Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с звука

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с звука

    Здравейте,от скоро имам следния проблем с колонки Luxeon 5+1 купени преди доста време.Проблема започна когато си смених кабелите за колонките с по-качествени.Шума се появява от начало при пускането на PC-то и продължава около пет мин след това.Постепено стихва докато накрая изчезне напълно.Шумът наподобява пръщене,като в самото начало при пускането на PC-то е най-силен,като постепено стихва и накрая почти не се чува.Трябва да допра ухо до някоя колонка,за до го чуя.А съм сигурен,че проблема не идва от кабелите.Само да уточня,че кабелите са доста скъпи 24 лв. общо за три броя.Нямат нищо общо със старите ми боклуци.Но противно на всякакви мой очаквания се появи този шум.Някой има ли представа къде може да се крие проблема?Звуковата ми карата е наскоро купената X-FI XTREME GAMER и не вярва, да идва от нея проблема.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Проблем с звука

    Да питам , колоните заедно с компютъра ли ги включваш или си стоят винаги включени? Както описваш проблема ми се струва кондензаторен ама едва ли ще е от звуковата карта която за парите си е доста читава (казвам от личен опит).

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    4
    #3

    Re:Проблем с звука

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Да питам , колоните заедно с компютъра ли ги включваш или си стоят винаги включени? Както описваш проблема ми се струва кондензаторен ама едва ли ще е от звуковата карта която за парите си е доста читава (казвам от личен опит).
    Колонките ги включвам заедно с компютъра,но странното е,че със старите кабели от по един лев нямам този проблем?!?Реално проблема започна след,като купих скъпите кабели,които наистина са много качествено направени и са маркови.Не са HAMA,хората от магазина за авто аудио техника ми обясниха,че са две класи над тези на HAMA съответно и цената си е солена.Двата чина отпред са в златен цвят а самите стерео жакове са масивни,но си паснаха идеално на звуковата карта.До колкото старите ми кабели трябваше да се дялка за да влезнат и трите в звуковата карта.Сетих се още едно нещо.Без да искам обърках стерео входа на звуковата карта с оптичния и вкарах стерео жака в оптичния вход на звуковата карта.Това може ли да доведе до някакъв проблем с звуковата карта?Благодаря за коментара.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Проблем с звука

    Остави ги пуснати тази вечер колоните и утре като си пуснеш компа виж дали го има ефекта. Колкото до кабела , нагледал съм се на ментета с "фейс лифт" и изглеждащи скъпо

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    4
    #5

    Re:Проблем с звука

    Добре,благодаря за помоща!Колкото за кабелите наистина е така,че няма гаранция дали са маркови или ментета.Трудно човек без опит може да се усети кое е истина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със звука
    От Sez във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-15, 20:18
  2. Проблем със звука!!!
    От stefan_sv във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 24-09-11, 13:43
  3. Проблем със звука
    От nasko_sz във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 05-12-05, 19:14
  4. Проблем със звука!!!
    От commguy_79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 10-02-04, 13:45
  5. Проблем сас звука
    От Foxman във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 08-01-04, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе