормално е продукт преминал през теста и струващ някаква умопомрачителна сума да се представя значително по-зле от продукт без сертификата и съответно струващ много по-малко. Интерено как едно лого THX продава такива стоки и Джордж Лукас трупа пари от въздуха.
    Yamaha например няма да мине никога теста, защото нямат намерение да си разкриват DSP технологията, която е СТРАХОТНА. А това е Yamaha (доказано качество), не е кой да е. Не е да нямат пари да минат теста, просто имат тайни, които не искат да разкриват. ТНХ е тествано също от хора, които си имат техни предпочитания и представи как трябва да звучи дадено нещо. Понеже хората са различни, критериите също на всеки човек също са различни. Все пак ти, а не те ще слушат системата, затова е нужно на теб да ти харесва.
    Съветът ми е, когато се купува техника, да се ПРЕНЕБРЕГВА THX серификата. Пускаш системата, слушаш и преценяваш. Ако ти харесва как свири, купуваш, ако - не, не я купуваш. Ушите са решаващия тест.

    Цитат Първоначално публикувано от zizu
    ЕЕЕ с това трябваше да започнеш
    Добре че го няма в наличност в момента.
    Аз казах, че според мен тия колони няма да могат да се вържат успешно към DVD плеъра.
    Ако този, който купува, не му пука за качеството на звука или дистанционни и подобни, да взема каквото има там.
    Ако обаче, качеството има значение повече от врътка, тогава е хубаво да се изчака за да се чуят двата модела.
    Ако врътката* е проблем и купувача се страхува да не се скапе и това е по-важно от качеството, да взема Logitech-a.
    Ако границата на бюджета не е КАТЕГОРИЧНА, то тогава най-добрия избор (според мен) е Creative Inspire T5900.

    Цитат Първоначално публикувано от HD
    Не знам, ама ми се струва леко некомфортно баса да ти е на суубвуфъра, щото нали по принцип за да има пълноценен ефект от съраунда, субвуфето трябва да е долу на пода, представи си че си го нахакал из разни боклуци, омотал си го в кабели, и разни други джаджи, демек достъпа до него е затруднен .....*
    Ама пък Креатива с тея врътки, дето не са "леко" алабала, ами са пълна скръб бих казал.
    На обратни мнения сме * Врътките не са пълна скръб, а са леко ала-бала, поне по мои наблюдения. Вярно, че не запазиха оригиналното си усещане при въртене, но за 7 месеца при мен не се скапаха, а аз не е да не съм ги ръчкал.
    Регулатора на баса да ти е на уфъра е не леко некомфортно, АДСКИ некомфротно е.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #24

    Re: Избор на озвучителна система

    e колко чест го връткате тоя бас бе хора? за какво толкова?
    да не говорим, че за някоя фина настройчица може да ползвате софтуерното базикане... , за тези които имат свесна карта с "хардуерен еквалайзер", което според мене си е задалжително за да усетиш съраунд система...

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #25

    Re: Избор на озвучителна система

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    e колко чест го връткате тоя бас бе хора? за какво толкова?
    да не говорим, че за някоя фина настройчица може да ползвате софтуерното базикане... , за тези които имат свесна карта с "хардуерен еквалайзер", което според мене си е задалжително за да усетиш съраунд система...
    Приемам, че това е във връзка с моя пост. Аз например бих я въртял ако усилвам колонките. Понякога събуфера се задавя ако му идват в повече ниските и изкривява звука. Това не е приятно за слуха (поне моя) и се налага, макар и леко, да регулирам нивото на баса.
    "Софтуерното бъзикане" е важно, да, но то определя честотите, които да се подават към системата, и силата им, но НЕ и силата на звука на баса. Мислех, че се разбира от само себе си. Едното не може да компенсира изцяло другото и обратното. Звука ще е добър ако се настроят и двете добре.
    Да дам пример с храна: едно е да е пикантна и колко пикантна, друго е да е в повече като количество в чинията.*
    Колкото до усещането на сърраунд система, ами... то хардуерния еквалайзер е задължителен за всеки, който се интересува от качествен звук и има поне 2.1 колонки, ама не от най-калпавите. Да не говорим за хора със скъпа апаратура, била тя колонки за PC или усилвател с колони.*

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #26

    Re: Избор на озвучителна система

    аз съм за logitech-a определено, вярно за музика малко му се губят средите, но това е проблем на всички ефтини системи (под ефтини разбирам под 200$)

    тва са колонки за филми и за игри

    ако ти попаднат лабтек взимай тях - никой не може да им се опъне - аз имам 2 колонки без отделен суб-ууфър, и всеки път като ги чуе някой за сефте и гледа под масата дали има суб... и все им е трудно да повярват че толкова малки колонки (спин70) давят такъв дълбок и плътен бас. И многоканалните им системи са със същото качество, така че ако ти попаднат ти препоръчвам най вече тях...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #27

    Re: Избор на озвучителна система

    може ли някакъв линк на лабтек тонколони.
    Днес чух в техномаркет* ресивър денон avr2105 i tonkoloni* yamaha ns515f* *и много ми хареса звука. Не мога да намеря в наличност* в някой магазин* 1906 i* 1706* и не вярвам да усетя* разлика .
    От евтините компютърни колонки от сорта* на 200-320$ без ддс* в мостбг* * никак не ми харесват, ама никак
    тези обаче свирят добре
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09007573

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #28

    Re: Избор на озвучителна система

    еми зависи какво искаш човек - ако държиш на перфектно аудио ще ти излезе много солено

    преди 2-3 седмици гледах система yamaha мисля че беше 8.1 - 8 100-ватови сателита по 250$ всеки, изработени от специални материали според задачите си, с честотни характеристики до 60Кхз (знам че над 20Кхз не се чува, но за сметка на това се усеща, не с уши, но с други ограни), 250 вата бас от 18Хз... и рисийвър за 5000$ с 1000 емулации на известни конрецтни зали, театри, кина и т.н. с автоматични корекции на звука спрямо помещенитето


    потекоха ми лигите чесно, ама толкова пари.... не ще събера скоро

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #29

    Re: Избор на озвучителна система

    logitech-a не издъхва откъм бас... никога...дажа по-скоро трябва да се наалява...

    за labtec-a сред първите ми колонки имаше едни labtec-и 2.1 бях си ги взел за 20 еврака на няква разпродажба

    много яки

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #30

    Re: Избор на озвучителна система

    Цитат Първоначално публикувано от LordOfEvil
    аз съм за logitech-a определено, вярно за музика малко му се губят средите, но това е проблем на всички ефтини системи (под ефтини разбирам под 200$)

    тва са колонки за филми и за игри

    ако ти попаднат лабтек взимай тях - никой не може да им се опъне - аз имам 2 колонки без отделен суб-ууфър, и всеки път като ги чуе някой за сефте и гледа под масата дали има суб... и все им е трудно да повярват че толкова малки колонки (спин70) давят такъв дълбок и плътен бас. И многоканалните им системи са със същото качество, така че ако ти попаднат ти препоръчвам най вече тях...
    За средните съм съгласен. Колкото до Labtec-а, не съм ги чувал, видях ги на сайта им. Не вярвам чак такъв звук да вадят, че хората да се съмняват дали няма събуфър. Може и така да е ако тези хора имат ниски критерии. Според сайта слизат до 80Hz. Имайки предвид, че на T3000 долната граница я дават 40Hz, а в действителност почти не стига чак до там, и е ефективен най-вече около 60-70, нещо ме съмнява тези две колонки да са ефективни толкова към 80-те херца. По-скоро са ефективни да речем около 100 до 150, а при наличието на такива честоти без по ниски, не би трябвало някой да предполага наличието на уфър. Напълно е възможно да предизвикат учудено кимане, че свирят добре. Аз така кимах на Creative SBS230 2.0. Aма чак пък за уфър. Малко пресилено ми звучи.

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    logitech-a не издъхва откъм бас... никога...дажа по-скоро трябва да се наалява...

    за labtec-a сред първите ми колонки имаше едни labtec-и 2.1 бях си ги взел за 20 еврака на няква разпродажба

    много яки
    Никога?!? Е, тука вече не се усети какво каза. Честно. Впрочем, не знам дали говориш конкретно за тоя модел или въобще, ама дори и второто да е, пак е пресилено. Искаш да кажеш, че можеш да надуеш нивото на уфъра и volume-от на МАХ (при настроен еквалайзер за нормално слушане) и уфъра ще възпроизведе звука без да го изкриви и деформира?!? Това вече е смешно. Звучи ми като реклама на WS Teleshop.
    Чувал съм немалко модели Creative и Logitech в магазини и винаги Creative са ми харесвали повече как звучат. И откъм високи, и откъм ниски. Не казвам, че разликата е голяма, напротив малка е, но за мен Creative ще си останат по-добрата фирма (дори и с малко). За сила на звука не се наемам да говоря. Дори суб-а на Inspire ми допада повече от този на I-Trigue серията.
    Все пак Creative имат повече опит в аудиото от Logitech, а и не мога да приема, че Logitech са по-добри във всичко от Creative. Creative може и да нямат най-добрите звукови карти, но поне откъм колони го докарват. Даже бих казал, че това е единственото, което го могат наистина добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на аудио система за озвучаване ( тв )
    От gurcayy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 12
    Последно: 16-02-15, 18:38
  2. Сборка на озвучителна система
    От ssamm22 във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 18-09-14, 07:25
  3. Съвет за избор на аудио система
    От m.parushev във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-12, 14:55
  4. Избор на система до 600 лв.
    От Tafkooo във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 15-10-11, 16:41
  5. HELP!Избор на ДВД система
    От SHB във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 12
    Последно: 16-09-07, 19:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе