Резултати от 1 до 10 от общо 10

Problem sus tuner AverTV studio 303

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #1

    Problem sus tuner AverTV studio 303

    Имам един малък проблем със тунера,по принцип всичко е нормално ,но при запис се получава лек дефект ,при резолюции от 384 x 288 и нагоре картината по време на запис ми излиза със зелен екран ,като това се получава само при recorde, а при time shift не се получава ,иначе файла не е дефектен ,после може да се гледа ,въпроса ми е защо се получава това ?също така си дръпнах новиите драивери ,но не се инсталират ...конфигирацията ми е следната CPU Semmpron 2600+ RAM 512 дъно ASROCK K8NF4G използвам си вграденото видео .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #2

    Re: Problem sus tuner AverTV studio 303

    Имам същия AverTV studio 303 и при мен всичко върви добре.Предполагам,че проблема при теб е от видео-картата.
    Няма смисъл от високи резолюции,по-добре вдигай бит-рейта.Аз съм стигал до 10 000 Kbits/s при кепчване от камера(
    формат MPEG1,резолюция 352/288). После можеш да си го обработиш както искаш.
    Ако имаш възможност вземи от приятел добра видео-карта и пробвай дали ще направи същото - тогава можеш да решиш дали ти трябва ново видео.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #3

    Re: Problem sus tuner AverTV studio 303

    Аз имам същия тунер и днес ще взема точно такова дъно като твоето със SEMPRON 3100+. До ден два ще ти кажа дали и при мен го има този проблем. ИСкренно се надявам да е някоя нелепа история(Лоши видео драйвери, видео настройки и т.н.) Може драйверът за видеокартата да е кофти и затова да става така, а иначе тази видеокарта е силна и сравнително нова че да прави такива мазаници!!


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #4

    Re: Problem sus tuner AverTV studio 303

    bate kato si vzeme6 pc-to nepremenno mi kaji kak se durji tunera :coolsmiley:to tova ne bolka za umirane ,ama si e drazne6to ,iskam vsi4ko da si mi bude v red .

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #5

    Re: Problem sus tuner AverTV studio 303

    Вчера инсталирах компютъра и пробвах това което казваш. Оказа се че и при мен става така. При ниските резолюции на запис всичко е ОК, но при 640х480 и нагоре - зелен екран. Преди на стария комп бях с АТИ РАдеон 700 видео и всичко беше ОК, само дето при високите резолюции сечеше много заради малкия процесор.
    Остава си мнението ми че АТИ видеокартите са на много по-добро хардуерно ниво от Нвидиа, проблема на тях е само в драйверите!

    Така че най-вероятно проблема да е наистина във видеото или в драйверите към него. Незнам може би трябва да се пи6е на Support-а на Асрок за проблема.

    Syrbin, ако научиш нещо по въпроса моля, побликувай го тук!

  7. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #6

    Re: Problem sus tuner AverTV studio 303

    я пробвайте и двамата с Fly2000TV* и кажете за резултата.

    имах време само този линк да изровя :

    http://www.pctuner.ru/page-al-fly2000tv.html

    вижте с гугъл - може да има и по-нови версии..




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Problem sus tuner AverTV studio 303

    BIos Flash на тунера , или по-нови драйвери

    Имам един Aver 203 - с оригиналните е мъка
    свалих нови от нета и чудна картинка

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #8

    Re: Problem sus tuner AverTV studio 303

    Пробвал съм няколко програми и наистина намерих някои които са доста добри ,но нито една от тях не успя да ми хване звука,а колкото до новите драйвери на AVER при мен не се инсталират,мисля че проблема е в самия инсталатор но не съм сигурен,пробвах стари драйвери със нов application но и тук нито един от каналите нямаше звук, а със драйвери за 203 дали ще стане ???

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #9

    Re: Problem sus tuner AverTV studio 303

    Ето как се ре6и проблема със зеления екран при запис! Решението е в новите драйвери. Ето линкът:
    http://www.avermedia.com/software/AV...er1.2.1.26.zip
    100% работи понеже сега съм с тях. Ти може би си имал проблем понеже първо трябва да деинсталираш старите драйвери и програмката за гледане, да рестартираш и да инсталираш първо драйверът а след това и програмата за гледане!
    Новият софтуер има определено по-добро приемане на сигнала и по качествена картина. Няма го и гореспоменатия проблем!
    Ако не можеш да доизчистиш драйверите, то на сайта на авермедия има едно ЕXE което премахва остатъци от драйверите. Ползвай него!
    Има и друго нещо: Ако искаш да си запазиш запаметените програми, копирай преди да махнеш инсталацията копирай на друго място две файлчета с разширение "tbl". Това са ти запаметените честоти на програмите и радиото. После като сложиш новите драйвери и програмката за гледане , връщаш старите "tbl" файлове в директорията където е инсталирана програмата!
    Това е! ХАйде пи6и какво е станало!
    Поздрави!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #10

    Re: Problem sus tuner AverTV studio 303

    10x за драиверите сега вече ниамам никакви проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. AverTV 303/Studio 303
    От dinko69 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-13, 15:56
  2. проблеми с AverTv studio 303
    От nan66 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 12-04-07, 22:36
  3. Отново проблем с TV Tuner Aver TV Studio 303...
    От g_velev във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 14-11-06, 13:08
  4. AVerMedia AVerTV Studio 307
    От idemon във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 02-10-04, 18:05
  5. AVerTV Studio 303
    От yukon във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 25-03-04, 18:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе