Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем със звука

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    2
    #1

    Проблем със звука

    От известно време,от около месец и нещо както си свири музиката от колонките,и по някое време звука тотално се скапва.После след известно време като по чудо се оправя.Преди няколко дни смених захранването с Фортон 300 вата,отворих старото захранване и вътре имаше няколко изтекли кондензатора.Сложих новото,всичко си вървеше,музиката,филмите,докато изведнъж звукът тотално се скапа,темпото на песните стана ужасно бавно,с много пращене,изобщо ужас,при пускане на филм,филмът тръгваше,но с голямо насичане, компа тотално заби,не можех да мръдна курсора на мишката .Както си стоеше към 10 секунди забил се появи син екран,който обяснява къв бил проблема:BAD_POOL_CALLER ,следват разни обяснения, и накрая има Technical information:*** STOP:0x000000C2(0x00000040,0x00000000,0x80000000,0x00000000)
    След синия екран директно преинсталирах Уиндоус ХР,инсталирах всички драйвери,кодеци и тъй нататък,пробвам да пусна песен на Уинампа,песента тръгва,но никакъв звук братче.Аудио драйверът отказва да се стартира.Така си вървя компа около час,след което го изключих.След известно време пак го включвам,зарежда си се драйвера пускам песен на Уинампа и тя тръгва със съвсем нормален звук,но "щастието" ми не трая дълго ,след не повече от час звукът отново се омаза както си вървяха песните.Драйверът за аудиото си вървеше,разпознавайки,че има колонки,но както казах звукът се беше тотално скапал,в смисъл че се чуваше само някакво ужасно бучене,по-ужасен звук не съм чувал.Иначе се усъмних да не са се скапали колонките,но едва ли е от тях тъй като пробвах и слушалките,звукът беше абсолютно същият.Колонките са Аудитек 2.1 ,най-много по 5 вата да са.Конфигурацията ми е следната:дъно:Gigabyte 8IPE1000-G памет:2x256 DDR 400 процесор:Celeron D 2.4 GHz твърд диск:Hitachi 80 Gb SATA видеокарта:GeForce 5500 128 Mb/128bit оптично устройство:CD RW Philips захранване:от септември 2004 до преди една седмица PLC 350 W,от една седмица е Fortron 300 W PFC 12cm fan.Почти съм сигурен,че проблемът е в хардуера,очаквам вашите мнения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    26
    #2

    Re: Проблем със звука

    здравей,

    Щом си със WinXP, има ли инсталиран service pack - ако не като за начало пробвай да сложиш рилийзнатите до момента - не мога да ти кажа конкретно дали единствено SP1 ще е достатъчен в случая. Кажи после какъв е резултата.
    Има вероятност посочената от тебе грешка да няма отношение към звука. Грешката се появява когато два източника се стремят да освободят един и същ сегмент от паметта едновременно и има повече отношение към Windows disk caching.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Проблем със звука

    само да питам , въпреки че ми намирисва на скапана аудио карта
    пробвал ли си с външна карта ?

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    2
    #4

    Re: Проблем със звука

    Компа е още в гаранция и не съм пробвал,затова се чудя какво да правя

  6. Junior Member Аватара на milev
    Тук е от
    Apr 2005
    Живее в
    обл.Варненска
    Мнения
    51
    #5

    Re: Проблем със звука

    101% че е от аудиото и аз имах същия проблем но накрая ми писна и почнах да бъзикам симедията докато не я изгоря и я гръмнах на края с един усилвател,в момента в който я махнах проблема се оправи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със звука
    От Sez във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-15, 20:18
  2. Проблем със звука!!!
    От stefan_sv във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 24-09-11, 13:43
  3. Проблем с звука
    От d8i3a7n във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 21-04-09, 21:09
  4. Проблем със звука!!!
    От commguy_79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 10-02-04, 13:45
  5. Проблем сас звука
    От Foxman във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 08-01-04, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе